Івано-франківський аеропорт готують до «Євро 2012»

З наближенням чемпіонату Європи з футболу у 2012 році івано-франківське летовище набирає все більшої економічної ваги. Адже з квітня наступного року, на час реконструкції аеропорту у Львові, воно прийматиме всі львівські авіарейси. Івано-франківський аеропорт визнано резервним на час проведення «Євро 2012», проте, щоб запропонувати гостям відповідний рівень послуг, доведеться витратити багато коштів і добре попрацювати.
З початку 2010 року з державного бюджету на модернізацію летовища надійдуть 22 мільйони гривень. За ці гроші планують замінити світлосигнальну систему аеропорту, облаштувати додаткові стоянки для літаків, реалізувати інші проекти.
Обласна влада сподівається, що частину витрат на облаштування міжнародного залу та придбання додаткової техніки для аеропорту візьме на себе інвестор. Можновладці вирішили передати івано-франківське летовище у концесію — таку форму залучення капіталу, яка дозволяє вкладати приватні інвестиції в об'єкт, але залишає майно у комунальній власності.
«Модернізація самого терміналу є капіталомісткою, — говорить заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Тарас Парфан. — Залежно від того, як буде модернізовано — це від 50-ти до 100 мільйонів гривень, і такі кошти потрібно залучати із сторони».
Прикарпатська влада вже виділила понад 2 мільйони гривень на розширення рульових доріжок аеропорту. Кошти на ремонт виручені з продажу гелікоптера Мі-8Т, який був частиною цілісного майнового комплексу аеропорту. Згодом за державні та інвесторські кошти проводитимуть інші необхідні роботи.
Очевидно, що «Євро 2012» дає гарний шанс для нашої області. Пан Парфан відзначив, що українські високопосадовці та спортивні єврокомісари, які нещодавно відвідували Івано-Франківськ, залишилися задоволеними побаченим. Вже майже однозначним є те, що Львів таки прийматиме спортивний європейський форум, а головною трасою сполучення буде, окрім авіатранспортної, і шосейна — через міста Калуш, Долину і Стрий. Поза увагою не залишаться також івано-франківський стадіон «Рух» і готельна інфраструктура міста, запевнив заступник голови облдержадміністрації.
23 Жовтня 2009, 17:56

ОТБ Галичина
Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини по темі:
Свято наближається
04 Квітня 2012, 15:01