У разі падіння курсу російської валюти, буде рости вартість рублевих кредитів

Голова правління АТ «Ощадбанк Росії» Ігор Юшко розповів Maanimo.com про ситуацію в рублевому кредитуванні:  

- Ігор Олегович, наскільки активно банк останнім часом кредитував українських позичальників у рублях?

 - Станом на 1 вересня 2011 р. частка рублевих кредитів у нашому портфелі становить 9,6%. Як правило, позики в російській валюті залучаються клієнтами для фінансування оборотного капіталу компаній, які здійснюють експортно-імпортні операції з Російською Федерацією. При цьому умови по рублевих кредитах протягом поточного року змінювалися несуттєво.

- Як ситуація на валютному ринку може відбитися на кредитному: у випадку більш глибокого зниження курсу рубля, що почалася у вересні?

 - Ситуація на кредитному ринку прямо залежить від стану справ на валютному. Так, у випадку падіння курсу російського рубля, закономірно буде підвищуватися вартість рублевих кредитів. Відповідно, в цій ситуації такі кредити можуть бути цікаві в основному компаніям, що мають рублеву виручку. На даний момент наш банк активно працює з подібними клієнтами.

- Як, на ваш погляд, може змінюватися стан справ на рублевому валютному ринку?

- Недавнє різке падіння курсу російського рубля викликано, в тому числі, і з сильним попитом на долар, як «валюту-притулок» в умовах уповільнення економічного зростання провідних світових економік і скорочення апетитів до ризиків інвесторів (у зв'язку з кризою єврозони). Більше того, девальвував не тільки російський рубль, а й інші валюти країн, що розвиваються: угорський форинт, бразильський реал, індійська рупія, турецька ліра, сінгапурський долар, польський злотий, південноафриканський ранд, корейський вон і т.д.

Якщо говорити про чинники, які будуть впливати на рубль, то це, перш за все можливе подальше зниження цін на нафту, яке погіршить стан платіжного балансу РФ, а також президентські вибори в березні 2012 р., побічно впливають на відтік капіталу з країни. Таким чином, можна прогнозувати, що девальваційний тиск на рубль до кінця цього року буде зберігатися.
29 Вересня 2011, 14:44

Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини по темі: