Качмар відзвітував і… став безробітним

http://www.vikna.if.ua/images/news/65912f1c99d812a95f65c552f95df59b.jpgУ вівторок відбулося останнє у цьому році засідання колегії Калуської райдержадміністрації, після якої районна влада провела старий рік та підсумувала підсумки річної роботи. Звітував — голова райдержадміністрації Василь Качмар, якого вже до вечора Президент звільнив.

Колегія районної державної адміністрації розпочалася з кадрових ротацій: згідно з розпорядженням голови РДА Василя Качмара, було звільнено його першого заступника Василя Іванишина та одразу ж призначено на вакантну посаду Федора Вовка, який досі працював на посаді начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації. Василя Іванишина, а також екс-голову районної ради Василя Прокопіва та керівника апарату РДА Галину Синюк вивели зі складу колегії.

Після цього перейшли до розгляду проекту програми соціально-економічного та культурного розвитку району на 2011 рік. Доповідав — заступник голови Калуської райдержадміністрації Василь Турчин, за словами якого, на колегії облдержадміністрації Калущину відзначали як одну з кращих в області. Зокрема, за показниками введення в експлуатацію нових об’єктів. 

І це при тому, що за останній рік у районі не було збудовано абсолютно нічого. "Вигребти" на передову допомогло не будівництво, а реконструкція та капітальні ремонти окремих об’єктів. Отож, на 2011 рік район планує працювати у тому ж дусі. 

Загалом, ані у промисловості, ані у сільському господарстві за останній рік суттєвих змін не відбулося. Утім, районна влада прогнозує збільшення обсягу виготовленої продукції. Водночас, звітує: інвестиційний проект "Даноші" складав 40 млн. доларів США, із яких уже освоєно 31,5 млн. доларів. 

Попри те, що датські інвестори є найбільшим сільськогосподарським виробником у Калуському районі (на сьогодні поголів’я свиней на підприємстві налічує понад 80 тис. — Авт.), їхня діяльність приносить і певні незручності місцевим мешканцям. Окрім неприємного запаху, який час від часу окутує навколишні села і навіть Калуш, людей турбує невиконання обіцянок інвестора, зокрема, щодо участі у соціально-економічному розвитку сіл та забезпеченні населення роботою. Досі спроби вирішити цю проблему очікуваних результатів не приносили. Чергова спроба знайти порозуміння, на яку районна влада, схоже, покладала чималі надії, відбулася у середу. Перемовини тривали у тристоронньому форматі: сільські голови, на території яких розвивають бізнес іноземні фермери, районна влада та керівництво "Даноші". Утім, чи змогли "дипломати" домовитися та чи зміниться ситуація у новому році, поки що невідомо.

 Ще одним болючим для району питанням наразі залишається заборгованість із виплати заробітної плати на промислових підприємствах району. Як повідомив Василь Турчин, на сьогодні це — 666,6 тис. гривень. Найбільшим боржником є ЗАТ "Калуський завод комунального устаткування", який за останній рік суттєво наростив заборгованість і загалом боргує понад 520 тис. гривень. 

Водночас, на наступний рік районна влада прогнозує зростання середньомісячної заробітної плати з 1661 гривні, яка є зараз, до 1848 гривень. А також обіцяє створити 730 нових робочих місць. Приблизно таку ж кількість робочих місць планували створити й у 2010 році. Але, тішиться влада, уже за 11 місяців року план вдалося перевиконати на 21%: цьогоріч роботу знайшли 908 мешканців Калущини.

Щодо основних завдань на наступний рік, то їх район виокремив п’ять: 1) налагодження роздільного збору твердих побутових відходів; 2) відкриття максимальної кількості дитячих садків, хоча би у селах, де є така можливість; 3) забезпечення району повноцінною мережею вуличного освітлення; 4) завершення будівництва Народного дому у селі Підмихайлі; 5) реалізація програми "Теплий заклад культури району".

Щодо роздільного збору сміття: влада переконує, що комунальники готові вивозити сміття з сіл і мають для цього достатньо техніки. Але, при цьому — жодного слова про те, куди це сміття вивозити. Адже свого полігону район не має, міський — переповнений. А сміттєпереробний завод, який нещодавно знову пообіцяли збудувати у Калуші, може з’явитися не швидше, як за кілька років.

У коментарі "Вікнам" Василь Турчин пояснив:

— Наші села "топляться" у смітті. Тому ми повинні навчитися збирати та розділяти сміття. Маємо надію, що Калуш таки збудує сміттєпереробний. Тоді цю проблему можна було би "закрити". Зробити кущовий полігон на території чи поблизу якогось села жодна громада не захоче. Тому поки що діє домовленість із сільськими радами, щоб кожна з них у межах своєї території відшукала місце для складування відходів. Головне — розділити і на сміттєзвалище везти лише відходи, а не все підряд. 

Непроста ситуація й із іншими пріоритетами. Так, відкриття дитячих садків, хоча і завдання №1 від голови облдержадміністрації, але — надто дороге. Зрозуміло, що з "нуля" збудувати заклад для місцевого бюджету — непосильно. Тому влада планує виходити з того, що є, проводячи реконструкцію різних приміщень та облаштовуючи у них дошкільні заклади. Першими на черзі — Сівка-Калуська та Збора, де, за словами Василя Турчина, у 2011 році планують відкрити навчально-виховні комплекси, у тому числі — і групи для дошкільнят. Є бажання і провести капітальний ремонт другого поверху у Копанках для розширення дитячого садка, а також реконструювати недобудоване приміщення Народного дому у селі Голині, провести капремонти в уже недіючих приміщеннях у Негівцях і Підмихайлі. Словом — усюди, де є така можливість і де будуть активними сільські ради. 

А от на зовнішнє освітлення вулиць району настільки значних затрат, як для будівництва дитячих садків, не потрібно. Тому влада обіцяє: села будуть "світитися", може, поки що не так яскраво, як Калуш, але до цього рівня — тягнутимуться. Загалом на освітлення сіл Калущини у 2010 році було спрямовано 300 тис. гривень із різних бюджетів. Ефективність використання цих коштів населення наразі суттєво не відчуло. Адже світло з’явилося лише подекуди. Утім, Василь Турчин переконує: незабаром цю ситуацію вдасться виправити. Адже в обласному бюджеті передбачено кошти на співфінансування програми, яка, між іншим, розрахована до 2012 року. 

— Свого часу ми подали в область найбільше проектно-кошторисних документацій, тому і претендуємо на значні кошти за цією програмою. У 2011 році мали б отримати 119 тис. гривень із обласного бюджету. Якщо ці кошти виділять, ми активно працюватимемо над освітленням вулиць і більшість сіл їх отримає. Але тут потрібно одразу подумати про те, хто це вуличне освітлення обслуговуватиме, щоб потім не довелося сільським головам дбати про обслуговування самим. Краще все зробити централізовано, щоб усі мережі працювали надійно і стабільно, — підсумував Василь Турчин.

Після яскраво намальованих перспектив району, районна адміністрація всім складом попрямувала у районний будинок культури — проводжати старий рік. У ролі Діда Мороза — голова районної ради Василь Дзундза, який подбав про гостинці. 

А після обідньої перерви голова райдержадміністрації Василь Качмар на прес-конференції підсумував свою роботу. Причому, як з’ясувалося вже за кілька годин, — підсумував остаточно. Адже цього ж дня Президент Віктор Янукович підписав розпорядження про його звільнення.

— Цей рік був одним із найважчих, як для держави, так і для району, — резюмував Василь Качмар. — Але ми плідно попрацювали. Тому загалом я відчуваю моральне задоволення від того, що ми встигли зробити. На жаль, не вдалося вирішити проблему бездоріжжя. Це — велика прогалина, але маю надію, що у 2011 році щось зміниться. Адже цей рік буде роком розвитку дитсадків, шкіл та культури. Найімовірніше, слід чекати реорганізації шкільної мережі. Але ми наполягатимемо: де є хоча би один учень у школі, вона повинна бути збережена як установа і функціонувати. Мислів, Ріп’янка і Грабівка — досі не газифіковані. Виправимо. Також працюватимемо над тим, щоб разом із бездоріжжям люди забули і про неритмічне транспортне сполучення. Зараз ми не маємо впливу на перевізників, бо всі відповідні тендери проводять в області. Там же затверджують і графіки перевезень. Тому будемо наполягати, щоб нам ці функції повернули. Між іншим, у 2010 році ми провели об’їзди району, зустрічалися з громадами сіл. Усі проблеми, з якими до нас ішли люди, ми узагальнили та внесли відповідні пропозиції на розгляд облдержадміністрації. Думаю, 50-60% із побажань будуть реалізовані у 2011-2014 роках. А першочергові потреби — вже у найближчий час. 

Разом із Василем Качмарем підсумовував рік і його заступник Василь Турчин, який, нагадаємо, вже понад місяць затверджений і як заступник міського голови. Не виключено, що найближчим часом посадовці поміняються ролями. Адже, за інформацією "Вікон", найбільш імовірним наступним головою Калуської РДА може стати саме Василь Турчин, кандидатуру якого вже розглядає Президент. Чи залишить він, у разі свого затвердження, попередника у числі своїх заступників, наразі не відомо. Але — ймовірно. 

Сам Василь Турчин своє нинішнє перебування на двох владних кріслах пояснив так:

— Я не можу зараз відповісти, де я буду з 1 січня. Сьогодні я — заступник голови РДА, і розпорядження про моє звільнення не було. Тому я залишаюся на роботі. Хоча я призначений заступником міського голови, зарплату у місті не отримую, кабінету не маю, пільг — теж. Як член виконкому Калуської міської ради, я беру участь у засіданнях, коли маю час.

03 Січня 2011, 9:10

Вікна
Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Влада:
Франківський виконком затвердив новий порядок розміщення вивісок
30 Грудня 2016, 18:09
На засіданні колегії департаменту охорони здоров’я ОДА обговорили стан справ у медичній галузі
30 Грудня 2016, 11:19
У прикарпатській поліції відбулося засідання поліцейської комісії
30 Грудня 2016, 8:52
Марія Савка: Івано-Франківська область готова до оперативного реагування на надзвичайні ситуації у період прийдешніх свят
30 Грудня 2016, 8:09
30 грудня - засідання виконавчого комітету
30 Грудня 2016, 7:14
Аграрії Прикарпаття проаналізували стан галузі за 2016 рік
28 Грудня 2016, 16:59
Відтепер ми співпрацюємо з Попасною
28 Грудня 2016, 8:30
Відбулося засідання колегії управління спорту
28 Грудня 2016, 8:08
Марія Савка: Опалювальний сезон на Івано-Франківщині проходить у злагодженому режимі
27 Грудня 2016, 14:04
У селі Слобідка, на Городенківщині, де проживає майже 700 громадян, відкрито новий заклад культури
27 Грудня 2016, 8:57
В облдержадміністрації відбувся семінар для новообраних голів ОТГ
27 Грудня 2016, 8:34
Оперативна нарада
27 Грудня 2016, 6:36
На центральне теплопостачання Івано-Франківська чекає повна модернізація
26 Грудня 2016, 18:30
В Івано-Франківську стартує проект оновлення тролейбусного парку
26 Грудня 2016, 18:06
Народний депутат з Коломиї Юрій Тимошенко зібрався у президенти
26 Грудня 2016, 16:01
Кінець епохи: депутати звільнили Ольгу Бабій з посади директора ОТБ “Галичина”
26 Грудня 2016, 14:58
Олександр Стратюк проінформував обласну раду про роботу органів прокуратури в 2016 році
26 Грудня 2016, 11:48
82-м учасникам АТО та їх сім’ям буде надано матеріальну допомогу на поліпшення житлових умов
26 Грудня 2016, 8:52
З нагоди Дня енергетика Президент відзначив прикарпатця
23 Грудня 2016, 19:43
Голова Франківської ОДА вибачився перед медиками за заборгованість по виплаті зарплати
23 Грудня 2016, 16:30
Для Снятинської ЦРЛ придбали новий УЗД-апарат
23 Грудня 2016, 13:42
Франківська міська рада затвердила надбавки меру, заступнику та секретарю
23 Грудня 2016, 13:13
Франківська міська рада планує будувати міст на Пасічну за кошти держави
23 Грудня 2016, 10:30
Франківський «Електроавтотранс» візьме кредит на 8 мільйонів для закупівлі тролейбусів
23 Грудня 2016, 10:08
У Франківську “Новий театр” став комунальним
22 Грудня 2016, 21:30