Правильно застосовувати набуті під час навчання теоретичні знання з правознавства вчать своїх студентів у Юридичному інституті Прикарпатського національного університету імені Стефаника.

Відомо, що, не пройшовши вишколу в реальних умовах юридичної практики, теоретик-правознавець ніколи не стане юристом високої кваліфікації. Для того, щоб навчити своїх студентів застосовувати набуті під час навчального процесу знання, у Юридичному інституті Прикарпатського національного університету імені Стефаника використовують різні форми практичних занять.

"Ми хочемо, щоб наші студенти одночасно з навчанням приземляли свої теоретичні знання на якісь конкретні справи, залучалися до написання заяв, клопотань тощо", - зауважила у розмові з репортером "ГК" директор Інституту Валентина Васильєва.

Із трьома десятками установ Юридичний інститут має укладені угоди щодо бази виробничої практики для своїх студентів. Однак в Інституті прагнуть давати можливість практикувати юриспруденцію не лише у визначений навчальним планом час, але й під час навчання у вузі.

"Цього року нам вдалося укласти угоду про партнерство у навчальному і практичному процесі із столичною юридичною компанією "Моріс груп", - розповідала Валентина Васильєва. - Цю співпрацю було налагоджено не лише для того, щоб студенти проходили у цій компанії практику, яку визначено навчальним планом і яка відповідно оцінюється. Партнерство з цією фірмою дозволяє нам створити здорову конкуренцію серед наших вихованців за право працювати практикантом у такій компанії у вільний від навчального процесу час. Це, в свою чергу, дозволяє студентам, які практикуються в "Моріс груп", більш оптимістично дивитися на перспективу свого майбутнього працевлаштування - в Києві, де центральний офіс цієї компанії, чи в Івано-Франківську, де діє її філія".

Треба зауважити, що компанія "Моріс груп" також стимулює найкращих студентів Юридичного інституту Прикарпатського національного університету ознайомчими поїздками на слухання справ у міжнародні суди - Європейський суд з прав людини, Міжнародний господарський суд тощо. А з квітня цього року ця юридична компанія розпочала виплату трьох іменних стипендій тим студентам, які найкраще проявили себе у навчанні, в громадській та науковій діяльності. Все це є чималим стимулом для навчання.

Ще одна форма практичного навчання, яка застосовується в Юридичному інституті, - так звана юридична клініка. Це структурний підрозділ Юридичного інституту, в якому студенти надають безкоштовні юридичні консультації особам, які не можуть собі дозволити платну юридичну допомогу.

"Це суттєва допомога саме для малозабезпечених, які цілком безкоштовно, нехай опосередковано через студента, мають можливість отримати насправді глибоко доктринальну і якісну правову допомогу, - пояснювала Валентина Васильєва. - Студенти, які працюють в клініці як консультанти, мають змогу радитися стосовно своїх питань з викладачами як зі спеціалістами високого класу".

Перевага звернень до юридичної клініки полягає ще й у тому, що в такий спосіб є можливість отримати детальну консультацію від вузькопрофільного спеціаліста. Якщо у звичайних адвокатських компаніях спеціалізація юридичних послуг обмежується розгалуженням «цивільне і кримінальне право» з мінімальним акцентом на окремих соціальних питаннях, то в юридичній клініці студенти-консультанти можуть отримати допомогу від викладачів усіх шести кафедр інституту, за якими закріплені окремі галузі права: земельного, житлового, трудового, адміністративного, сімейного, споживчого тощо.

Юридична клініка була створена з метою надання постійної юридичної допомоги і працює кожного буднього дня з 14 години у приміщенні Юридичного інституту. Студенти здійснюють тут прийом громадян, реєструють відвідувачів. Упродовж лютого-червня цього року до діяльності юридичної клініки було залучено 18 студентів-консультантів, які отримали та розглянули 45 звернень. Усі вони були опрацьовані, в результаті консультацій оформлені відповідні процесуальні документи: позови, заперечення на позови, скарги заяви і таке інше.

"Студенти-консультанти юридичної клініки лише не представляють інтереси в судах, - зауважила Валентина Васильєва. - Первинні документи (позовні заяви, скарги) вони в змозі цілком якісно відпрацювати під контролем наших викладачів".

За словами Валентини Васильєвої, наплив звернень у юридичну клініку має синусоїдний характер. Він відчутно зменшується у виборчий період, коли кандидати на виборні посади відкривають безкоштовні юридичні консультації, що є одним із політичних прийомів, аби наблизити до себе електорат. Зате у час між виборами юридична клініка при Юридичному інституті Прикарпатського університету - поза конкуренцією.

Галицький кореспондент

 

11 Липня 2011, 14:44
Теги:

Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Де-Юре:
Сільськогосподарські підприємства підлягають реєстрації платниками ПДВ на загальних підставах з 1 січня 2017 року
30 Грудня 2016, 9:40
В Івано-Франківську прокуратура через суд стягнула 216 тис. грн боргу з відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій
29 Грудня 2016, 17:17
За порубку майже півсотні ялинок про підозру повідомлено мешканцю Верховинського району
29 Грудня 2016, 16:51
За зниженими ставками акцизного податку можливо ввезти не більше одного легкового автомобіля
29 Грудня 2016, 14:04
На Прикарпатті до 7 років позбавлення волі засуджено київського рецидивіста
29 Грудня 2016, 7:13
Платники податків мають право подавати звітність засобами електронного зв’язку
28 Грудня 2016, 16:07
Якщо сім'я зекономила субсидію, вона має право не платити обов'язковий платіж
27 Грудня 2016, 16:05
ПНУ оскаржить рішення міської ради щодо передачі спорткомплексу "Олімп"
27 Грудня 2016, 11:18
Прокуратура Івано-Франківської області протидіє гральному бізнесу: припинено діяльність 17 закладів та вилучено 334 одиниці комп’ютерної техніки (фото, відео)
27 Грудня 2016, 8:08
На Прикарпатті за ухилення від сплати понад 4 млн грн податків повідомлено про підозру директору ТзОВ
27 Грудня 2016, 7:42
В Івано-Франківську судитимуть киянина-шахрая, який через фіктивне підприємництво ошукав державу на понад 350 тис. грн
26 Грудня 2016, 11:20
На Прикарпатті водія, який наїхав на п’ятьох дітей, засуджено до 3 років ув’язнення
26 Грудня 2016, 8:09
Прокуратура спільно з УЗЕ припинила діяльність ще 11 гральних закладів на Прикарпатті
26 Грудня 2016, 7:40
Франківці не поспішають ставати присяжними
23 Грудня 2016, 14:35
За втручання прокуратури Івано-Франківської області фермера зобов’язано використовувати понад 145 га землі за цільовим призначенням
23 Грудня 2016, 7:15
На Прикарпатті реалізаторам алкоголю та тютюну нараховано майже 2,3 мільйона гривень штрафів
22 Грудня 2016, 18:32
На Прикарпатті за грабежі та крадіжки засудили групу молодиків
22 Грудня 2016, 8:55
При виплаті винагороди іноземцю єдиний внесок не сплачується
21 Грудня 2016, 21:22
У Франківську засудили стоматолога-“наркобарона”
21 Грудня 2016, 19:43
Який митний режим застосовується при ввезенні громадянами транспортних засобів на митну територію України з метою ремонту?
21 Грудня 2016, 12:48
Заповнення декларації акцизного податку особами, що реалізують пальне
20 Грудня 2016, 12:45
На Прикарпатті прокуратура оскаржила в суді безкоштовне використання на алкоголі знаку держпідприємства вартістю понад 7 млн грн
16 Грудня 2016, 15:42
Декларація з акцизного податку за грудень 2016 року подаватиметься за новою формою
16 Грудня 2016, 9:45
"ОПОРА" заявляє про порушення на виборах в прикарпатських ОТГ
15 Грудня 2016, 20:30
Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від застосування спрощеної системи оподаткування
15 Грудня 2016, 16:30