Підсумок тижня від Ігоря Дебенка (Тиждень №33)

Тиждень минув під призмою приготувань  до двадцятиріччя Незалежності України.

     Ще  напередодні УНП в рамках всеукраїнського промотору провела в обласному центрі акцію «Рідний прапор нас єднає». Площа перед пам’ятником Івану Франку потонула в синьо-жовтих кольорах. Її зайняв найбільший Державний прапор України розміром 45 на 30 метрів, який свого часу виготовила жінка, що проживає на Донеччині. Саме у Донецьку його й було вперше розгорнуто чотири роки тому. Тепер же ініціативу підхопила УНП й партія роз’їжджає по країні, презентуючи його. Одним словом, і жіночці приємно, і для партії прекрасна можливість з’явитися в інформаційному просторі.

     Тим паче, що політична сила переживає важкий період кризи самоідентифікації, пошуку власного виборця, що змушує її борсатися у виборі між переходом у праву нішу та тупцюванням на більш зручних, однак, як показує практика українських реалій, конформістських націонал-демократичних засадах. Хоча, самі виклики політичного процесу штовхають партію або на об’єднання, або не залишають їй вибору, загрожуючи зникненням з політичної карти України. УНП терміново потребує перезавантаження, структурних змін та свіжої крові або інституційного влиття у склад іншої (нової) політичної сили.

     Саме це найближчим часом і зробить «Сильна Україна». На нещодавній прес-конференції і Микола Азаров, і Сергій Тігіпко оголосили про влиття цієї політичної сили в структуру Партії регіонів. Як показала практика, Сергій Тігіпко долею свого дітища та вчорашніх соратників не надто переймався, віддавши перевагу особистим амбіціям та перспективам кар’єрного росту. Далеко не факт, що бодай хтось із місцевих членів «Сильної України» одразу стане у чергу за новим партійним квитком. Втім, не секрет, що бізнесу, а саме він на чолі із Віктором Козачком становив основу партійного ядра, завжди легше працювати, коли із владою повне порозуміння.

     Власне  щодо влади, то, як вже було зазначено, впродовж тижня вона вела посилену підготовку до святкування річниці Незалежності України. Інтенсивності й масштабам балачок і справді не було меж...

     А щоб враження від здійсненої роботи склалося ще більш яскраве, в обласному  центрі навіть провели загальноміську толоку, розпочали інтенсивний ремонт доріг й нашвидкуруч пофарбували вапном бордюри.

     Віктор Анушкевичус до Дня Незалежності підходить із численними здобутками. Їх у міського голови вистачило всього на півшпальти «Західного кур’єру»... Вочевидь, Віктор Андрюсович так хотів прозвітувати депутатському корпусу й мешканцям міста про успішність своєї роботи на посаді міського голови, що навіть коли депутати відмовились від власної вимоги заслухати мера на сесії, той усе ж вирішив порадувати їх у своєму вітальному слові з нагоди 20-ї річниці Незалежності України!

     Власне, саме міський голова й став головним об’єктом всезагальної уваги за результатами тижня.

     У відповідь на заклики закрити  паб «Че», який міський голова запідозрив у «прихильності» до людиноненависницької комуністичної ідеології, журналісти здійснили спеціальний похід у цей заклад, нагородивши мера у підсумку добрячою порцією критики.

     Благу справу продовжив Володимир Чорноус. Так вишукано і з перцем, як це зробив на останній сесії міської ради Володимир Чорноус, над Віктором Анушкевичусом не знущався ще ніхто. Що й казати, якщо заява депутата у певні моменти викликала натягнуту посмішку й у самого міського голови, в той час як депутатський корпус ледь не захлинався щирим сміхом.

     Мабуть, навіть Володимир Стасюк, який останнім часом перестав ходити на сесії, в цей час добряче пожалкував, що не знаходиться в сесійній залі й не спостерігає за усім дійством вживу.

     Завершив  ж процес Руслан Коцаба, який, щойно повернувшись із Соловецької прощі, провів чат-конференцію на одному із місцевих сайтів. Й хоча, за винятком Юрія Солов’я, від Руслана Коцаби добряче дісталося усім, свого улюбленця Віктора Анушкевичуса політик не виокремити із широкого загалу просто не міг.  Перелічувати усіх епітетів, адресованих Коцабою міському голові, мабуть не варто. Для цього достатньо запастися поп-корном й почитати чат.

     Критика на адресу Віктора  Анушкевичуса у значній  мірі є як обґрунтованою, так і штучно спровокованою. І хоча до нових місцевих виборів ще далеко, а про свої нардепівські амбіції міський голова ще не оголосив, при такій кількості різносторонньої критики Віктору Андрюсовичу не завадило б замислитися над ефективністю діяльності власної команди. Громадська думка формується тривалий період, а на даний час кількість невдоволених діяльністю міського голови в обласному центрі й так сягає 52%. Ця цифра, звичайно, що не критична, однак насторожуюча.

     Не  менш насторожуючи виглядає й декларація про доходи опонента Віктора Анушкевичуса – Ігоря Насалика. У ній, незважаючи на попередні запевнення самого калуського міського голови,  не знайшлося місця ані десяткам мільйонів американських доларів, ані десятків машин, катерів чи хоча б якоїсь нерухомості. Що сталося із статками Насалика за такий незначний період невідомо. Однак, із такими темпами перед парламентськими виборами Насалик може подолати межу бідності…

     З цим і підходимо до 24 серпня… 

     День  Незалежності – хороший  привід для чергових балачок, критики  опонентів, закликів до боротьби та нових  сподівань.

     Скільки їх було за ці 20 років? Скільки справдились?

     Урочиста  сесія обласної ради продемонструвала, що мистецтвом палко говорити з трибуни  на камеру наші політики вже оволоділи. Виважених виступів було обмаль. Було б ще непогано, якщо б наш прикарпатський політикум навчився не лише балакати, але й відповідати за власні слова, аналізувати власні помилки. Адже як це не прикро визнавати, однак найбільший ворог Української незалежності не зовні, а всередині кожного з нас. Його ім’я – совок. Як влучно написав журнал «Тиждень», «безвідповідальність, байдужість до країни, нездатність мислити наперед, стратегічно, користолюбство, безініціативність і схильність обирати легший (а часто підліший) шлях є хворобою як еліти (чи радше «еліти»-істеблішменту), так і контр еліти (не пов’язаних із владою груп, які прагнуть її здобути)». Допоки він житиме у свідомості українця, доти наша держава й хруматиме у своєму поступі.

     З Днем відновлення Незалежності!!! 

     Ігор  Дебенко 
23 Серпня 2011, 13:33

Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...


Коментарі:

Автор: Руслан Коцаба, 23 Серпня 2011, 20:06
Ігоре, дякую за огляд-тижневик, мене попіарив трохи... З наступаючим Днем Незалежності всіх, хто мене поважає! Додатково підсилить абзац про піар-прапор УНП та кришування мусарньою ригіАналів у Харкові чотири коротенькі відео-сюжетики, які я зкомпонував на Народному ОЦІ. http://oko.if.ua/2011/08/22/39140/
Відповісти

Автор: Гість, 24 Серпня 2011, 0:31
Анушкевичус своїми обіцянками-цяцянками, забаганками вже сидить у печінках усім
Відповісти

Автор: Гість, 24 Серпня 2011, 22:29
ашось дебенко уже не пре проти свободи, як раньше, напевно перекупили, фільм нещодавно дивився на подібну тему, в ньому був такий подібний журналіст - спочатку пре проти, потім просить гроші щоб не перти.
Відповісти

Автор: Гість, 25 Серпня 2011, 8:27
Не згіден. Дебенко якраз один з небагатьох, хто намагається дотримуватися паритету й не втручатися у внутріпартійні розборки шкурників та їх пасинків
Відповісти

Автор: Гість, 25 Серпня 2011, 21:22
Анушкевучу догану
Відповісти

Додати новий коментарОстанні новини по темі:
Кінець епохи: депутати звільнили Ольгу Бабій з посади директора ОТБ “Галичина”
26 Грудня 2016, 14:58
Обласне телебачення «Галичина» одержало ліцензію на супутникове мовлення
23 Грудня 2016, 7:41
Обласна рада запропонує керівництву країни прирівняти військових капеланів до учасників бойових дій
05 Грудня 2016, 10:09
У Вигоді ремонтують будинок культури – до приїзду депутатів
19 Жовтня 2016, 17:17
В Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку Богдану Дебенку
19 Серпня 2016, 20:57
В Івано-Франківську відкриють пам`ятну дошку одному із кращих нападників в історії прикарпатського футболу Богданові Дебенку
17 Серпня 2016, 20:04
В Івано-Франківську вимагають заборонити експортно-імпортні операції з Росією
18 Березня 2016, 15:20
Правоохоронці втручаються в діяльність партії?
20 Січня 2016, 10:09
У 2016 РОЦІ ВИПУСТЯТЬ РЕКЛАМНЕ ВІДЕО ПРО ІВАНО-ФРАНКІВЩИНУ
24 Грудня 2015, 17:43
В Івано-Франківську вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС
14 Грудня 2015, 20:10
В Івано-Франківську відбувся круглий стіл "Україна: спільна відповідальність за майбутнє"
23 Листопада 2015, 10:21
«Як будувати рідну хату?» - в Івано-Франківську відбувся круглий стіл, приурочений пам’яті Митрополита Андрея Шептицького
09 Листопада 2015, 7:43
В Івано-Франківську урочисто презентували сучасну українську книжкову продукцію «Сторінками української книги»
06 Листопада 2015, 18:33
Чиновники, топ-менеджери, підприємці й бюджетники. Кого обрала Івано-Франківщина до обласної ради
06 Листопада 2015, 15:43
Оприлюднили прізвища 84 депутатів Івано-Франківської обласної ради. СПИСОК
05 Листопада 2015, 22:20
В Івано-Франківську відзначили 97-му річницю створення ЗУНР
02 Листопада 2015, 11:19
Адамович, Дебенко, Сич і Чаплинська будуть депутатами Івано-Франківської облради
26 Жовтня 2015, 20:08
З помешкання Олександра Сича силовики вилучили флешку і нагородний пістолет
12 Жовтня 2015, 13:21
На Прикарпатті ініціювали продовження проекту «Книжкові мости єднають серця»
06 Лютого 2015, 13:52
В Івано-Франківській ОДА місяць стажуватимуть студентів-політологів
03 Лютого 2015, 12:17
На Прикарпатті вшанували учасників ліквідації наслідків Чорнобильської аварії
12 Грудня 2014, 15:45
Ігор Дебенко: Презентацію сучасної української книжкової продукції місцевих видавництв та авторів зробимо традиційною
14 Листопада 2014, 13:34
Політолог Ігор Дебенко: Зараз основне питання в тому чи буде змінена виборча система в Україні
25 Липня 2014, 15:44
Формування сприятливого і стабільного інвестиційного клімату для забезпечення надходжень інвестицій в економіку Івано-Франківської області
03 Липня 2014, 0:37
Просування інвестиційних можливостей і співпраці між малими та середніми підприємствами через розвиток транскордонних зв'язків у Карпатському регіоні
30 Березня 2014, 22:29