http://news.if.ua/images/news/10/05/12/big_DSC_7731.JPG Минулого четверга відбулася сьома позачергова сесія міської ради, на розгляд якої виносилась комплексна про-грама реформування та роз-витку житлово-комунального господарства Івано-Фран-ківська на 2011-2015 роки «Реформи, порядок, розвиток». У процесі розгляду винесений міськвиконкомом проект про-грами зазнав суттєвих змін, а роботу міського голови у сфері житлово-комунального госпо-дарста за попередню каденцію 2006-2010 р. депутати визнали незадовільною.

Як зазначив доповідач, заступник міського голови з питань ЖКГ, транспорту і зв’язку Микола Саєвич, «програма має загальний характер і розроблена на основі державної та обласної програм реформування ЖКГ». Він заявив, що цю «загальну» програму мали б у подальшому конкретизувати, ухвалені на її основі відповідні положення.
За його словами, головною метою програми реформування ЖКГ є плавний перехід від обслуговування житлового фонду комунальними житлово-експлуатаційними організаціями (ЖЕО) до створення об’єднаннь співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та створення конкурентного ринку надання послуг, а основним завданням – скорочення адміністративних витрат, беззбиткова діяльність комунальних підприємств та економія фінансових ресурсів.

Недосконале рішення
«Пропоноване рішення недосконале, – визнав міський голова Віктор Анушкевичус. – Програма ще буде шліфуватися. Життя вноситиме свої корективи. Але нам треба говорити про стратегію. У програмі закладена нова філософія роботи житлово-комунального сектора». Зрештою і мер, і його профільний заступник наголосили, що програму треба приймати хоча б тому, що без неї «нам не дадуть кошти на співфінансування з держбюджету». 
«Це стратегічний чи економічний документ? – допитувався у міського голови депутат від ВО «Свобода» Роман Харук. – Що там економічного? Чому не зроблено глибинного аналізу проблем галузі і не окреслено реальних шляхів виходу з кризи?»
«Кожна програма має базуватися на аналізі стану господарки , – заявив у своєму виступі секретар міськради Руслан Марцінків. – Депутати від ВО «Свобода» розпочали роботу щодо проведення фінансового аудиту діяльності комунальних підприємств та управлінь. Можу сказати одне: житлово-комунальна сфера перебуває у критичному стані».
Пан Марцінків наголосив, що за стан у місті безпосередньо відповідає міський голова, бо саме в його руках всі кадрові рішення та розпорядження фінансами. «Тому пропоную окремим пунктом рішення про програму реформування ЖКГ визнати роботу міського голови у цій сфері за 2006-2010 рр. незадовільною», – резюмував він.
Попри заяву міського голови В.Анушкевичуса, що «те, що робилося в ці роки для житлово-комунального господарства, не робилося ніколи» і його запевнення, що він може розказати, що за цей час було зроблено, щоб втримати ситуацію в ЖКГ, пропозицію секретаря міськради щодо визнання роботи міського голови у сфері ЖКГ незадовільною підтримали 49 депутатів.

Місто може втратити контроль
Слід зазначити, що програму реформування ЖКГ депутати розглядали у комплексі з ініційованим міським головою питанням про дозвіл на початок процедури банкрутства дев’яти ЖЕО та двох комунальних підприємств. Але депутати аж ніяк не вважали початок процедури банкрутста єдино вірним шляхом.
«Банкрутство – це не вихід, це лише пункт програми виходу з кризи. Але самої програми виходу комунальних підприємств з кризи не існує, – заявив голова постійної депутатської комісії міськради з питань ЖКГ, транспорту і зв’язку Ігор Прокопів. – Міське управління ЖКГ не в силі виконати програму реформування, це чітко треба розуміти. УЖКГ просто не здатне виконати те завдання, яке ми перед ним ставимо».
Опосередковано цю тезу підтримав і голова фракції ВО «Свобода», голова бюджетної комісії міськради Роман Онуфріїв. «Міський голова як головний розпорядник бюджетних коштів і реальний керівник господарства міста довів ЖКГ до банкрутства, – заявив Р.Онуфріїв. – Об’єднання і укрупнення ЖЕО проблеми не вирішить, бо відбудеться об’єднання боргів. У програмі нема конкретних розрахунків, які б підтвердили можливість і здатність реформувати  ЖКГ і виконати план санації», – наголосив він.
За словами Р.Онуфріїва, запропонована міським головою схема реформування ЖЕО не вирішує проблем галузі по суті і не убезпечує місто від повторення подібного сценарію в майбутньому. А основна загроза процедури банкрутства ЖЕО полягає в тому, що місто може втратити контроль над галуззю.
«Закон передбачає можливість появи так званого інвестора, який може стати новим фактичним власником ЖЕО, – сказав Р.Онуфріїв. –  А в ЖЕО на балансі житловий фонд. Через процедуру банкрутства ця галузь може перейти в приватні руки і ми можемо втратити над нею контроль. Це є підставою для дуже обережного застосування процедури банкрутства. Наше завдання оминути видимі загрози при банкрутстві ЖЕО і ухвалити реальну схему реформування галузі».
Тож фракція «Свободи» запропонувала ряд доповнень до програми реформування ЖКГ та до відповідного проекту рішення міськради. Головне з них полягало в тому, щоб весь житловий фонд міста передати на баланс вже створеного і не обтяженого боргами Єдиного розрахункового центру (ЄРЦ). Міськвиконком має підготувати зміни до його статуту, пов’язані з балансоутриманням житлового фонду, а ЄРЦ – укласти відповідні угоди на надання житлово-комунальних послуг зі споживачами та виконавцями робіт з обслуговування житлового фонду.

Безпечне банкрутство
Втім, міськрада таки була вимушена ухвалити рішення щодо початку процедури банкрутства дев’яти ЖЕО та КП «Івано-Франківськліфт», а ось спецкомбінат комунально-побутового обслуговування з цього переліку викреслили.
«Починаючи процедуру банкрутства ЖЕО, ми перестаємо контролювати житловий фонд, а для того, щоб контроль не втратити, ми повинні його передати іншому балансоутримувачу – Єдиному розрахунковому центру, –пояснив логіку такого рішення Р. Онуфріїв. – По суті він стає єдиною великою управляючою компанією, яка має працювати ефективно. Але ЖЕО не ліквідовуємо. На перехідному етапі ми залишаємо їх у власності міста і, поки триватиме процес відновлення платоспроможності, ЖЕО отримуватимуть з ЄРЦ всю квартплату, зібрану на відповідній території».
При цьому є одна зобов’язуюча умова: ЖЕО повинні виконувати лише ті роботи, які розраховані і закладені у тариф. «Здійснивши всі ці заходи, у такий спосіб ми фактично виводимо ризики з боку комунального майна і житлового фонду при застосуванні процедури банкрутства комунальних підприємств», – наголосив Р.Онуфріїв.
04 Березня 2011, 12:41
Теги:

Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Влада:
Франківський виконком затвердив новий порядок розміщення вивісок
30 Грудня 2016, 18:09
На засіданні колегії департаменту охорони здоров’я ОДА обговорили стан справ у медичній галузі
30 Грудня 2016, 11:19
У прикарпатській поліції відбулося засідання поліцейської комісії
30 Грудня 2016, 8:52
Марія Савка: Івано-Франківська область готова до оперативного реагування на надзвичайні ситуації у період прийдешніх свят
30 Грудня 2016, 8:09
30 грудня - засідання виконавчого комітету
30 Грудня 2016, 7:14
Аграрії Прикарпаття проаналізували стан галузі за 2016 рік
28 Грудня 2016, 16:59
Відтепер ми співпрацюємо з Попасною
28 Грудня 2016, 8:30
Відбулося засідання колегії управління спорту
28 Грудня 2016, 8:08
Марія Савка: Опалювальний сезон на Івано-Франківщині проходить у злагодженому режимі
27 Грудня 2016, 14:04
У селі Слобідка, на Городенківщині, де проживає майже 700 громадян, відкрито новий заклад культури
27 Грудня 2016, 8:57
В облдержадміністрації відбувся семінар для новообраних голів ОТГ
27 Грудня 2016, 8:34
Оперативна нарада
27 Грудня 2016, 6:36
На центральне теплопостачання Івано-Франківська чекає повна модернізація
26 Грудня 2016, 18:30
В Івано-Франківську стартує проект оновлення тролейбусного парку
26 Грудня 2016, 18:06
Народний депутат з Коломиї Юрій Тимошенко зібрався у президенти
26 Грудня 2016, 16:01
Кінець епохи: депутати звільнили Ольгу Бабій з посади директора ОТБ “Галичина”
26 Грудня 2016, 14:58
Олександр Стратюк проінформував обласну раду про роботу органів прокуратури в 2016 році
26 Грудня 2016, 11:48
82-м учасникам АТО та їх сім’ям буде надано матеріальну допомогу на поліпшення житлових умов
26 Грудня 2016, 8:52
З нагоди Дня енергетика Президент відзначив прикарпатця
23 Грудня 2016, 19:43
Голова Франківської ОДА вибачився перед медиками за заборгованість по виплаті зарплати
23 Грудня 2016, 16:30
Для Снятинської ЦРЛ придбали новий УЗД-апарат
23 Грудня 2016, 13:42
Франківська міська рада затвердила надбавки меру, заступнику та секретарю
23 Грудня 2016, 13:13
Франківська міська рада планує будувати міст на Пасічну за кошти держави
23 Грудня 2016, 10:30
Франківський «Електроавтотранс» візьме кредит на 8 мільйонів для закупівлі тролейбусів
23 Грудня 2016, 10:08
У Франківську “Новий театр” став комунальним
22 Грудня 2016, 21:30