Свободівці Руслан Марцінків та Роман Онуфріїв підвела підсумки роботи Івано-Франківської міської ради за перші півроку

http://novynar.img.com.ua/img/forall/a/735/79.jpg19 липня 2011 року секретар Івано-Франківської міської ради Руслан Марцінків та голова бюджетної комісії Роман Онуфріїв підвели підсумки діяльності найвищого представницького органу міста за перше півріччя поточного року. Керівники ВО «Свобода» у Івано-Франківську виокремили кілька головних напрямів, на яких була сконцентрована робота депутатського корпусу у перші 6 місяців роботи, а це: 1. послідовне відстоювання на рівні місцевого самоврядування українських національних інтересів; 2. наведення порядку та постійного контролю за діяльністю виконавчих структур міської ради та роботою комунальних підприємств; 3. початок комунальних реформ; 4. роботи пов’язані для збільшення кількості дитячих садочків та майданчиків; 5. кроки на зустріч підприємцям та новим інвестиціям у Івано-Франківськ, а також 6. забезпечення прозорості діяльності міської влади.

За словами Руслана Марцінківа в теперішніх умовах міська рада, виражаючи інтереси жителів Івано-Франківська, докладає усіх можливих зусиль для відстоювання української позиції у різних сферах. Це зумовлено постійними антиукраїнськими діями центральної влади на чолі з Януковичем та Азаровим. «Практично на кожній сесії депутати приймають звернення, які стосуються болючих питань життя українців у нашій державі. «Ми вимагали ветувати Податковий кодекс, виступали проти ручного керування урядом бюджетними ресурсами місцевих громад, ухвалили звернення з вимогою припинити обмеження національних прав українців у Росії, пов’язані з закриттям української бібліотеки у Москві, прийняли  рішення про заборону вивішування радянської символіки на 1 та 9 травня» – зауважує Руслан Марцінків. На останній сесії депутати висловили свою категоричну незгоду з приводу запровадження пенсійної реформи.

Також секретар міської ради повідомив, що він став ініціатором створення Спілки секретарів місцевих ради Івано-Франківської області. Мета об’єднання – покращити співпрацю між органами місцевого самоврядування краю. «Сьогодні місцеве самоврядування залишилось останнім острівцем демократії в державі, яке покликане протистояти узурпації, яку проводить режим Януковича – стверджує Руслан Марцінків – В цьому солідарні депутати практично усіх місцевих рад області. Можете бути впевнені, що ми продовжуватимемо чинити спротив усім антиукраїнським діям центральної влади».

Проте керівники фракції «Свободи» усвідомлюють, що робота в раді носить в основному господарський характер. Тому головну увагу вони зосередили на рішеннях, які носять прикладний характер для повсякденного життя громади міста.   

За перші 6 місяців ухвалено низку рішень, які покликані впорядкувати, збільшити контроль та відповідальність виконавчої влади перед людьми. Свободівці виступили з ініціативою провести реорганізацію виконавчих органів, наслідком чого стала ліквідація управління житлово-комунального господарства, відділ транспорту та зв’язку та управління архітектури та містобудування. Натомість з цих підрозділів створено два нових департаменти.

Роман Онуфріїв вважає надзвичайно важливим рішення про зобов’язання переукладення контрактів з керівниками комунальних підприємств. Це, на його думку, забезпечує можливість встановлення чітких критеріїв за якими можна оцінити чи відповідає керівник займаній посаді. Варто зауважити, що завдяки системному контролю депутатськими комісіями зупинено негативні процеси на ряді комунальних підприємств. Найбільш показовий приклад – звільнення директора «Водоекотехпрому» Р. Шестопалова та рекомендація звільнення директора КП «Івано-франківськліфт». Останнє рішення сесії в цій сфері запроваджує публічні звіти керівників структурних підрозділів на Вічевому майдані.

Проте чи не найбільше уваги на сесіях міської ради присвячено реформуванню житлово-комунальної сфери. З перших днів роботи депутати усвідомили, що місто перебуває на межі комунального банкрутства. Перед такою  загрозою опинились всі ЖЕО міста. Тому з ініціативи «Свободи» прийнято нову програму реформування житлово-комунальної сфери «Реформи, порядок, розвиток». Головна її складова – розділення послуг замовника, виконавця та виробника житлово-комунальних послуг та створення єдиного управителя житловим фондом міста. Ним з листопада має стати Єдиний розрахунковий центр.

Однією з найголовніших проблем міста на думку депутатів залишається стан міських доріг. Секретар міської ради Руслан Марцінків зауважує, що з цього року повністю змінено підхід до виконання ремонтних робіт. На цю потребу у міському бюджеті 2011 року закладено понад 20 млн. гривень.

Окремої уваги заслуговує також робота по покращенню благоустрою міста та боротьба з незаконною забудовою. Головними заходами у цій ділянці стали щотижневий моніторинг депутатами прибирання території міста, встановлення квіткових клумб на тротуарах та проведення понад 30 екологічних толок.  

Ще одним пріоритетом у діяльності міської ради стала робота над збільшенням кількості дитячих садочків та встановлення новий дитячих майданчиків. На майбутнє відкриття нових дошкільних закладів спрямована значна частина бюджету розвитку міста. Закладено основи для відкриття нового такого закладу в мікрорайоні Пасічна, ат також у приміських селах. Проте найшвидше дитячий садочок повинен повернутись у приміщення на вулиці Вовчинецькій, 210. Його відкриття заплановано на 2012 рік.

Крім того за перше півріччя у місті вже з’явилось три нові дитячі майданчики в мікрорайоні Пасічна, на вулиці Коновальця та в Опришівцях. Ще стільки ж споруд буде відкрито найближчим часом.    

«Івано-Франківська міська рада намагається робити кроки на зустріч малому та середньому бізнесу – говорить голова її бюджетної комісії Роман Онуфріїв. З ініціативи фракції ВО «Свобода» спрощено умови оренди землі для дрібних підприємців, а ставка єдиного податку навіть залишається однією з найнижчих в Україні. Бюджетна комісія також виділила частину фінансування на відкриття нового операційного залу в ДПА, що повинно полегшити умови сплати податків» – підкреслив Роман Онуфріїв. Також міська рада встановили пільгу оподаткування для підприємців, що займаються розробкою програмного забезпечення.

Насамкінець зауважимо, що діяльність міської влади за цей час стала більш відкритою та публічною. Зокрема з’явився офіційний веб-сайт  міської ради на якому публікуються не лише рішення, але й проекти рішень сесій. Незабаром планується їх он-лайн трансляція. Також депутати встановили аудіо запис засідань виконавчого комітету. На переконання секретаря міської ради Руслана Марцінківа забезпечення відкритості влади також досягається через механізм щомісячних депутатських прийомів, інформаційних зустрічей з виборцями та громадських слухань, які напередодні сесій проводять представники фракції «Свобода». Також Руслан Марцінків зазначив, що з серпня при Івано-Франківській міській раді функціонуватиме громадська рада.

20 Липня 2011, 11:00

Прес-служба Івано-Франківської обласної організаці
Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Влада:
Франківський виконком затвердив новий порядок розміщення вивісок
30 Грудня 2016, 18:09
На засіданні колегії департаменту охорони здоров’я ОДА обговорили стан справ у медичній галузі
30 Грудня 2016, 11:19
У прикарпатській поліції відбулося засідання поліцейської комісії
30 Грудня 2016, 8:52
Марія Савка: Івано-Франківська область готова до оперативного реагування на надзвичайні ситуації у період прийдешніх свят
30 Грудня 2016, 8:09
30 грудня - засідання виконавчого комітету
30 Грудня 2016, 7:14
Аграрії Прикарпаття проаналізували стан галузі за 2016 рік
28 Грудня 2016, 16:59
Відтепер ми співпрацюємо з Попасною
28 Грудня 2016, 8:30
Відбулося засідання колегії управління спорту
28 Грудня 2016, 8:08
Марія Савка: Опалювальний сезон на Івано-Франківщині проходить у злагодженому режимі
27 Грудня 2016, 14:04
У селі Слобідка, на Городенківщині, де проживає майже 700 громадян, відкрито новий заклад культури
27 Грудня 2016, 8:57
В облдержадміністрації відбувся семінар для новообраних голів ОТГ
27 Грудня 2016, 8:34
Оперативна нарада
27 Грудня 2016, 6:36
На центральне теплопостачання Івано-Франківська чекає повна модернізація
26 Грудня 2016, 18:30
В Івано-Франківську стартує проект оновлення тролейбусного парку
26 Грудня 2016, 18:06
Народний депутат з Коломиї Юрій Тимошенко зібрався у президенти
26 Грудня 2016, 16:01
Кінець епохи: депутати звільнили Ольгу Бабій з посади директора ОТБ “Галичина”
26 Грудня 2016, 14:58
Олександр Стратюк проінформував обласну раду про роботу органів прокуратури в 2016 році
26 Грудня 2016, 11:48
82-м учасникам АТО та їх сім’ям буде надано матеріальну допомогу на поліпшення житлових умов
26 Грудня 2016, 8:52
З нагоди Дня енергетика Президент відзначив прикарпатця
23 Грудня 2016, 19:43
Голова Франківської ОДА вибачився перед медиками за заборгованість по виплаті зарплати
23 Грудня 2016, 16:30
Для Снятинської ЦРЛ придбали новий УЗД-апарат
23 Грудня 2016, 13:42
Франківська міська рада затвердила надбавки меру, заступнику та секретарю
23 Грудня 2016, 13:13
Франківська міська рада планує будувати міст на Пасічну за кошти держави
23 Грудня 2016, 10:30
Франківський «Електроавтотранс» візьме кредит на 8 мільйонів для закупівлі тролейбусів
23 Грудня 2016, 10:08
У Франківську “Новий театр” став комунальним
22 Грудня 2016, 21:30