Хто заплатить? Нові соціальні стандарти можуть знищити національну валюту

Ухвалення в першому читанні законопроекту про підвищення соціальних стандартів викликало небачену активність як політиків, так і експертів, повідомляє Портал "Фондовий ринок".
Нагадаємо, що 6 жовтня, Верховна Рада на вимогу фракції Партії регіонів підтримала проект закону "Про встановлення прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати в 2010 році". Законопроект передбачає встановити прожитковий мінімум на одну людину з розрахунку на місяць у розмірі: з 1 листопада 2009 року - 701 грн., з 1 січня 2010 року - 825 грн., з 1 квітня - 839 грн., з 1 липня - 843 грн., з 1 жовтня - 861 грн., з 1 грудня - 875 грн.
Крім того, законопроектом передбачено встановити мінімальну заробітну плату з 1 листопада 2009 року - 744 грн., з 1 січня 2010 року - 869 грн., з 1 квітня - 884 грн., з 1 липня - 888 грн., з 1 жовтня - 907 грн., з 1 грудня - 922 грн.
Вже наступного дня після голосування перший заступник голови фракції БЮТ Андрій Кожемякін заявив, що єдиним можливим шляхом забезпечити підвищення соціальних стандартів є грошова емісія.
Не менш жорстко висловився і віце-прем'єр-міністр України Олександр Турчинов. На його думку, оскільки не передбачені джерела фінансування додаткових витрат з держбюджету, залишається один шлях - емісія, що може "остаточно знищити гривню".
Політичним компромісом назвав рішення Верховної ради президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер. Він вважає недоцільним підвищувати соціальні стандарти не в результаті поліпшення економічної ситуації, а з політичних міркувань.
"Тому нинішнє рішення Верховної Ради щодо підвищення мінімальної заробітної плати можна назвати вкрай невдалим", - зазначив експерт.
Негативно оцінили крок Верховної ради і в Національному інституті стратегічних досліджень, вказавши на небезпеку прискорення інфляції.
"Різке зростання - майже в півтора рази - мінімальної зарплати призведе до валового росту вартості робочої сили і в бюджетному секторі, і в сфері виробництва, - вважає завідувач відділом економічної і соціальної стратегії Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло. - Це несе інфляційний ризик. Якщо і збільшувати соціальні показники, то це потрібно робити поступово, з огляду на реальну економічну ситуацію".
У цілому, експерти сходяться в думці, що законопроект, прийнятий у першому читанні, може привести до розбалансування державного бюджету і збільшенню його дефіциту. Це у свою чергу спричиняє ризик зростання інфляції і падіння курсу гривні до іноземних валют. А простіше кажучи - красивий жест політиків доведеться оплатити їхнім виборцям з власних кишень.
21 Жовтня 2009, 10:58

Галицький Кореспондент
Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини по темі: