Продовжують розпочате Міськрада формує правове поле комунальної реформи

http://ukranews.com/uploads/news/2010/08/09/e583152fe59bee31bc8314b4a405262fb1116f03.jpgМинулого четверга розпочала свою роботу ХІ сесія Івано-Франківської міськради. На першому пленарному засіданні депутати вирішили розглянути 23 питання, окремі з яких – за спрощеною процедурою. Затвердження положення про департамент містобудування й архітектури, яке потребувало доопрацювання, перенесли на друге пленарне засідання, а питання про пайову участь мешканців у капітальному ремонті, реконструкції та модернізації багатоквартирних будинків і про порядок встановлення домофонів у під’їздах багатоповерхівок взагалі зняли з розгляду, бо вони не пройшли процедуру громадських слухань.

Від запиту до запиту
Депутати, як завжди, розпочали роботу із заслуховування відповідей на свої запити та виголошення нових, на що потратили дві години. З огляду на те, що так відбувається майже на кожному пленарному засіданні, міський голова Віктор Анушкевичус запропонував встановити для цієї процедури визначений часовий ліміт, як це свого часу зробили депутати обласної ради. Представники депкорпусу міськради проти цього, в принципі, не заперечували, але й відповідного рішення наразі не ухвалили. Натомість депутати вкотре зазначали, що відповіді на їхні запити здебільшого формальні. Мовляв, якби вони були вичерпними і грунтовними, то на їх озвученні з трибуни сесії можна було б і не наполягати. Щоправда, відповіді на окремі суспільно важливі для громади міста запити таки мають озвучуватись і оприлюднюватись, – вважають міські обранці.
Саме таким був запит секретаря  міськради Руслана Марцінківа щодо відключення будинків від мереж центрального опалення, відповідь на який озвучив заступник міського голови з питань ЖКГ, транспорту і зв’язку Микола Саєвич. Він повідомив, що наразі в місті доцільно від’єднати від мереж ЦО 10 будинків. У 85-ти будинках від систем «Теплокомуненерго» вже від’єднано до 70% квартир. Станом на 2009 рік встановити автономне опалення виявили бажання 8 тисяч 698 мешканців. Однак наразі від систем ЦО можна від’єднувати лише окремі будинки і вже є проекти рішення на відключення чотирьох будинків.
Водночас М.Саєвич зазначив, що в місті є й такі буднки, де центральним опаленням користуються одна-дві квартири, а їхні мешканці не дають згоди на від’єднання, бо не мають грошей на встановлення «автономки» чи користуються пільгами й взагалі не платять за тепло. Таким, на думку міського голови Віктора Анушкевичуса, фінансувати встановлення автономного опалення мали б з міського бюджету.
А ось «б’ютівець» Василь Бойчук вкотре привернув увагу влади до того, що багатьох мешканців, які вже давно самостійно відключились від ЦО, «Теплокомуненерго» через суд зобов’язує оплачувати послуги, якими вони не користуються. Міський голова погодився, що це питання потребує врегулювання, але його необхідно довивчити: «Ми повинні ухвалити таке рішення, яке б не створило прецеденту і щоб люди не думали, що можна самостійно від’єднатися від мереж центрального теплопостачання, а ми потім все одно це узаконимо», – наголосив В.Анушкевичус.        

Занедбаний палац, стихійні автостанції…
У своїх нових запитах депутати теж порушили кілька важливих проблем, які, на жаль, не вирішуються роками. Так, секретар міськради Р.Марцінків звернувся до керівництва області та відомого мецената Олега Бахматюка з проханням посприяти, «в тому числі й фінансово», в проведенні реконструкції в’їзної брами до Палацу Потоцьких, яка перебуває в аварійному стані й може в будь-який момент завалитися. Натомість меценатам цієї справи він пообіцяв встановити меморіальну дошку.
«Свободівець» Сергій Стефанко не полишає спроб ліквідувати стихійну автостанцію приміського сполучення на вулиці Панаса Мирного, де паркуються «буси» «на Богородчани». Оскільки відповідь на попередній свій запит його не задовільнила, а ініційований ним рейд спільно з представниками міськвиконкому ефекту не дав і там далі паркуються «буси», на наступне засідання сесії міськради С.Стефанко запропонував запросити начальника Головного управління промисловості й розвитку інфраструктури ОДА, щоб той дав нарешті відповідь, хто причетний до виникнення цієї стихійної автостанції і які заходи вживаються щодо її ліквідації.
Його колега по фракції Оксана Савчук у своєму запиті привернула увагу до нестачі дитячих садків. Вона зазначила, що влаштувати дітей у дошкільні навчальні заклади мають змогу менше п’яти відсотків бажаючих. Щоб бодай частково вирішити цю проблему, О.Савчук запропонувала міському голові розглянути питання про переведення міського управління освіти, яке зараз розташовується у колишньому приміщенні дитсадка на вул. Бандери, у будівлю колишньої школи №8 на вулиці Гординського, 10.

Це вічне слово  «реформування»
Сесія ухвалила ряд рішень, які стосуються реалізації програми реформування житлово-комунального господарства.
Зокрема депутати затвердили Положення про департамент комунального господарства, транспорту і зв’язку. Як повідомив доповідач, заступник міського голови з питань ЖКГ, транспорту і зв’язку Микола Саєвич, Положення про департамент попередньо розглядалось на засіданні міськвиконкому і профільної комісії міськради. У ньому визначені основні засади, структура та організація  роботи департаменту. Метою його діяльності є забезпечення реалізації державної політики у цій сфері, а основними завданнями – виконання управлінських функцій і забезпечення реформування та комплексного розвитку ЖКГ Івано-Франківська.
До структури департаменту входитимуть два управління (житлово-комунальної політики і планування та реформування), п’ять відділів (благоустрою; транспорту і телекомунікацій; експлуатації та технагляду; приватизації житла; загальний відділ), а також готель «Прикарпаття» (до часу визначення його статусу). Підпорядковуватимуться департаменту дев’ять ЖЕО та 15 комунальних підприємств. Очолюватиме департамент профільний заступник міського голови.
Міськрада також затвердила новий перелік послуг з утримання будинків та прибудинкових територій (т. зв. квартирної плати) і порядок проведення громадських слухань щодо цього.
За словами доповідача, директора Єдиного розрахункового центру Вадима Войтика, всі 15 послуг поділені на три категорії: обов’язкові (техобслуговування будинкових мереж, димово-вентиляційних каналів, освітлення місць загального користування та вивезення сміття), першочергові (прибирання сходових кліток, встановлення домофонів, вивезення рідких відходів) та додаткові (здійснення дератизації, прибирання підвалів, обслуговування дитячих майданчиків тощо). Від першої категорії послуг мешканці відмовитися не можуть. Від другої зможуть відмовитися, якщо цього забажають не менше 75% мешканців, а від третьої категорії – за згодою понад 50% мешканців будинку.
Які з першочергових і додаткових послуг надаватимуться кожному окремому будинку, мешканці можуть визначитись під час громадських слухань. Порядок їх призначення і проведення, а також доведення необхідної інформації до мешканців регламентує ухвалене міськрадою окреме Положення. В.Войтик наголосив, що громадські слухання можуть одночасно проводитись по кількох будинках. Передбачено, що вони вважатимуться такими, що відбулися, незалежно від кількості мешканців, які візьмуть в них участь. «Навіть якщо на слухання не прийде жоден з мешканців будинку, які у передбаченому порядку були про них поінформовані, ці слухання вважатимуться такими, що відбулися», – зазначив директор ЄРЦ і запевнив, що в будь-який момент мешканці зможуть ініціювати перегляд списку послуг, наслідком чого стане зміна суми квартплати.

А субсидії – найбільш незахищеним
На розгляд сесії виносилось питання щодо змін до порядку надання т. зв. муніципальних субсидій. Оскільки із передбачених на ці потреби 2,7 млн. в бюджеті залишилось 200 тисяч, на отримання часткової компенсації на оплату житлово-комунальних послуг матимуть право лише найбільш соціально незахищені мешканці. Зокрема сім’ї, у яких є інваліди першої і другої груп, реабілітовані, воїни ОУН-УПА, одинокі матері, які виховують дитину інваліда до 18 років, непрацездатні громадяни та багатодітні сім’ї. А в окремих випадках й інші мешканці на основі акта обстеження матеріально-побутових умов проживання. Втім, в разі перевиконання міського бюджету коло осіб, які матимуть право на муніципальні субсидії, розширять.
15 Липня 2011, 10:08

Західний кур'єр
Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Влада:
Франківський виконком затвердив новий порядок розміщення вивісок
30 Грудня 2016, 18:09
На засіданні колегії департаменту охорони здоров’я ОДА обговорили стан справ у медичній галузі
30 Грудня 2016, 11:19
У прикарпатській поліції відбулося засідання поліцейської комісії
30 Грудня 2016, 8:52
Марія Савка: Івано-Франківська область готова до оперативного реагування на надзвичайні ситуації у період прийдешніх свят
30 Грудня 2016, 8:09
30 грудня - засідання виконавчого комітету
30 Грудня 2016, 7:14
Аграрії Прикарпаття проаналізували стан галузі за 2016 рік
28 Грудня 2016, 16:59
Відтепер ми співпрацюємо з Попасною
28 Грудня 2016, 8:30
Відбулося засідання колегії управління спорту
28 Грудня 2016, 8:08
Марія Савка: Опалювальний сезон на Івано-Франківщині проходить у злагодженому режимі
27 Грудня 2016, 14:04
У селі Слобідка, на Городенківщині, де проживає майже 700 громадян, відкрито новий заклад культури
27 Грудня 2016, 8:57
В облдержадміністрації відбувся семінар для новообраних голів ОТГ
27 Грудня 2016, 8:34
Оперативна нарада
27 Грудня 2016, 6:36
На центральне теплопостачання Івано-Франківська чекає повна модернізація
26 Грудня 2016, 18:30
В Івано-Франківську стартує проект оновлення тролейбусного парку
26 Грудня 2016, 18:06
Народний депутат з Коломиї Юрій Тимошенко зібрався у президенти
26 Грудня 2016, 16:01
Кінець епохи: депутати звільнили Ольгу Бабій з посади директора ОТБ “Галичина”
26 Грудня 2016, 14:58
Олександр Стратюк проінформував обласну раду про роботу органів прокуратури в 2016 році
26 Грудня 2016, 11:48
82-м учасникам АТО та їх сім’ям буде надано матеріальну допомогу на поліпшення житлових умов
26 Грудня 2016, 8:52
З нагоди Дня енергетика Президент відзначив прикарпатця
23 Грудня 2016, 19:43
Голова Франківської ОДА вибачився перед медиками за заборгованість по виплаті зарплати
23 Грудня 2016, 16:30
Для Снятинської ЦРЛ придбали новий УЗД-апарат
23 Грудня 2016, 13:42
Франківська міська рада затвердила надбавки меру, заступнику та секретарю
23 Грудня 2016, 13:13
Франківська міська рада планує будувати міст на Пасічну за кошти держави
23 Грудня 2016, 10:30
Франківський «Електроавтотранс» візьме кредит на 8 мільйонів для закупівлі тролейбусів
23 Грудня 2016, 10:08
У Франківську “Новий театр” став комунальним
22 Грудня 2016, 21:30