Разом із Податковим кодексом може змінитися і Президент?

http://www.dt.ua/img/st_img/online/codecks-.jpgПопри те, що у вівторок Президент України Віктор Янукович наклав вето на Податковий кодекс, підприємці із Майдану не розійшлися. Віктор Янукович пообіцяв, що спеціальна комісія оприлюднить свої доопрацювання Податкового кодексу у четвер. Підприємці — чекають, і серед них наростає незадоволення. Дехто хоче навіть перевиборів Президента.

Віктор Янукович заявив про вето Податкового кодексу у вівторок на нараді з економічним блоком уряду та Адміністрації Президента, що відбулася перед від’їздом Президента на саміт глав держав ОБСЄ.
Які положення Податкового кодексу наштовхнули Віктора Януковича на прийняття такого рішення, — невідомо. Однак, у заяві, розповсюдженій на офіційному сайті Президента України, Віктор Янукович поділяє стурбованість людей тим, що у цьому проекті суттєво обмежені права підприємців, непомірно посилена роль податкової адміністрації. Їх, за словами Президента, має визначити робоча група, яка у четвер передасть свої пропозиції змін до Президента. Тільки тоді поправки направлять до парламенту.
Заразом Віктор Янукович висловив упевненість, що Держбюджет країни на 2011 рік буде розроблений згідно з положеннями нового Податкового кодексу.
Але вето Президента так і не вгамувало підприємницький Майдан. Попри першу перемогу мітингувальників, до кінця невідомо, чи Президент частково ветував кодекс, чи — у цілому. Так, якщо були заветовані тільки кілька положень, то для подолання вето Верховній Раді не потрібно збирати для подолання вето 300 голосів: поправки прийматимуть за наявності 226 голосів.
Наразі кількість мітингувальників на Майдані постійно змінюється. Поширена також інформація і про розкол серед підприємців: дехто із них вимагає відставки чинного уряду і навіть — Президента та Верховної Ради, інші — не вимагають. Серед останніх повідомлень зі столиці — організація централізованого прес-центру, який регулярно поширював би на Майдані та за його межами інформаційні матеріали.
Люди обіцяють, що стоятимуть до четверга, поки не оприлюднять поправки Президента. Якщо вони не задовольнять підприємців, ті обіцяють перейти до більш радикальних засобів. Зокрема, — ініціювати збір підписів за відставку Президента України та Верховної Ради.
У нашому місті збори громади для формування ініціативної групи за збором підписів за проведення всеукраїнського референдуму про відставку Президента та Верховної Ради мають відбутися 6 грудня у ПК “Мінерал”. Повідомлення про збори до Калуської міської ради подали  Володимир Іваницький, Михайло Довбенчук та Василь Уштан.
— Створення у місті ініціативи щодо відставки Президента України виникло у контексті всеукраїнської ініціативи щодо відставки Президента і Верховної Ради. Це означає, що, якщо у поправках до Податкового кодексу, внесених після президентського вето, не будуть враховані вимоги протестувальників, то підприємці розпочнуть по всій країні, й у Калуші також, збір підписів за проведення референдуму. Однак, перед тим, як робити рішучі кроки, — потрібно пройти відповідну процедуру, передбачену Законом України “Про всеукраїнський та місцеві референдуми”. Потрібно зібрати збори громади, на яких були би присутні не менше 200 осіб, а також сформувати ініціативну групу зі збору підписів, кількістю не менше, ніж 20 осіб. Тобто, процедура — надзвичайно складна. Однак, те, що проект Податкового кодексу обговорювався у суспільстві, і те, що пропозиції підприємців не були враховані, — має спонукати до таких активних дій, — вважає підприємець Володимир Іваницький.
Ініціатива відставки Президента — справа важлива, але — невдячна. Так, поки відповідна кількість голосів таки буде зібрана і рішення про проведення референдуму таки буде прийняте, мине не менш, як чотири місяці.
Результати волевиявлення українців не носять ультимативного характеру, а, радше, є рекомендаційними. Так, 2000 року українці вже йшли на референдум, де висловлювали свою позицію, зокрема, щодо можливості створення двопалатного парламенту, обмеження недоторканності народних депутатів та скорочення їхньої кількості. Хоча на ці питання українці дали ствердну відповідь, Верховна Рада зміни так і не затвердила. Ймовірність, що Президента таки переобиратимуть — надзвичайно низька.
Тим часом, місцеві підприємці — не вельми вимогливі і не виявляють особливої стурбованості новим Податковим кодексом. Так, у понеділок було анонсовано акції протесту по Івано-Франківщині. Зокрема, у понеділок із 12.00 до 14.00 підприємців закликали до загальноукраїнського страйку. Активно страйкували, зокрема, підприємства Тлумача та Івано-Франківська. А у Львові підприємці навіть організували “вулицю майбутнього”: на одній із центральних вулиць міста на вітринах крамниць з’явилися написи “Продаж”, “Оренда”, “Ліквідація”. Так люди хотіли показати, на що перетвориться малий і середній бізнес, коли житиме за новим Податковим кодексом. Калушани страйк, здебільшого, зігнорували.
— Я маю інформацію, що по області люди зреагували на страйк більш активно. Так, наприклад, у Бурштині були зачинені практично всі крамниці. Дві години — небагато часу, але достатньо, щоб продемонструвати свою позицію. За весь час, коли тривають протести, калушани жодного разу не зібралися у місті на мітинг. Не було також організованих поїздок до Києва. Не кожен калуський підприємець читав Податковий кодекс, — упевнений Володимир Іваницький. — Я його читав, і, до речі, не побачив там жодного ноу-хау. Таке враження, що все податкове законодавство, що існувало на той час, звели в один документ, а потім — позабирали звідти демократичні норми. Тому особисто мене у новому Податковому кодексі найбільше турбує збільшення повноважень податківців. Переважна більшість вимог підприємців стосується саме розміру єдиного податку. Але, на мою думку, цей кодекс перекреслює ідею системи спрощеного оподаткування взагалі. Адже спрощена система — це не тільки менший розмір податків, але і спрощене адміністрування податків.
За словами голови Ради промисловців та підприємців Калуша Миколи Полицького, калуські підприємці брали участь у понеділковому страйку в обласному центрі. Однак, вето Президента  підприємець вважає тільки за часткову перемогу. Тому, разом із кодексом, було б непогано змінити і владу.
— Якщо  у результаті роботи нової такої влади тисячі людей вийшли на вулиці, то її, однозначно, треба змінювати. Як, зрештою, треба змінювати Податковий кодекс у цілому, а не приймати до нього окремі поправки. Це має бути принципово новий проект, який влада мала б розробляти із підприємцями. Але, оскільки у всі часи свого керівництва чинна влада “славилася” тим, що робила все, щоб загнати бізнес у “тінь”, то і зараз чекати від неї поступок — марно, — зазначив у коментарі “Вікнам” Микола Полицький.
Отже, якщо підприємці так і не отримають задоволення вимог, українці, можливо, знову підуть голосувати. І хтозна, яка реакція буде у суспільстві, якщо його вибір знову не врахують.

06 Грудня 2010, 15:00

Вікна
Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Політика:
Головою Космацької ОТГ обрали діючого голову сільської ради
19 Грудня 2016, 18:31
У Тлумачі 12 партій змагатимуться за 26 депутатських мандатів
16 Грудня 2016, 18:54
Три територіальні громади Коломийщини через тиждень обиратимуть місцеву владу
08 Грудня 2016, 18:06
Троє прикарпатців увійшли до складу політради партії "Укроп"
28 Листопада 2016, 8:37
На Прикарпатті стартувала підготовка до перших виборів в об’єднаних громадах
08 Листопада 2016, 20:04
18 грудня у семи ОТГ Івано-Франківщини відбудуться вибори
11 Жовтня 2016, 9:43
На Прикарпатті 8 об’єднаних громад чекають на вибори
04 Жовтня 2016, 20:39
Михайло Королик очолив Івано-Франківську обласну організацію ВО "Свобода"
20 Вересня 2016, 21:28
ЦВК прийняла 100% протоколів з ОВК. Переміг Віктор Шевченко
18 Липня 2016, 20:16
Чесно: Вибори на Прикарпатті – змагання політичних обіцянок
14 Липня 2016, 18:27
Левко Лук’яненко у Франківську: “Сьогодні потрібно зробити парламент більш гідним”
12 Липня 2016, 16:17
У виборах по 85 округу члени ДВК від “технічних” кандидатів де-факто працюватимуть на одного кандидата
06 Липня 2016, 20:05
У Калуші на базарі Тягнибок агітував за кандидата від “Свободи”
04 Липня 2016, 10:07
Вибори на Прикарпатті: коли і кого з кандидатів ми почуємо і побачимо?
01 Липня 2016, 13:17
У виборчому окрузі №85 виборців спокушають безкоштовними святами, подарунками та екскурсіями
30 Червня 2016, 11:50
Велика кількість кандидатів – політична технологія для дезорієнтації виборців, – М.Лисюк голова КВУ в області
24 Червня 2016, 14:29
Стали відомі імена ще трьох кандидатів у парламент по округу №85
16 Червня 2016, 8:07
На калуському окрузі зареєстровано вже дев’ять кандидатів
13 Червня 2016, 17:20
ОПОРА: ЦВК зареєструвала ще 3 кандидатів по округу №85 та здійснило заміну у складі комісії
08 Червня 2016, 12:23
На Прикарпатті селяни не пішли голосувати, тому що не впевнені, що їм виділять кошти на дитячий садок
28 Березня 2016, 20:53
Нині в «Правому секторі» відбуваються неконтрольовані процеси, – Ярош
26 Лютого 2016, 18:58
Сич стверджує, що сесію обласної ради не скликають через БПП
26 Листопада 2015, 21:23
Ігор Насалик привітав Руслана Марцінківа з перемогою
16 Листопада 2015, 17:43
ЦВК оприлюднила інформацію про явку в другому турі місцевих виборів
16 Листопада 2015, 15:21
Івано-Франківська ТВК оголосила результати виборів в Івано-Франківську
16 Листопада 2015, 12:02