http://english.neftegaz.ru/images/news/%D0%BB%D1%83%D0%BA%D0%BE%D0%B9%D0%BB%20%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%BE%D0%B2.jpgПрезидент ВАТ “Нафтова компанія “Лукойл” Вагіт Алєкперов і голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк підписали угоду про співробітництво між компанією та областю. Згідно з документом, розрахованим на наступних чотири роки, область обіцяє інвестору всебічну підтримку. Підприємство, у свою чергу, — безпечні виробництва та участь у соціально-економічному розвитку Калуша та Рожнятівщини. Утім, інвестиційного відсотка від російського інвестора Калуш досі не отримав.

За інформацією пресслужби ТОВ "Карпатнафтохім", угода визначає основні напрямки співробітництва сторін для зміцнення промислового потенціалу Івано-Франківської області та її соціально-економічного розвитку, збільшення обсягів виробництва і реалізації нафтохімічної продукції як на території регіону, так і за його межами. З цією метою російська нафтова компанія та Івано-Франківська ОДА мають намір забезпечувати здійснення всіх необхідних заходів для належної експлуатації новозбудованих сучасних установок із виробництва ХіКС-М та з виробництва ПВХ-С у ТОВ "Карпатнафтохім", що входить у групу "Лукойл", а також — працювати над вирішенням питань, пов’язаних із придбанням ліцензії і розробкою Верхньострутинського родовища кам’яної солі для забезпечення сировиною виробництва хлору і каустичної соди.

Утім, наразі калуським “нафтохімікам” активно протистоять мешканці Верхнього Струтина (Рожнятівський район. — Авт.), які, опираючись на прогнози місцевих науковців, звертають увагу влади на екологічну небезпеку, яку може принести видобуток кам’яної солі. Між іншим, ще два роки тому сесія Верхньострутинської сільської ради без вагань дала дозвіл на проектно-пошукові роботи на території тутешнього родовища кам’яної солі. 2010 року, після того, як екологічні проблеми Калуша набули розголосу, мешканці Рожнятівщини почали хвилюватися, щоб і їх не спіткало подібне лихо. 

Отож, коли навесні у селі було представлення проекту ТОВ "Карпатнафтохім" — "Будівництво розсолопромислу на Верхньострутинському родовищі кам’яної солі для забезпечення сировиною виробництва хлору і каустичної соди мембранним методом", громада висловилася категорично проти. У Верхньому Струтині було зібрано вісімсот підписів проти наміру будувати розсолопромисел. А у сусідньому Нижньому Струтині, через який видобуті розсоли планують транспортувати до Калуша, згодом підписалися ще 400 осіб.

Місцеве населення також побоюється, що будівництво розсолопромислу, насправді, має подвійну мету. Мовляв, калушани зацікавлені не тільки у сировині для виробництва хлору та каустичної соди, але й у тому, щоб позбутися накопичених відходів хімічної промисловості, через які Калуш рік тому було оголошено зоною екологічного лиха. Буцімто, саме для цього будують додатковий розсолопровід із Калуша до Верхнього Струтина, яким будуть зливати у порожнини під землею стоки виробництва

ТОВ "Карпатнафтохім" подібні твердження категорично відкидає. Нафтохіміки переконують: у будь-який час сучасними методами контролю можна буде відстежити, які саме хімікати повертаються трубопроводом із Калуша на родовище. Ці розсоли не міститимуть жодних небезпечних чи шкідливих речовин. Загалом, добувати сіль на Верхньострутинському родовищі планують упродовж 25 років в обсязі 320 тисяч тонн на рік. Згідно з техніко-економічним обгрунтуванням, термін окупності будівництва розсолопромислу складе 6,5 року при розмірі капітальних вкладень 160 млн. гривень. 

Водночас, нещодавно стало відомо, що на підприємстві вже розглядають можливість розташувати свердловини для вилуговування солі на території сусіднього Брошнівського лісгоспу. Отож, не виключено, що сіль таки видобуватимуть із-під села, але згоди у мешканців для цього питати вже не доведеться.

Окрім питання щодо видобутку кам’яної солі на Рожнятівщині, адміністрація Івано-Франківської області у рамках діючого законодавства має намір сприяти компанії "Лукойл" при реалізації нових інвестиційних проектів, що стосуватимуться створення на території області малих підприємств із переробки поліетилену і полівінілхлориду. У межах своєї компетенції Івано-Франківська ОДА також буде ініціювати внесення доповнень і змін у законодавчі акти, що регламентують питання державної підтримки суб’єктів інвестиційної діяльності у частині скасування нарахувань акцизного збору і ввізного мита на піролізну сировину — дизельне паливо і прямогонний бензин. Це дозволить ТОВ "Карпатнафтохім" відмовитися від використання давальницької схеми переробки цієї сировини.

Зі свого боку, компанія "Лукойл" зобов’язалася спрямовувати інвестиції на модернізацію діючих і створення нових високотехнологічних і не шкідливих для навколишнього середовища виробництв, брати участь у соціальному розвитку міста Калуша, Калуського, Рожнятівського районів та інших територій Івано-Франківської області, реалізації програм із питань освіти, охорони здоров’я, культури і спорту.

Сторони також зобов’язалися спільно працювати за окремими договорами, що укладатимуть із ТОВ "Карпатнафтохім" і ЗАТ "ЛУКОР", забезпечуючи розробку та реалізацію програм, пов’язаних із довузівською та вузівською підготовкою молодих спеціалістів для нафтохімічного комплексу з числа випускників області; підготовкою кваліфікованих робітників нафтохімічного профілю; проходженням виробничої практики у підрозділах підприємств студентами вишів та учнями коледжів, технікумів й училищ області. Вони співфінансуватимуть дообладнання чи створення нових матеріальних баз для підготовки робітничих кадрів і спеціалістів у навчальних закладах області відповідно до держзамовлень.

Угода про співробітництво набирає чинності з 1 січня 2011 року та діятиме до 2014 року. Якою є вартість угоди і скільки, згідно з документом, отримає Калуш — у повідомленні не йдеться.

Нагадаємо, що цього року ТОВ "Карпатнафтохім" вводить в експлуатацію свої нові виробництва. Їхня вартість — близько 500 млн. доларів. Дозвіл на це має надати виконавчий комітет Калуської міської ради. У липні виконком його надав, але за однієї умови: підприємство має заплатити 195 млн. гривень на розвиток інфраструктури міста. Інакше — місто не введе об’єкти в експлуатацію. Між тим, кілька місяців тому ХіКС уже запустили. А на початку листопада — розпочали і пусконалагоджувальні роботи на виробництві полівінілхлориду. Утім, інвестиційний відсоток місто досі не отримало.

03 Січня 2011, 11:00
Теги:

Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Влада:
Франківський виконком затвердив новий порядок розміщення вивісок
30 Грудня 2016, 18:09
На засіданні колегії департаменту охорони здоров’я ОДА обговорили стан справ у медичній галузі
30 Грудня 2016, 11:19
У прикарпатській поліції відбулося засідання поліцейської комісії
30 Грудня 2016, 8:52
Марія Савка: Івано-Франківська область готова до оперативного реагування на надзвичайні ситуації у період прийдешніх свят
30 Грудня 2016, 8:09
30 грудня - засідання виконавчого комітету
30 Грудня 2016, 7:14
Аграрії Прикарпаття проаналізували стан галузі за 2016 рік
28 Грудня 2016, 16:59
Відтепер ми співпрацюємо з Попасною
28 Грудня 2016, 8:30
Відбулося засідання колегії управління спорту
28 Грудня 2016, 8:08
Марія Савка: Опалювальний сезон на Івано-Франківщині проходить у злагодженому режимі
27 Грудня 2016, 14:04
У селі Слобідка, на Городенківщині, де проживає майже 700 громадян, відкрито новий заклад культури
27 Грудня 2016, 8:57
В облдержадміністрації відбувся семінар для новообраних голів ОТГ
27 Грудня 2016, 8:34
Оперативна нарада
27 Грудня 2016, 6:36
На центральне теплопостачання Івано-Франківська чекає повна модернізація
26 Грудня 2016, 18:30
В Івано-Франківську стартує проект оновлення тролейбусного парку
26 Грудня 2016, 18:06
Народний депутат з Коломиї Юрій Тимошенко зібрався у президенти
26 Грудня 2016, 16:01
Кінець епохи: депутати звільнили Ольгу Бабій з посади директора ОТБ “Галичина”
26 Грудня 2016, 14:58
Олександр Стратюк проінформував обласну раду про роботу органів прокуратури в 2016 році
26 Грудня 2016, 11:48
82-м учасникам АТО та їх сім’ям буде надано матеріальну допомогу на поліпшення житлових умов
26 Грудня 2016, 8:52
З нагоди Дня енергетика Президент відзначив прикарпатця
23 Грудня 2016, 19:43
Голова Франківської ОДА вибачився перед медиками за заборгованість по виплаті зарплати
23 Грудня 2016, 16:30
Для Снятинської ЦРЛ придбали новий УЗД-апарат
23 Грудня 2016, 13:42
Франківська міська рада затвердила надбавки меру, заступнику та секретарю
23 Грудня 2016, 13:13
Франківська міська рада планує будувати міст на Пасічну за кошти держави
23 Грудня 2016, 10:30
Франківський «Електроавтотранс» візьме кредит на 8 мільйонів для закупівлі тролейбусів
23 Грудня 2016, 10:08
У Франківську “Новий театр” став комунальним
22 Грудня 2016, 21:30