Міліція викрила схему розкрадання коштів, виділених державою для допомоги вкладникам збанкрутілих банків

Працівниками Департаменту Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України викрито злочинну схему привласнення групою зловмисників грошей в особливо великих розмірах під приводом отримання грошової компенсації за втрачені кошти у зв’язку з ліквідацією окремих банківських установ. Підставою ж пильною уваги правоохоронців до цих фінансових установ та їх ретельної перевірки стало звернення до МВС керівництва акціонерного комерційного банку «Укрсоцбанк» щодо можливих неправомірних дій фізичних осіб, які за довіреностями вкладників двох комерційних банків отримують гарантовані кошти за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Відповідно до отриманої інформації, ліквідаторами банків «Європейський» та «Національний стандарт» до Фонду надано списки фізичних осіб, згідно з якими кошти у сумі 7,8 млн. грн. від імені 50 громадян України отримали двоє громадян - «С» (який працює в банку «Європейський» на посаді начальника одного з управлінь) та «Ф» (в середньому по 150 тис. грн. на одну особу). У подальшому вказані фінансові ресурси акумулювались на відкритому в відділенні АКБ «Укрсоцбанк» розрахунковому рахунку на ім’я двадцятип’ятирічного молодика.

З метою  попередження зловживань під час здійснення зазначених фінансових операцій, керівництво АКБ «Укрсоцбанк» заблокувало 14,7 млн. грн. та звернулось до Фонду за роз’ясненнями. У свою чергу Фонд гарантування вкладів фізичних осіб скерував звернення АКБ «Укрсоцбанку» до Служби безпеки України, яка, в свою чергу, надіслала зазначене звернення до Міністерства внутрішніх справ України. На момент отримання цього звернення ДДСБЕЗ МВС України, рахунок вищезазначеного керівника управління банку «Європейський» уже було розблоковано, а кошти з рахунку знято відповідно до листів-підтверджень дійсності наданих списків вкладників ліквідаторами указаних банківських установ та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Перевіркою, проведеною співробітниками Держслужби боротьби з економічною злочинністю, встановлено, що на прохання двох молодих людей, нібито для підвищення рейтингу банків серед залучених вкладників, громадян закликали відкривали рахунки в зазначених банківських установах за винагороду у розмірі 100-200 грн. Для відкриття рахунків вказаними особами банківським працівникам надавались копії паспортів, ідентифікаційних кодів, однак коштів на депозитні рахунки не вносили (це виключає їх право на отримання гарантованих сум за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб). Зокрема, встановлено, що рахунки у зазначених банках відкривалися в серпні 2009 року в робочі дні після 20 год. Безпосередньо з міста Черкаси прибув переповнений автобус, у якому знаходилося більше 40 осіб, які взяли участь у відкритті рахунків за винагороду.

З метою  опитування за вказаними фактами  одного з посадовців банківської установи було запрошено до Департаменту ДСБЕЗ. За його словами, особисто він з вкладниками банків «Європейський» та «Національний Стандарт», які надали йому довіреності на отримання сум за рахунок коштів Фонду, не знайомий. Зазначені довіреності йому надали двоє наглядно знайомих, пообіцявши після отримання сум виплатити матеріальну винагороду, розмір якої не обумовлювався. Як пояснив банківський працівник, ним особисто було отримано близько 10 млн. грн., з яких 1,5 млн. грн. він передав вищезазначеним наглядно знайомих особам без складання будь-яких документів про отримання коштів. Кошти у розмірі близько 8,5 млн. грн. нібито знаходились в скриньці акціонерного банку, відкритій на його ім’я.

За попередньою  інформацією, до розкрадання коштів Фонду причетні власники та службові особи банків «Європейський» та «Національний Стандарт». Зокрема, лише на ім’я керівника одного з управлінь банку «Європейський» було оформлено довіреностей від фізичних осіб на суму 36 млн. грн. За попередніми оцінками, загальна ж сума незаконно привласнених грошей складає понад 200 млн. грн.

Матеріали перевірки надіслано до ГУМВС  України в м. Києві з метою порушення кримінальної справи за ознаками складів злочинів, передбачених ст.ст. 191 та 358 Кримінального кодексу України. Наразі зазначені матеріали досудового слідства витребувані прокуратурою Шевченківського району м. Києва.
15 Грудня 2009, 12:49

Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини по темі:
Само(?)вбивства високопосадовців: 5 лише за один місяць
05 Березня 2015, 9:13
Родини бійців АТО з Прикарпаття потребують капітального ремонту житла
17 Листопада 2014, 14:07
Чого хоче прикарпатська СБУ?
08 Травня 2014, 8:22
Керівник СБУ Прикарпаття: Прошу просто нам дати певний карт-бланш довіри
01 Травня 2014, 15:16
Як захоплюють людей на східній Україні. Історія очевидця
30 Квітня 2014, 12:11
Мешканці Франківська проти «Транскомсервіс плюс»: забудовник в плюсах, покупці – в трансі
27 Грудня 2013, 9:49
Якщо сусід – неадекват
30 Вересня 2013, 8:54
Володарі Станиславова
08 Травня 2012, 14:37
Боротьба за світло
11 Липня 2011, 13:00