20 травня – Всесвітній день метрології

http://crimea-csm.gov.ua/upload/file/2010/vollard_3.png20 травня світовою спільнотою відзначається міжнародне професійне свято  метрологів  - Всесвітній день метрології.

Поява свята пов'язана зі знаменною датою - 20 травня 1875 року. У цей день у Парижі на Міжнародній дипломатичній конференції представники 17 держав (Росія, Франція, Англія, США, Німеччина, Італія та ін.) поставили свої підписи під знаменитою Метричної конвенцією, в якій Метрична система мірМіжнародне бюро мір і ваг, основним завданням якого було забезпечення єдності вимірювань у міжнародному масштабі, і створений Міжнародний комітет мір і ваг, який здійснював наукове керівництво цією роботою, готував і проводив Генеральні конференції з мір і ваг . Першу з них було проведено у 1889 році. На сьогодні до конвенції приєдналася 51 держава, в числі яких усі промислово розвинені країни світу, і 18 держав і економічних спільнот у якості асоційованих членів Генеральної Конференції з мір та ваг. Початкова мета Метричної Конвенції – забезпечення єдності вимірювань в усьому світі - залишається важливою і сьогодні, як це було і в 1875 році. А у жовтні 1999 року на 88-му  засіданні Міжнародного Комітету мір і ваг було ухвалене рішення про встановлення   Всесвітнього  дня метрології з нагоди  125 річниці підписання цієї метричної конвенції. визнавалась міжнародною, затверджувалися прототипи метра і кілограма. Конференцією було засноване

У 2011 році  гасло професійного свята метрологів звучить як «Хімічні вимірювання для нашого життя та майбутнього».

Немає сумнівів в тому, що метрологія та хімія, як і інші галузі науки, взаємопов’язані і що здатність виконувати більш досконалі та надзвичайно точні вимірювання елементів, сумішей, сполук, концентрацій  завдяки метрології відкриває нові можливості для грунтовного вивчення хімічних процесів та вирішення хімією грандіозних завдань для подальшого розвитку науки і техніки, забезпечення безпечності  життєдіяльності людини та балансу екологічної безпеки нашої планети.

Саме таке гасло Всесвітнього дня метрології у цьому році обумовлене ініціативою ЮНЕСКО щодо відзначення 2011 року як Міжнародного року хімії, вродовж якого  будуть відзачені  досягнення у галузі хімії та її вклад у розвиток людства.

Оскільки  потреба в точних вимірюваннях  охоплює  повний спектр застосування – від щоденних вимірювань, для прикладу, на автозаправних станціях чи у магазині, до  більш складних вимірювань, які виконуються в лабораторіях національних чи міжнародних метрологічних установ, та  на основі і за допомогою яких здійснюються науково-технічні відкриття, забезпечення єдності вимірювань є одним із пріоритетних напрямків політики держави незалежно від її географічного розташування  чи політичного устрою.

В Україні реалізація стратегії розвитку державної метрологічної системи здійснюється в тісному взаємозв'язку  із загальним курсом реформ та вимог глобальної метрологічної системи.

Свою діяльність з реалізації державної політики у сфері метрології здійснює і
ДП «Івано-Франківськстандартметрологія». Як Головна організація Держспоживстандарту України з вимірювання об’єму та об’ємної витрати газу, підприємство здійснює науково-методичне керівництво роботами з передачі розмірів одиниць об’єму та об’ємної витрати газу від Державного первинного еталона до вторинних та робочих еталонів.

На виконання угоди СIPM MRA, розробленої Міжнародним комітетом мір та ваг  щодо взаємного визнання національних еталонів і сертифікатів калібрування та вимірювань, ДП «Івано-Франківськстандартметрологія» постійно бере участь у міжнародних звіреннях державного та вторинного еталонів одиниці об’єму та об’ємної витрати газу, активно співпрацює з такими міжнародними метрологічними організаціями як КООМЕТ та ЄВРАМЕТ.

Згідно Плану науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт Держспоживтсандарту України у сфері метрології та еталонної бази впродовж 2010 року році фахівцями ДП  «Івано-Франківськстандартметрологія» виконано науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт  в галузі  забезпечення точності вимірювань одиниці об’єму та об’ємної витрати газу  загальною вартістю понад 166тис.грн.

Завдяки  впровадженню в метрологічну практику соплового блоку для повірки та державної метрологічної атестації сопел критичного витоку на державному первинному еталоні в діапазоні витрат від 4 до 50 м3/год ДП «Івано-Франківськстандартметрологія» розширено географію надання метрологічних послуг на території Росії, Білорусії та Молдови.

В рамках реалізації «Державної прогарми розвитку еталонної бази на 2011-2015 роки»  розпочато роботи по створенню вторинних  еталонів одиниці об’єму та об’ємної витрати газу в діапазоні  до 4000 м3/год та вдосконалення державного первинного еталону ДЕТУ 03-01-96.

Попри свою діяльність з реалізації державної політики у сфері керівництва роботами з передачі розмірів одиниць об’єму та об’ємної витрати газу, ДП «Івано-Франківськстандартметрологія» активно проводить роботи щодо забезпечення єдності вимірювань в регіоні, зокрема і роботи, що стосуються хімічних вимірювань. Так, протягом 2010 року фахівцями ДП "Івано-Франківськстандартметрологія" було повірено та атестовано 122,7 тис. од. засобів вимірювальної техніки, проведено 4 державних приймальних випробувань ЗВТ, по результатам яких 4 типи ЗВТ внесені до Державного реєстру, здійснено  атестацію 130 вимірювальних лабораторії.

Маючи в своєму розпорядженні вторинний еталон одиниці молярної частки компонентів у газових середовищах в діапазоні вимірювань від 0,1 до 99,9 %, ДП "Івано-Франківськстандартметрологія" випускає двохкомпонентні робочі еталонні газові суміші, які є аналогами робочих еталонів і застосовуються для перевірки,  калібрування, градуювання газоаналітичних засобів вимірювань (газоаналізаторів, сигналізаторів, хpоматогpафів газових та ін..)  в регіоні.

З метою допомоги сфері охорони здоров’я за напрямком забезпечення точності вимірювань та безпечності використання медичного обладнання, в І кв. 2011 року спеціалістами  ДП "Івано-Франківськстандартметрологія" освоєно повірку ряду офтальмологічних приладів, в т. ч. діоптриметрів, офтальмометрів, рефрактометрів, кератометрів  та ін., що дає можливість здійснювати їх повірку в м. Івано-Франківську. У планах підприємства  передбачено придбання  спеціалізованого обладнання для контролю дози опромінення, яке отримується при використанні рентгенапаратів. Наявність такого засобу вимірювальної техніки дасть можливість своєчасно виявляти відхилення у допустимих дозах та здійснювати чіткий облік доз опромінення, які отримуються як пацієнтами, так і медичним персоналом при використанні цього діагностичного обладнання.

У довгострокових планах ДП «Івано-Франківськстандартметрологія»  - створення та проведення міжнародної акредитації випробувальної лабораторії для підтвердження  відповідності засобів вимірювальної техніки, зокрема, лічильників газу, які виробляють підприємства України, або експортуються в Україну з інших країн. ЇЇ функціонування дасть можливість підприємствам виробляти якісні засоби вимірювальної техніки, які б могли без будь яких технічних перешкод виходити на міжнародний ринок.

20 Травня 2011, 10:10

ДП «Івано-Франківськстандартметрологія»
Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Життя:
Мобільний додаток IFCITY - твоя афіша Івано-Франківська
21 Січня 2018, 18:12
У Коломиї в матері забрали 3-річну доньку
30 Грудня 2016, 17:20
Власники 3-х закладів харчування Коломиї не дозволили провести перевірку якості продуктів
30 Грудня 2016, 16:57
УГКЦ планує збудувати на Прикарпатті клініку Святого Луки
30 Грудня 2016, 16:31
Ігор Пасічняк у Рожнятівському районі ознайомився із роботою освітянських закладів
30 Грудня 2016, 16:03
Новорічна красуня у горщику
30 Грудня 2016, 15:42
В Івано-Франківську виміряли Індекс публічності місцевих рад
30 Грудня 2016, 14:31
Святкові заходи з нагоди 108-ї річниці від Дня народження Степана Бандери
30 Грудня 2016, 14:05
За результатами моніторингу прийняття місцевих бюджетів Івано-Франківськ на сьомому місці
30 Грудня 2016, 13:40
В облдержадміністрації відбулася презентація Всеукраїнського журналу «Антикорупційний вісник «Ваша Надія»
30 Грудня 2016, 11:48
11 літрів спирту в каналізацію: Інспектори знешкоджували спирт на ринку Калуша
30 Грудня 2016, 10:57
Маленька косівчанка потребує допомоги
30 Грудня 2016, 10:33
У селі на Долинщині відкрили водопровід
29 Грудня 2016, 22:12
ЦНАП Івано-Франківська оприлюднив графік роботи на свята
29 Грудня 2016, 21:21
В Івано-Франківську відремонтували приміщення дитячої художньої школи
29 Грудня 2016, 20:56
Побачила світ книга поезій Олександра Букатюка “МАДОННА МИРУ (рЕволюція духу)”
29 Грудня 2016, 20:34
Юним глядачам показали прем’єру вистави “Красуня і чудовисько”
29 Грудня 2016, 20:05
В Івано-Франківську запрацював новий пологовий зал
29 Грудня 2016, 19:45
У середмісті створили музей-кімнату на честь патрона Івана Франка
29 Грудня 2016, 18:29
Правоохоронці застерігають водіїв: не сідайте за кермо у нетверезому стані!
29 Грудня 2016, 17:42
Увага! Попередження про лавинну небезпеку
29 Грудня 2016, 15:40
В Івано-Франківську відкрили спортивний майданчик
29 Грудня 2016, 14:55
Прикарпатські художники перенесли красу рідних пейзажів на полотна
29 Грудня 2016, 14:30
На Прикарпатті паспортизували 43 водойми
29 Грудня 2016, 13:13
1 січня в Івано-Франківську святкуватимуть 108-у річницю з дня народження Степана Бандери
29 Грудня 2016, 11:47