http://vkurse.ua/i/2009-03/kommunalnoe-khozyaystvo-v-ukraine.jpgІвано-Франківська міська влада робить чергову спробу в напрямку реформування житлово-комунальної галузі. Тепер її рушієм повинен стати «Єдиний розрахунковий центр». Про те, для чого він створений, яким чином домагатиметься підвищення рівня якості житлово-комунальних послуг та на яку користь від його діяльності можна сподіватися іванофранківцям, ми запитали у новопризначеного керівника «ЄРЦ» Вадима Войтика.

– Ви очолили структуру, яку умовно можна назвати «управлінням житлового господарства», котра стає єдиним балансоутримувачем житлового фонду міста, хоча спершу вона була покликана створити єдину базу даних надавачів і споживачів комунпослуг, передумови для запровадження єдиної розрахункової книжки за них і контролю рівня розрахунків споживачів. Чим продиктоване розширення функцій «Єдиного розрахункового центру» і створення фактично ще однієї «надструктури» в галузі ЖКГ міста?
– Комунальному підприємству «Єдиний розрахунковий центр» передається житловий фонд, який нині є на балансі ЖЕО – приблизно 1800 будинків. Рішення міськради не стосується іншої комунальної нерухомості та житлового фонду, що перебуває у власності чи на обслуговуванні приватних жеків, ОСББ чи кооперативів.
Первісно головним мотивом цієї передачі стала загроза банкрутства, що нависла над комунальними ЖЕО. Лютневим рішенням депутатам вдалося запобігти настанню неконтрольованих нас-лідків. І житловий фонд вирішили передати на так би мовити «чисте» комунальне підприємство.
Втім ухваливши програму реформ, і мерія міста, і депутатський корпус розпочали реальну роботу з масштабної, я би навіть сказав, модельної реформи. Так вже сталося, що її локомотивом – на цьому наголосив міський голова – має стати «ЄРЦ».
Нюанси реформи, її цілі, найближчі плани я би волів розповісти ближчим часом детальніше в окремій розмові.
– Яким чином «Єдиний розрахунковий центр» домагатиметься підвищення рівня якості надання житлово-комунальних послуг споживачам і на яку користь від його діяльності можна очікувати кожному конкретному мешканцю?
– Це і є його головне завдання – нова якість послуг. Запорукою цьому є давно очікуване розділення функцій замовника і виконавця. «ЄРЦ» має виступити зацікавленим посередником, що вмотивовано замовлятиме та прийматиме послуги від їх виробників.
Для цього повинні бути створені необхідні засоби: технічний нагляд, контакт-центр, відповідне програмне забезпечення.
Зауважив би на ще одній проблемі – люди не знають, за що вони платять. Вже з жовтня ми плануємо публікувати на сайті побудинкові тарифи з детальним розшифруванням вартості послуг та історією платежів кожного абонента. 
– Чи потрібно буде квартиронаймачам і власникам помешкань, замість угод з ЖЕО із надання ними житлово-комунальних послуг, укладати угоди з «Єдиним розрахунковим центром» і в який термін це повинно відбутися?
– Так, буде потрібно. Компанію з переукладання угод ми повинні розпочати після передачі житлового фонду.
– Якими будуть дії «Єдиного розрахункового центру» як замовника послуг, коли мешканцям не сподобається рівень обслуговування житла фірмою, у якої ці послуги їм замовить ваш центр? Адже кінцевий споживач послуг знову практично залишається без права вибору обслуговуючої організації, бо за нього це робитиме «ЄРЦ», чи не так?
– Хочу найперше наголосити, що мінімум на півроку чи навіть на рік головними надавачами послуг з утримання будинків залишатимуться ЖЕО. Може це і не краща новина для мешканців, проте адекватної ринкової альтернативи наразі не існує.
За задумом реформи, міська рада повинна буде визначитись із переліком послуг та часовими термінами, коли їх винесуть на конкурси. Цілком вірогідно, що базові сервіси ще довший час надаватимуть житлові організації.
Реформа дає ЖЕО шанс на модернізацію, оновлення. Крім того, це комунальні підприємства, власність територіальної громади. Навряд чи доцільно безгосподарно полишати експлуатуючі організації напризволяще, маючи надію на якісь, зачасту ефемерні комерційні структури. Ну а потім  своє слово вже має сказати ринок.
Що ж до дій «ЄРЦ», то алгоритм у перспективі має бути приблизно такий. Звернення громадянина – перевірка з боку нашого технагляду – претензія виробнику послуги – усунення недоліків чи перерахунок за неякісно виконані послуги. Зафіксоване систематичне невиконання послуги чи її низька якість матиме наслідком розірвання відповідного договору і новий конкурс.
Зрештою, ближчим часом нас чекатиме велика робота з затвердження детальних тарифів та побудинкові громадські слухання із їх узгодження. Така вимога закону, і її час виконувати.

03 Червня 2011, 11:00
Теги:

Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Влада:
Франківський виконком затвердив новий порядок розміщення вивісок
30 Грудня 2016, 18:09
На засіданні колегії департаменту охорони здоров’я ОДА обговорили стан справ у медичній галузі
30 Грудня 2016, 11:19
У прикарпатській поліції відбулося засідання поліцейської комісії
30 Грудня 2016, 8:52
Марія Савка: Івано-Франківська область готова до оперативного реагування на надзвичайні ситуації у період прийдешніх свят
30 Грудня 2016, 8:09
30 грудня - засідання виконавчого комітету
30 Грудня 2016, 7:14
Аграрії Прикарпаття проаналізували стан галузі за 2016 рік
28 Грудня 2016, 16:59
Відтепер ми співпрацюємо з Попасною
28 Грудня 2016, 8:30
Відбулося засідання колегії управління спорту
28 Грудня 2016, 8:08
Марія Савка: Опалювальний сезон на Івано-Франківщині проходить у злагодженому режимі
27 Грудня 2016, 14:04
У селі Слобідка, на Городенківщині, де проживає майже 700 громадян, відкрито новий заклад культури
27 Грудня 2016, 8:57
В облдержадміністрації відбувся семінар для новообраних голів ОТГ
27 Грудня 2016, 8:34
Оперативна нарада
27 Грудня 2016, 6:36
На центральне теплопостачання Івано-Франківська чекає повна модернізація
26 Грудня 2016, 18:30
В Івано-Франківську стартує проект оновлення тролейбусного парку
26 Грудня 2016, 18:06
Народний депутат з Коломиї Юрій Тимошенко зібрався у президенти
26 Грудня 2016, 16:01
Кінець епохи: депутати звільнили Ольгу Бабій з посади директора ОТБ “Галичина”
26 Грудня 2016, 14:58
Олександр Стратюк проінформував обласну раду про роботу органів прокуратури в 2016 році
26 Грудня 2016, 11:48
82-м учасникам АТО та їх сім’ям буде надано матеріальну допомогу на поліпшення житлових умов
26 Грудня 2016, 8:52
З нагоди Дня енергетика Президент відзначив прикарпатця
23 Грудня 2016, 19:43
Голова Франківської ОДА вибачився перед медиками за заборгованість по виплаті зарплати
23 Грудня 2016, 16:30
Для Снятинської ЦРЛ придбали новий УЗД-апарат
23 Грудня 2016, 13:42
Франківська міська рада затвердила надбавки меру, заступнику та секретарю
23 Грудня 2016, 13:13
Франківська міська рада планує будувати міст на Пасічну за кошти держави
23 Грудня 2016, 10:30
Франківський «Електроавтотранс» візьме кредит на 8 мільйонів для закупівлі тролейбусів
23 Грудня 2016, 10:08
У Франківську “Новий театр” став комунальним
22 Грудня 2016, 21:30