Михайло Вишиванюк: Новому калійному заводу у Калуші з китайськими інвестиціями дано «зелене світло»

http://franuk.com/images/stories/news/2011/03/XHK397422.jpg       20  червня, перебуваючи в Києві,  голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк  підписав Угоду з  офіційними представниками КНР на будівництво у м. Калуші заводу безхлорних калійних добрив з інвестиціями  майже півтора мільярда  доларів  США. «Новому калійному заводу в Калуші дано зелене світло», - сказав голова ОДА по дорозі із Києва на Івано-Франківщину,  не приховуючи  задоволення.  Михайло Вишиванюк високо оцінив результати  візиту в Україну Голови КНР Ху Цзіньтао та  проведених  з ним перемовин  Главою української держави Віктором Януковичем, які, за  його словами, «мають високий коефіцієнт корисної дії».

        Сьогодні Михайло Вишиванюк,  депутат обласної ради, бере участь у роботі  виїзної сьомої сесії облради, що проходить на Коломийщині. 

         Як відомо, 18-20  червня в Україні перебував  з державним візитом  Голова Китайської Народної Республіки Ху Цзіньтао. Відповідно до програми цього державного візиту   відбулася  зустріч Глав держав у форматі «віч-на-віч», українсько-китайські переговори у розширеному колі під головуванням Віктора Януковича та Ху Цзіньтао, а також підписання  надто важливих для України двосторонніх документів.           

         Ключовим підсумком державного візиту Голови КНР в Україну, як зазначає прес-служба Глави нашої держави,  є встановлення між Україною і Китаєм відносин стратегічного партнерства. На цьому наголосив Президент України Віктор Янукович у своїй заяві на спільній прес-конференції з Головою КНР Ху Цзіньтао.

            18 квітня, на зустрічі з Головою Китайської Народної Республіки Ху Цзіньтао у Криму  Президент  України Віктор Янукович зазначив, вітаючи гостя: «Ваш візит є знаковою подією для нашої країни та Українського народу. Адже   нині втілюється у життя рішення про відкриття нової сторінки у відносинах України та Китаю, яке було ухвалене на попередній зустрічі Глав держав минулого року».

        Зі свого боку Глава КНР відзначив, що це вже його третя зустріч із Президентом України з 2010 року. На його переконання, постійні контакти між керівництвом двох країн є свідченням взаємної значної уваги до розвитку китайсько-українських  відносин. 

        Ху Цзіньтао наголосив, що Китай та Україну поєднують традиційно дружні взаємини, які постійно зміцнюються з часу встановлення між державами дипломатичних відносин.

         «Сторони здійснюють досить ефективну співпрацю в політичній, торговельно-економічній, гуманітарній, науково-технічній сферах, а також на міжнародній арені. Все це співробітництво і взаємодія принесуть нам величезні результати», – упевнений Голова КНР. 

        «Ви та уряд України розглядаєте розвиток відносин з Китаєм як один із пріоритетів зовнішньої політики вашої держави. І в Китаї це високо оцінюють», – сказав лідер КНР, звертаючись до Президента України.

         Голова КНР підкреслив, що зміцнення та розвиток відносин між двома державами у контексті стратегічного партнерства, зміцнення всебічної співпраці та   дружніх зв’язків – «це встановлений курс китайського уряду».  Ху Цзіньтао наголосив, що китайська сторона готова докладати постійних зусиль у цьому напрямку.  «Я глибоко переконаний, що мій нинішній візит надасть додаткового імпульсу розвитку українсько-китайських відносин», – сказав  він.

Довідково.

         22 квітня поточного року Голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк узяв участь у Першому спільному засіданні Міжурядової комісії зі співпраці між Україною і Китайською Народною Республікою, що відбулося під головуванням першого віце-прем’єр-міністра України, міністра економічного розвитку і торгівлі Андрія Клюєва і віце-прем’єра Державної Ради КНР Чжан Децзяна. Тоді ж Михайло Вишиванюк підписав Рамкову угоду про спільне фінансування проекту з виробництва безхлорних калієвих добрив у місті Калуші з Китайською інженерною компанією Ухунь та Експортно-імпортним банком Китаю.

         Крім цього, за словами голови ОДА, китайці одночасно пропонують вирішити проблему карстових провалів у Калуші за допомогою золи із Бурштинської ТЕС, а також переробити розсоли, якими заповнені кар’єри на території міста. Таким чином, вважає Михайло Вишиванюк, вдасться повністю вирішити екологічні проблеми Калуша.

Нині Україна щорічно експортує калійні добрива із Білорусі на 250 млн. доларів. Раніше у Калуші працював калійний завод, який був утворений на базі заводу калійних добрив "Оріана" для розробки Калуш-Голинського родовища калійних солей і їхньої комплексної переробки. З жовтня 2001 року завод припинив роботу.

  Нове виробництво обіцяє серйозні надходження до місцевого бюджету. 

          Нагадаємо, що голова Калуської райдержадміністрації Василь Петрів вважає, що територіально він має бути максимально наближеним до рудника "Пійло" та Домбровського кар’єру, тобто — до сировинної бази. На думку посадовця, калійний завод має бути на території району, бо саме він володіє запасами калійних руд, тоді як запаси міста — вже вибрані і перероблені.
21 Червня 2011, 12:30

Прес-служба голови Івано-Франківської ОДА
Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Влада:
Франківський виконком затвердив новий порядок розміщення вивісок
30 Грудня 2016, 18:09
На засіданні колегії департаменту охорони здоров’я ОДА обговорили стан справ у медичній галузі
30 Грудня 2016, 11:19
У прикарпатській поліції відбулося засідання поліцейської комісії
30 Грудня 2016, 8:52
Марія Савка: Івано-Франківська область готова до оперативного реагування на надзвичайні ситуації у період прийдешніх свят
30 Грудня 2016, 8:09
30 грудня - засідання виконавчого комітету
30 Грудня 2016, 7:14
Аграрії Прикарпаття проаналізували стан галузі за 2016 рік
28 Грудня 2016, 16:59
Відтепер ми співпрацюємо з Попасною
28 Грудня 2016, 8:30
Відбулося засідання колегії управління спорту
28 Грудня 2016, 8:08
Марія Савка: Опалювальний сезон на Івано-Франківщині проходить у злагодженому режимі
27 Грудня 2016, 14:04
У селі Слобідка, на Городенківщині, де проживає майже 700 громадян, відкрито новий заклад культури
27 Грудня 2016, 8:57
В облдержадміністрації відбувся семінар для новообраних голів ОТГ
27 Грудня 2016, 8:34
Оперативна нарада
27 Грудня 2016, 6:36
На центральне теплопостачання Івано-Франківська чекає повна модернізація
26 Грудня 2016, 18:30
В Івано-Франківську стартує проект оновлення тролейбусного парку
26 Грудня 2016, 18:06
Народний депутат з Коломиї Юрій Тимошенко зібрався у президенти
26 Грудня 2016, 16:01
Кінець епохи: депутати звільнили Ольгу Бабій з посади директора ОТБ “Галичина”
26 Грудня 2016, 14:58
Олександр Стратюк проінформував обласну раду про роботу органів прокуратури в 2016 році
26 Грудня 2016, 11:48
82-м учасникам АТО та їх сім’ям буде надано матеріальну допомогу на поліпшення житлових умов
26 Грудня 2016, 8:52
З нагоди Дня енергетика Президент відзначив прикарпатця
23 Грудня 2016, 19:43
Голова Франківської ОДА вибачився перед медиками за заборгованість по виплаті зарплати
23 Грудня 2016, 16:30
Для Снятинської ЦРЛ придбали новий УЗД-апарат
23 Грудня 2016, 13:42
Франківська міська рада затвердила надбавки меру, заступнику та секретарю
23 Грудня 2016, 13:13
Франківська міська рада планує будувати міст на Пасічну за кошти держави
23 Грудня 2016, 10:30
Франківський «Електроавтотранс» візьме кредит на 8 мільйонів для закупівлі тролейбусів
23 Грудня 2016, 10:08
У Франківську “Новий театр” став комунальним
22 Грудня 2016, 21:30