Обласна прокуратура виявила значні факти зловживання землею

Органами  державного контролю, виконавчої влади  та місцевого самоврядування при прийнятті  рішень щодо виділення  земельних ділянок, надання їх у власність, оренду та зміну цільового  призначення допускаються грубі порушенням земельного законодавства, зловживання посадовим становищем та вчинення корупційних діянь.

      Такий висновок був зроблений  прокуратурою беручи до уваги результати чергової прокурорської перевірки дотримання земельного законодавства.

      За  11 місяців поточного року міськрайпрокурорами порушено 29 кримінальних справ, з яких 7 кримінальних справ з приводу вимагання та отримання хабара за позитивне рішення земельного питання. Органами прокуратури до відповідальності притягнуто 99 посадових осіб, з яких 23 посадові особи органів контролю (14 осіб органів Держкомзему). Завдяки втручанню органів прокуратури державі повергнуто 4 га. земель та до бюджету відшкодовано 2 млн.грн.

      Не  рідко органами прокуратури області  виявляються  факти коли  посадові особи районних управління Держкомзему в області прямо зловживають своїм службовим становищем, а саме вчиняють підробку офіційних документів. Реальний приклад цього доведений прокуратурою Тисменицького району. В даному випадку службові особи управління Держкомзему видали завідомо неправдивий висновок про погодження проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки площею 4,3828 га без зазначення відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва, що спричинило збитки на суму 287 тис. грн.

      Прокуратурою  області порушено кримінальну справу за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Управління Держкомзему в Тлумацькому районі, Хотимирської сільської ради Тлумацького району, ДП «Івано-Франківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» та ПП «Троянські гіпси», які шляхом незаконного переведення земельної ділянки площею 73,9285 га. із категорії ріллі в категорію сіножаті, при зміні її цільового призначення умисно, в інтересах третіх осіб (комерційної структури ПП «Троянські гіпси») занизили розмір втрат сільськогосподарського виробництва чим завдали збитки державним інтересам на суму 2 млн. 551 тис. грн.

      Аналогічні  факти виявлені на території Верховинського, Рожнятівського, Тлумацького, Снятинського районів та м. Коломиї.

      Також встановлені факти, коли службові особи органів Головного управління Держкомзему області допускають факти видачі завідомо неправдивих висновків про погодження проектів відведення земельної ділянки, де вказують невірну категорію землі, а також видачі висновків без виїзду та обстеження земельних ділянок.

      На  усунення виявлених порушень внесено  подання начальнику Головного управління Держкомзему в області..

      Всього  протягом поточного року щодо посадових осіб органів Держкомзему органами прокуратури області порушено 8 кримінальних справ, з яких 3 направлено в суд, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 14 посадових осіб.

      Факти неналежного виконання службових  обов’язків та зловживання посадовим  становищем при наданні земель у  приватну власність, оренду та  користування виявлено в діяльності службових осіб органів виконавчої влади, місцевого самоврядування.

      Так, перевіркою проведеною прокуратурою Богородчанського району в Підгірській сільській  раді встановлено, що службові особи  сільської ради видали фіктивне рішення  сесії про затвердження проекту відведення земельної ділянки площею 12 га. Підгірській сільській раді на умовах подальшої безоплатної передачі у власність семи громадянам для ведення особистого селянського господарства в урочищі «Гора середня».

      Внаслідок незаконних дій службових осіб Підгірської сільської ради, громадським інтересам заподіяно шкоду на суму 1183751 грн.

      09.08.2010  по факту зловживання службовим  становищем та службового підроблення  службовими особами Підгірської  сільської ради прокуратуроюБогородчанського району порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ст.ст. 364 ч. 2, 366 ч. 2 КК України.  

      Також, перевірками виявлено факти протиправного надання земельних ділянок історико-культурного призначення у власність, зміни цільового призначення земель та їх вилучення.

      Так, Івано-Франківською міжрайонною природоохоронною прокуратурою встановлено, що службові особи Крилоської сільської ради, внесли завідомо неправдиві дані, щодо площі наданих земельних ділянок у приватну власність п»ятьом громадянам загальною площею 2,1559 га., які відносяться до земель історико-культурного призначення національного заповідника “Давній Галич”. Внаслідок незаконних дій вказаних посадових осіб органу місцевого самоврядування, державним та громадським інтересам спричинено тяжких наслідків в сумі 647 370 грн. По цьому факту Івано-Франківською міжрайонною природоохоронною прокуратурою 04.08.2010 порушено кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого ч.2.ст.364 та ч.2 ст.366 КК України. По справі проводиться досудове слідство.

      Перевірками виявлено факти порушення вимог земельного законодавства щодо передачі органами місцевого самоврядування у приватну власність земель природно-заповідного фонду.

      Зокрема, перевіркою встановлено, що службові особи Коломийської міської ради, відділу Держкомзему в м. Коломия, управління архітектури та містобудування в м. Коломия, Коломийського міського відділу Івано-Франківської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру», ТзОВ «Інформаційно-кадастровий центр незважаючи на те, що земельна ділянка площею 600 кв.м. відноситься до земель природно-заповідного фонду, видали МПП кафе ресторан «Любисток» висновки до яких внесли завідомо неправдиві відомості про місце знаходження і категорію земельної ділянки.

      В подальшому, на підставі рішення сесії Коломийської міської ради між Коломийською міською радою та МПП кафе ресторан «Любисток» був укладений договір-купівлі продажу землі пл.600 кв. м., а з часом Коломийським відділом Держкомзему видано Державний акт на право приватної власності на землю.

      В результаті незаконних дій посадових  осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування в м. Коломия незаконно відчужена земельна ділянка природно-заповідного фонду площею 600 кв.м. вартістю 140280 тис.  грн.

      По  даному факту прокуратурою області 28.07.2010 порушено кримінальну справу за ознаками складу злочинів, передбачених  ст.ст. 364 ч.2, 366 ч.2 КК України, яка направлена в суд.

      Органами  прокуратури області вживалися  заходи щодо протидії корупційним проявам у сфері земельних відносин. Виявлено непоодинокі випадки порушень земельного законодавства при наданні в користування земельних ділянок суб’єктам господарювання на умовах оренди. У цьому році міськрайпрокурорами складено та направлено на розгляд місцевих судів 8 протоколів про вчинення корупційних правопорушень у цій сфері, за якими судами всі особи притягнуті до відповідальності та до них застосовані штрафи.

24 Листопада 2010, 10:12

Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини по темі:
На Прикарпатті прокуратура викрила на хабарі у 2 тисячі доларів США посадовців контролюючих органів
30 Грудня 2016, 17:43
В Івано-Франківську прокуратура через суд стягнула 216 тис. грн боргу з відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій
29 Грудня 2016, 17:17
Прокуратура Івано-Франківської області протидіє гральному бізнесу: припинено діяльність 17 закладів та вилучено 334 одиниці комп’ютерної техніки (фото, відео)
27 Грудня 2016, 8:08
Прокуратура спільно з УЗЕ припинила діяльність ще 11 гральних закладів на Прикарпатті
26 Грудня 2016, 7:40
На Прикарпатті прокуратура оскаржила в суді безкоштовне використання на алкоголі знаку держпідприємства вартістю понад 7 млн грн
16 Грудня 2016, 15:42
В Івано-Франківську за розтрату держмайна на понад 9 млн грн взяли під варту керуючого санацією ВАТ «Оріана»
14 Грудня 2016, 7:43
На Прикарпатті прокуратура повернула державі понад 4,2 га землі лісового фонду
13 Грудня 2016, 16:10
Прокуратура викрила порушення антикорупційного законодавства при організації харчування школярів в Долинському районі
13 Грудня 2016, 8:35
На Прикарпатті завдяки прокуратурі за державою зареєстровано санаторій «Черче»
08 Грудня 2016, 8:29
Чотири довічні ув’язнення: Вищий спеціалізований суд підтвердив вирок учасникам злочинного угрупування, яких засуджено на Прикарпатті
07 Грудня 2016, 8:05
Суд у справі хабарника Жовніра перенесли
02 Грудня 2016, 18:06
Завдяки прокуратурі до бюджету Івано-Франківська надійде понад мільйон гривень
29 Листопада 2016, 14:56
В Івано-Франківську судитимуть автомобільних крадіїв
28 Листопада 2016, 8:10
На Коломийщині арештовано транспорт зловмисників, які видобували гравій
28 Листопада 2016, 7:41
Суд скасував рішення Івано-Франківської міської ради про забудову на Макогона
25 Листопада 2016, 9:42
На Прикарпатті прокуратура розпочала розслідування щодо службовців санаторію, які підвищили собі зарплату за рахунок коштів для харчування хворих
25 Листопада 2016, 7:38
На Прикарпатті взято під варту екс-директора інтернату за підозрою у замаху на вбивство
23 Листопада 2016, 7:41
На Прикарпатті прокуратура повернула понад 2 520 га цінних земель
22 Листопада 2016, 17:40
Судитимуть калуського лісника, через недбалість якого зрубано 27 дубів
22 Листопада 2016, 8:03
В Івано-Франківську за втручання прокуратури до бюджету сплачено понад мільйон гривень
21 Листопада 2016, 7:38
На Прикарпатті прокуратура викрила підприємця, який готував документи для незаконного експорту 2 тисяч кубічних метрів лісодеревини
21 Листопада 2016, 7:10
На Прикарпатті прокуратура розпочала розслідування за фактом привласнення 100 тис. грн бюджетних коштів
17 Листопада 2016, 18:30
За втручання прокуратури суб’єкт господарювання відшкодує понад 387 тис. грн витрат на виплату пільгових пенсій
17 Листопада 2016, 8:08
За втручання прокуратури Івано-Франківської області державному підприємству сплатять майже 270 тис. грн
16 Листопада 2016, 13:18
Дмитра Міхальця не відсторонятимуть від посади
15 Листопада 2016, 10:11