Вертолітний майданчик “інвестори” споруджують на території Івана Могорука

Депутатська комісія Івано-Франківської обласної ради, яка була створена для вивчення описаного на сторінках "Галицького кореспондента" земельного конфлікту довкола Писаного каменя на Верховинщині, дійшла до оригінального висновку: захищати землю від свавільних і впливових "інвесторів" з Донецька гуцулам доведеться самотужки. Сподіватися допомоги від влади, схоже, не випадає.

Ще навесні донецькі підприємці оголосили про намір орендувати землю біля Писаного каменя, що неподалік села Буковець. Як повідомляв "ГК", у травні на сході селян особи, які називали себе інвесторами, вже оголосили про придбання 4 га біля Писаного каменя. У власників сусідніх ділянок "інвестори" з Донецька намагалися докупити потрібну їм площу. Кажуть, робили гуцулам "пропозиції, від яких неможливо відмовитися". Але селяни таки ризикнули відмовитися. Не повірила обіцянкам підприємців і Буковецька сільська рада: депутати не дозволили оренду земель запасу. Коли здавалося, що питання вичерпане, фактично на стороні "інвесторів" зіграла Верховинська районна прокуратура. Правоохоронці взялися судовими позовами домагатися скасування актів на право власності на землю, які належать чотирьом місцевим мешканцям. Мешканці отримали акти цілком законно, як і інші селяни, але, на лихо, їхні ділянки сусідять з гектарами донецьких і дуже тим сподобалися...

Після кількох публікацій у "Галицькому кореспонденті" на конфлікт між селянами і знахабнілими "інвесторами" звернули увагу депутати Івано-Франківської обласної ради. Спеціально створена депутатська комісія взялася допомагати громаді Буковця.

Першою - нехай невеликою, але обнадійливою - перемогою громади стало рішення Верховинського районного суду, який залишив позов прокуратури без розгляду. Але прокуратура не вгамувалася і звернулася з апеляційною скаргою, вимагаючи скасувати рішення райсуду і таки визнати недійсними держакти чотирьох селян, чиї наділи сусідять з територією донецьких.

Засідання в апеляційному суді призначене на 6 вересня. Але "інвесторів", схоже, рішення судів не цікавлять: вони почали самовільно захоплювати сусідні ділянки.

Самовільний... вертолітний майданчик

До Писаного каменя можна було дійти різними стежками - з села Черетів Буковецької сільради, з Верхнього Ясенова та Білоберізки. Якраз з боку Білоберезки і приглянулася стежка донецьким "інвесторам". За лічені тижні вони встелили шутровану дорогу, яка простяглася до самої скелі - легендарної пам'ятки природи місцевого значення.

Гуцули дивуються, адже через брак коштів місцева влада декілька років ніяк не може закінчити 300 метрів дороги до центру Черетова. А тут раптом дорога до Писаного каменя, наче з неба впала... Неподалік від дороги встановили трансформаторну підстанцію. А біля неї, якраз на стежці, яка вела до Писаного каменя, облаштовують вертолітний майданчик. Місце будівництва зараз обгороджене: повсюди таблички "Приватна власність" та "Злий собака".

Такого нахабства місцеві жителі не сподівалися. Адже всі будівельні роботи проводяться на самовільно захопленій землі! Як повідомив голова депутатської комісії Ігор Шумега, власники земельної ділянки розміром 4 га обгородили територію майже 8 га. І заходилися ґаздувати на чужій землі, не зважаючи ані на якісь держакти, ані на рішення судів! До речі, збудована донецькими для власних зручностей дорога простяглася попід Писаним каменем аж до земель запасу сільської ради, яку депутати в оренду підприємцям дати відмовилися. Схоже, на думку місцевої влади та громади села "інвесторам" просто начхати. Свою трансформаторну підстанцію вони встановили на ділянці В'ячеслава Полоза, а вертолітний майданчик споруджують на території Івана Могорука, державні акти яких прокуратура саме зараз пробує скасувати в суді. Будівництво повністю закрило прохід до Писаного каменя. Вантажівки з будматеріалами йдуть на гору одна за одною навіть на свята. А тим туристам, яких спокусила шутрована дорога з боку Білоберізки, кінець шляху доводиться долати лісовими хащами.

Трансформаторну підстанцію донецькі встановили на ділянці В'ячеслава Полоза

"До того ж, - розповідає один із власників земельної ділянки біля Писаного каменя Андрій Колімбровський, який теж судиться з прокуратурою, - люди неодноразово скаржилися правоохоронцям на самовільне захоплення їхніх земель. Але жодної відповіді не отримали". Більше того, за його словами, на час, доки справи розглядаються у судах, людські землі арештовані. Зате на них повним ходом господарюють донецькі - і прокуратура не бачить!

Депутати розводять руками

Як повідомив голова тимчасової комісії з вивчення та врегулювання конфлікту з приводу Писаного каменя Ігор Шумега, комісія вже подала звіт про зроблену роботу голові обласної ради Олександру Сичу. На найближчій сесії Шумега буде звітувати перед колегами. Всього комісія тричі виїздила на Писаний камінь. "Дуже важко зібрати депутатів, проблеми з транспортом, ніхто не хоче їхати. Заледве збирався кворум, - зізнається Шумега. - Скажімо, депутат з Рожнятова проблемами на Писаному камені переймається так само, як депутати з інших районів вузькоколійкою в Рожнятові".

А як же інтереси громади, які вони обіцяли відстоювати в обласній раді, як же присяга?

В кожному разі, комісія зробила свої висновки і для початку рекомендувала місцевим мешканцям подати проти "інвесторів" зустрічні позови до суду, районній владі - брати участь у всіх засіданнях комісії. Сама ж комісія зобов'язалася підтримати юридичним супроводом у суді громаду та сільську раду села Буковець.

Більше повноважень, на жаль, комісія не має. Ігор Шумега визнає, що вторгнення донецьких на буковецьку територію нічим іншим, як рейдерським захопленням, назвати не можна. Тому радить селянам дочекатися рішення апеляційного суду, а відтак збирати громаду та зносити самовільні забудови. Бо якщо сьогодні "інвестори" незаконно захопили чотири гектари, чи не захоплять вони завтра ціле село?

Галицький кореспондент

02 Вересня 2011, 12:31
Теги:

Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...


Коментарі:

Автор: , 02 Вересня 2011, 16:05
Відповісти

Автор: , 02 Вересня 2011, 19:09
Відповісти

Автор: , 02 Вересня 2011, 22:17
Відповісти

Автор: , 04 Вересня 2011, 16:28
Відповісти

Додати новий коментар



Останні новини з категорії Життя:
Мобільний додаток IFCITY - твоя афіша Івано-Франківська
21 Січня 2018, 18:12
У Коломиї в матері забрали 3-річну доньку
30 Грудня 2016, 17:20
Власники 3-х закладів харчування Коломиї не дозволили провести перевірку якості продуктів
30 Грудня 2016, 16:57
УГКЦ планує збудувати на Прикарпатті клініку Святого Луки
30 Грудня 2016, 16:31
Ігор Пасічняк у Рожнятівському районі ознайомився із роботою освітянських закладів
30 Грудня 2016, 16:03
Новорічна красуня у горщику
30 Грудня 2016, 15:42
В Івано-Франківську виміряли Індекс публічності місцевих рад
30 Грудня 2016, 14:31
Святкові заходи з нагоди 108-ї річниці від Дня народження Степана Бандери
30 Грудня 2016, 14:05
За результатами моніторингу прийняття місцевих бюджетів Івано-Франківськ на сьомому місці
30 Грудня 2016, 13:40
В облдержадміністрації відбулася презентація Всеукраїнського журналу «Антикорупційний вісник «Ваша Надія»
30 Грудня 2016, 11:48
11 літрів спирту в каналізацію: Інспектори знешкоджували спирт на ринку Калуша
30 Грудня 2016, 10:57
Маленька косівчанка потребує допомоги
30 Грудня 2016, 10:33
У селі на Долинщині відкрили водопровід
29 Грудня 2016, 22:12
ЦНАП Івано-Франківська оприлюднив графік роботи на свята
29 Грудня 2016, 21:21
В Івано-Франківську відремонтували приміщення дитячої художньої школи
29 Грудня 2016, 20:56
Побачила світ книга поезій Олександра Букатюка “МАДОННА МИРУ (рЕволюція духу)”
29 Грудня 2016, 20:34
Юним глядачам показали прем’єру вистави “Красуня і чудовисько”
29 Грудня 2016, 20:05
В Івано-Франківську запрацював новий пологовий зал
29 Грудня 2016, 19:45
У середмісті створили музей-кімнату на честь патрона Івана Франка
29 Грудня 2016, 18:29
Правоохоронці застерігають водіїв: не сідайте за кермо у нетверезому стані!
29 Грудня 2016, 17:42
Увага! Попередження про лавинну небезпеку
29 Грудня 2016, 15:40
В Івано-Франківську відкрили спортивний майданчик
29 Грудня 2016, 14:55
Прикарпатські художники перенесли красу рідних пейзажів на полотна
29 Грудня 2016, 14:30
На Прикарпатті паспортизували 43 водойми
29 Грудня 2016, 13:13
1 січня в Івано-Франківську святкуватимуть 108-у річницю з дня народження Степана Бандери
29 Грудня 2016, 11:47