Шість мільйонів «Прикарпаттяобленерго» конвертує в землю?

Депутати Івано-Франківської міської ради змушені були, як повідомив секретар міськради Руслан Марцінків, проголосувати за те, щоб до видаткової частини кошторису обласного центру додати окремий рядок — 6 193 000 гривень.

Цю семизначну суму з бюджету міської громади міськрада має виплатити ПАТ «Прикарпаттяобленерго». Також, згідно з вердиктом Вищого господарського суду України, Івано-Франківськ зобов’язаний передати компанії у власність найстарішу котельню, яка розташована на індустріальній вул., 34 та яка досі входила до загальноміської системи забезпечення іванофранківців теплом і гарячою водою, а управління нею здійснювало державне комунальне підприємство «івано-Франківськтеплокомуненерго». Разом із котельнею, як зазначив під час недавньої прес-конференції  Р. Марцінків, у власність «Прикарпаттяобленерго» переходить і 38 відсотків теплових мереж, якими безпосередньо до будинків подають тепло та гарячу воду.


— Тут дуже цікава ситуація, бо свого часу, до нашої депутатської каденції, було програно всі суди. Останню крапку у спорі поставив Вищий господарський суд. Згідно з його рішенням котельню належить повернути ПАТ «Прикарпаттяобленерго», — зазначив Руслан Романович. — Інше питання: сьогодні навіть є судовий позов про те, що міська громада повинна повернути «Прикарпаттяобленерго» майже 6,2 млн. грн. Нині, звісно, вживають усіх заходів, аби порахувати, скільки коштів міської громади було вкладено у котельню і мережі. Адже не секрет, що ця котельня є однією з найстаріших у місті, найбільш проблемною і місто багато коштів вклало в її модернізацію...
Продовжуючи, Р. Марцінків розповів, що «сьогодні є бажання підприємства викупити земельну ділянку, на якій розміщено котельню. І ніби такий цікавий варіант пропонує  «Прикарпаттяобленерго»: місто не виплачує ці майже 6,2 млн. грн., а натомість акціонерне товариство отримує земельну ділянку».
У цій конкретній ситуації, як наголошує секретар міськради, є ще одна проблема.


— Місто готове віддати «Прикарпаттяобленерго» котельню. Нехай енергетики її обслуговують і несуть певні витрати і на неї, і на мережі. Але ПАТ «Прикарпаттяобленерго» не має ліцензії на здійснення такого виду діяльності, як теплопостачання. і сьогодні, щоб ви зрозуміли, про що йдуть переговори, то це про те, що представники компанії кажуть: «Беріть котельню в оренду ще на рік усього за гривню й обслуговуйте її», — розповів журналістам Руслан Романович.

— Працівники «Івано-Франківськтеплокомуненерго» продули ці мережі і виявили лише по цій котельні 26 поривів. Всі їх треба заробити. А значить — треба виділити кошти. Але ці мережі вже не є майном міської громади. І сьогодні принципове питання, довкола якого йдуть перемовини з «Прикарпаттяобленерго», зокрема з головою правління акціонерного товариства депутатом міської ради Олександром Бубеном, це про те, що ми готові взяти котельню в оренду, якщо «Прикарпаттяобленерго» хоча б частково виділить кошти на ремонт мереж.

 Ми все-таки вважаємо, що «Прикарпаттяобленерго» повинно виділити кошти на ремонт власних мереж, а також, що жителі міста не повинні потерпати і мати можливість з 15 жовтня отримати тепло. Також вважаємо, що забирати кошти з інших статей комунальних видатків, наприклад, які передбачено на ремонт дахів чи підвальних розгалужень, і за ті гроші ремонтувати тепломережі від котельні на індустріальній вул., 34, яка перебуває у приватних руках, також буде неправильно.


Передісторія тривалих судових суперечок між Івано-Франківськом та ПАТ «Прикарпаттяобленерго» є достатньо складною. Те, що тепер, після рішення Вищого господарського суду України, місто має передати котельню енергетикам, зрозуміло. Стосовно того, що окрім котельні, міська рада має виплатити ще й понад шість мільйонів гривень, то, як коротко пояснив у телефонній розмові В. Буджак, який виконує обов’язки начальника юридичного відділу міськвиконкому, йдеться про кошти ПАТ «Прикарпаттяобленерго», що їх акціонерне товариство виділяло раніше за умовами конкретних договорів, які з ним укладало ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго». «Але докладніше про їх зміст вам можуть розповісти юрисконсульти «Івано-Франківськтеплокомуненерго», — додав Віктор Миколайович.


Після прес-конференції ми попросили голову правління ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Олександра Бубена викласти для наших читачів точку зору компанії на цю ситуацію. 


— Вже остаточно закінчився розгляд судових справ між нашим товариством та Івано-Франківською міською радою, наслідком яких стало підтвердження за ПАТ «Прикарпаттяобленерго» права власності на майновий комплекс на індустріальній вул., 34, та прилеглих до нього теплових мереж, – зазначає у своєму коментарі Олександр Олександрович. — Крім того, Івано-Франківська міська рада зобов’язана повернути ПАТ «Прикарпаттяобленерго» 6 193 000 грн.
Ми пропонуємо передати цей майновий комплекс державному муніципальному підприємству «Івано-Франківськтеплокомуненерго» з мінімальною орендною платою. Вона має бути розрахована на опалювальний сезон 2011—2012 років відповідно до встановлених нормативних документів. При цьому доходи від експлуатації орендованого майна має одержувати орендар, відповідно і витрати з проведення ремонтів мають лягти на нього.


Повернені ж на виконання судового рішення кошти в розмірі близько 6 млн. грн. ми використаємо для викупу землі, що розташована під нашими об’єктами на індустріальній вул., 34. Тим самим зможемо поповнити бюджет розвитку міста, який наразі не виконується.


Ми ж протягом опалювального сезону 2011—2012 років зобов’язуємося виготовити необхідні ліцензії, дозволи та підготувати структуру, яка була б здатна до належної експлуатації котельні. Для відсутності перерв в експлуатації котельні, щоб не допустити зривів у підготовці до опалювального сезону 2012-2013 років, пов’язаних з її передачею, ми маємо здійснювати супровід роботи котельні протягом усього періоду.


Підготовку до опалювального сезону 2012—2013 років ПАТ «Прикарпаттяобленерго» проведе вже самостійно силами спеціалізованої організації згаданої структури.


Вважаю, що досягнуті домовленості — це лише проміжні рішення. Переконаний, що вже давно на часі розробка стратегії розвитку теплозабезпечення жителів Івано-Франківська, одним із шляхів якого є конкурентний ринок виробництва тепла в місті. На жаль, міськвиконком поки що не готовий до конкретної розмови в цьому напрямі.


13 Липня 2011, 8:40

Галичина
Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Влада:
Франківський виконком затвердив новий порядок розміщення вивісок
30 Грудня 2016, 18:09
На засіданні колегії департаменту охорони здоров’я ОДА обговорили стан справ у медичній галузі
30 Грудня 2016, 11:19
У прикарпатській поліції відбулося засідання поліцейської комісії
30 Грудня 2016, 8:52
Марія Савка: Івано-Франківська область готова до оперативного реагування на надзвичайні ситуації у період прийдешніх свят
30 Грудня 2016, 8:09
30 грудня - засідання виконавчого комітету
30 Грудня 2016, 7:14
Аграрії Прикарпаття проаналізували стан галузі за 2016 рік
28 Грудня 2016, 16:59
Відтепер ми співпрацюємо з Попасною
28 Грудня 2016, 8:30
Відбулося засідання колегії управління спорту
28 Грудня 2016, 8:08
Марія Савка: Опалювальний сезон на Івано-Франківщині проходить у злагодженому режимі
27 Грудня 2016, 14:04
У селі Слобідка, на Городенківщині, де проживає майже 700 громадян, відкрито новий заклад культури
27 Грудня 2016, 8:57
В облдержадміністрації відбувся семінар для новообраних голів ОТГ
27 Грудня 2016, 8:34
Оперативна нарада
27 Грудня 2016, 6:36
На центральне теплопостачання Івано-Франківська чекає повна модернізація
26 Грудня 2016, 18:30
В Івано-Франківську стартує проект оновлення тролейбусного парку
26 Грудня 2016, 18:06
Народний депутат з Коломиї Юрій Тимошенко зібрався у президенти
26 Грудня 2016, 16:01
Кінець епохи: депутати звільнили Ольгу Бабій з посади директора ОТБ “Галичина”
26 Грудня 2016, 14:58
Олександр Стратюк проінформував обласну раду про роботу органів прокуратури в 2016 році
26 Грудня 2016, 11:48
82-м учасникам АТО та їх сім’ям буде надано матеріальну допомогу на поліпшення житлових умов
26 Грудня 2016, 8:52
З нагоди Дня енергетика Президент відзначив прикарпатця
23 Грудня 2016, 19:43
Голова Франківської ОДА вибачився перед медиками за заборгованість по виплаті зарплати
23 Грудня 2016, 16:30
Для Снятинської ЦРЛ придбали новий УЗД-апарат
23 Грудня 2016, 13:42
Франківська міська рада затвердила надбавки меру, заступнику та секретарю
23 Грудня 2016, 13:13
Франківська міська рада планує будувати міст на Пасічну за кошти держави
23 Грудня 2016, 10:30
Франківський «Електроавтотранс» візьме кредит на 8 мільйонів для закупівлі тролейбусів
23 Грудня 2016, 10:08
У Франківську “Новий театр” став комунальним
22 Грудня 2016, 21:30