http://www.galychyna.if.ua/typo3temp/pics/ba68fe3345.jpgЗадекларована урядом адміністративно-територіальна реформа наразі не дає відповідей на багато запитань. Хоч деякі кроки до адміністративних змін уже ніби й зроблено, однак нинішнє територіальне реформування лякає через... концептуальну невизначеність власне самої його моделі. Така неоднозначність посилюється ще й тому, що розгляд законопроекту територіальних реформ Кабмін запланував аж на кінець грудня цього року. Тож дехто переконаний, зокрема і профільний комітет ВР з питань самоврядування, що таке відтермінування може означати, що 2011 рік буде безплідним у поступі до територіального реформування в Україні.

Не розвіяло цих побоювань і робоче засідання в Яремчі Консультативної ради з питань місцевого самоврядування — консультативно-дорадчого колегіального органу при Голові Верховної Ради України, на якому за участі Голови ВРУ Володимира Литвина розглянули питання законодавчого забезпечення адміністративно-територіальної реформи в Україні та про стан і перспективи розвитку туризму в Івано-Франківській області.


Виступаючи в Яремчі перед членами Консультативної ради та запрошеними учасниками засідання, міністр юстиції України Олександр Лавринович  поінформував про законодавче забезпечення адміністративно-територіальної реформи в Україні, але однозначно констатував, що наразі «нема визначеної концепції територіальної моделі», а є тільки можливі варіанти. Основна публічна робота буде провадитися, за його словами, після реформування виконавчих органів, тобто адміністративної реформи. Таким чином, в Яремчі дискутували про адміністративну реформу та, як зазначив спікер В. Литвин, лише про «ескізи» до  реформи адміністративно-територіальної. Міністр юстиції, коментуючи побоювання, що законопроект Держкомзему, який передбачає, що земельними ресурсами мали б розпоряджатися державні адміністрації, а не органи місцевого самоврядування, знищить основи місцевого самоврядування,  сказав:

«Висновок нашого міністерства на такий проект Держкомзему — негативний. І це, на мою думку, належний аргумент».


Робоче засідання на Івано-Франківщині, яке відбулося за пропозицією голови Івано-Франківської облради Олександра Сича, стало, окрім іншого, належною демонстрацією перед керівництвом  обласних рад зі всіх регіонів України, міст-«мільйонників» туристично-рекреаційного потенціалу Прикарпаття. Саме цій проблематиці присвятила свій виступ-презентацію начальник управління туризму ОДА Наталія Гасюк. Тож вкотре реанімували питання про необхідність закону про сільський зелений туризм, який, до речі, вже розвивається на Прикарпатті понад 15 років. і саме п’ять років тому — в лютому 2006-го власне в Яремчі і навіть у тій же конференц-залі  тодішній прем’єр-міністр України Юрій Єхануров уже обіцяв, що прийняття такого закону буде «першим державним кроком» у сприянні розвиткові сільського зеленого туризму. Виявляється, і 15 років практики на Прикарпатті замало для одного кроку столичної влади.
Під час прес-конференції для ЗМІ, відповідаючи на запитання, яку модель територіальної реформи він бачить в Україні, Володимир Литвин зазначив: українську. І наголосив про недопустимість домінування виконавчої гілки влади над самоврядуванням, роботу уряду Азарова оцінив позитивно, а  про можливу відставку Кабміну сказав, що це «не більше, ніж розмови»: «Перед виборами до Верховної Ради України більшість політичних партій хоче позиціонувати себе з опозицією до влади». Хоч і визнав як мінус, що  Кабмін програв «інформаційне поле».


Про підсумки яремчанського засідання (якщо не враховувати однозначно позитивного факту його проведення саме на Іванно-Франківщині) можна сказати словами голови Івано-Франківської облради Олександра Сича: «Наразі якихось чітких відповідей, як має відбуватися адміністративно-територіальна реформа, нема. Органи місцевого самоврядування зацікавлені в тому, щоб було їх логічне завершення — виконавчі комітети. інакше, приймаючи рішення і не маючи впливу на їх виконання, органи місцевого самоврядування не є самодостатніми і повноцінними. Виконавча гілка влади пропонує своє бачення вирішення цього питання — щоб весь вплив і повноваження були сконцентровані у виконавчої влади. Підходи є протилежними і сказати, на користь якого підходу вирішиться ця проблема, нині не видається можливим. Нині в Україні є Закон «Про місцеве самоврядування». Та чинний закон неефективний не через те, що недосконалий, а тому що не діє. Адже Польща аналогічний закон використала для запровадження  своїх адміністративно-територіальних реформ. В Україні ж місцеве самоврядування «мертве», бо оживити його можуть не лише децентралізація владних повноважень, а передусім децентралізація фінансова...

15 Березня 2011, 14:26
Теги:

Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Влада:
Франківський виконком затвердив новий порядок розміщення вивісок
30 Грудня 2016, 18:09
На засіданні колегії департаменту охорони здоров’я ОДА обговорили стан справ у медичній галузі
30 Грудня 2016, 11:19
У прикарпатській поліції відбулося засідання поліцейської комісії
30 Грудня 2016, 8:52
Марія Савка: Івано-Франківська область готова до оперативного реагування на надзвичайні ситуації у період прийдешніх свят
30 Грудня 2016, 8:09
30 грудня - засідання виконавчого комітету
30 Грудня 2016, 7:14
Аграрії Прикарпаття проаналізували стан галузі за 2016 рік
28 Грудня 2016, 16:59
Відтепер ми співпрацюємо з Попасною
28 Грудня 2016, 8:30
Відбулося засідання колегії управління спорту
28 Грудня 2016, 8:08
Марія Савка: Опалювальний сезон на Івано-Франківщині проходить у злагодженому режимі
27 Грудня 2016, 14:04
У селі Слобідка, на Городенківщині, де проживає майже 700 громадян, відкрито новий заклад культури
27 Грудня 2016, 8:57
В облдержадміністрації відбувся семінар для новообраних голів ОТГ
27 Грудня 2016, 8:34
Оперативна нарада
27 Грудня 2016, 6:36
На центральне теплопостачання Івано-Франківська чекає повна модернізація
26 Грудня 2016, 18:30
В Івано-Франківську стартує проект оновлення тролейбусного парку
26 Грудня 2016, 18:06
Народний депутат з Коломиї Юрій Тимошенко зібрався у президенти
26 Грудня 2016, 16:01
Кінець епохи: депутати звільнили Ольгу Бабій з посади директора ОТБ “Галичина”
26 Грудня 2016, 14:58
Олександр Стратюк проінформував обласну раду про роботу органів прокуратури в 2016 році
26 Грудня 2016, 11:48
82-м учасникам АТО та їх сім’ям буде надано матеріальну допомогу на поліпшення житлових умов
26 Грудня 2016, 8:52
З нагоди Дня енергетика Президент відзначив прикарпатця
23 Грудня 2016, 19:43
Голова Франківської ОДА вибачився перед медиками за заборгованість по виплаті зарплати
23 Грудня 2016, 16:30
Для Снятинської ЦРЛ придбали новий УЗД-апарат
23 Грудня 2016, 13:42
Франківська міська рада затвердила надбавки меру, заступнику та секретарю
23 Грудня 2016, 13:13
Франківська міська рада планує будувати міст на Пасічну за кошти держави
23 Грудня 2016, 10:30
Франківський «Електроавтотранс» візьме кредит на 8 мільйонів для закупівлі тролейбусів
23 Грудня 2016, 10:08
У Франківську “Новий театр” став комунальним
22 Грудня 2016, 21:30