Стихія докотилася до КРУ

Якщо основний тягар робіт з подолання наслідків стихії, яка торік пронеслася більшістю районів Прикарпаття, для органів виконавчої влади і колективів багатьох підприємств та організацій припав на 2008 рік, то для фахівців контрольно-ревізійного управління в Івано-Франківській області (КРУ) він випав на рік нинішній.
Начальник управління Віктор Рахміль, оглядаючись на минулі 12 місяців на підсумковій прес-конференції для журналістів, зазначив, що вони були надзвичайно складними. Колективу, крім планових ревізій, довелося перевірити використання органами місцевої влади й суб’єктами господарювання 700 мільйонів гривень бюджетних асигнувань, що були спрямовані на подолання наслідків стихії. Підсумок цієї надзвичайно трудомісткої і відповідальної роботи — це 25 мільйонів гривень, які підприємства й організації, що працювали у потерпілих районах, зробили спробу привласнити. Як зазначає начальник КРУ, переважно шляхом недовиконання запланованих робіт або ж завищення розцінок на них.Втім, ревізори не намагалися знайти злочинців і, образно кажучи, показати на них пальцем. «Виявивши недовиконання робіт на об’єктах, що потерпіли від повені, ми передусім домагалися їх завершення, — підкреслив В. Рахміль. — і лише в крайніх випадках, коли порушення були справді кричущими, ставили питання про повернення коштів до Державного бюджету або ж передавали матеріали до правоохоронних органів для притягнення винних до відповідальності, визначеної законом». 
Колективу КРУ вдалося домогтися того, що порушники все ж довиконали роботи на 70 відсотків від виявлених ревізорами сум. Щоправда, були випадки, коли ні про розуміння, ні тим паче якусь поблажливість мова, звісно, йти не могла. В. Рахміль навів зокрема приклад того, як одна з фірм двічі отримала плату з бюджету за зведення даху на одній зі шкіл Снятинського району. Як встановили ревізори, насправді дах майстри завершили ще до повені. Та після стихії комусь спала на гадку ідея ще раз накрити школу. Звісно, лишень на папері. А ось гроші за буцімто виконані роботи отримати цілком реальні. Нині цей прецедент розслідують працівники прокуратури.
Були в році, що минає, і події, які приємно вразили начальника КРУ. Зокрема під час ревізії з використання бюджетних коштів у Калуші.
...Ревізори КРУ, чесно кажучи, вже десь звикли до того, що ті, кого вони перевіряють, ставляться до них з пересторогою. Так, начебто вони по один бік барикади, а працівники КРУ — по другий. Але зовсім інакше поставився до них мер Калуша І. Насалик. «Під час зустрічі, що передувала ревізії використання бюджетних коштів, — розповів В. Рахміль, — міський голова сам додав нам завдань: попросив і там подивитися, і там... В тому числі перевірити, так би мовити, «зверху донизу», діяльність фонду, який здає в оренду землі міської громади. Наші фахівці виконали це прохання й з’ясували, що за частину земель орендна плата взагалі не сплачується вже впродовж тривалого часу. І що бюджет міста через це недоотримав чотири мільйони гривень. На жаль, далеко не в усіх є розуміння того, що КРУ сьогодні виступає не як фіскальна чи контрольна структура, а як орган, котрий справді стоїть на захисті інтересів тієї чи іншої громади».
У службових відрядженнях ревізори КРУ, як і ми, журналісти, мимоволі звертають увагу і на те, що діється поруч, вже, так би мовити, за межами бюджетних асигнувань. І їх, як звичайних людей, вражають непоодинокі, на жаль, приклади безвідповідального ставлення до своїх обов’язків посадових осіб, байдужості й халатності. Неординарні відкладаються в пам’яті. Як, наприклад, картина, яку довелося побачити в одному з закладів для дітей-інвалідів. Був березень, коли ревізори наштовхнулися на коробки шоколадних цукерок, що лежали у вологій підсобці. З’ясувалося, що їх дітям привіз хтось із людей чи організацій, котрі опікуються сиротами, ще позаторік у грудні на святого Миколая. Чому й досі не розділили між вихованцями закладу, ніхто з персоналу пояснити не міг.
— Останнім часом і окремі люди, і підприємства й установи надають достатньо великий обсяг благодійної допомоги. Передусім дітям, — зазначає В. Рахміль. — Не можна сказати, що її хтось привласнює. Але, на жаль, є випадки, коли продукти тривалий час затримують невідомо для чого або ж зберігають в непристосованих приміщеннях — і цукерки, борошно, інші товари просто псуються. А це людська праця і людська турбота.
... А тим часом у двері вже стукає новий рік. і з усього видно, що у фахівців КРУ він буде не менш напруженим та складним, ніж рік нинішній.
04 Січня 2010, 15:07

Газета Галичина
Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини по темі:
Криза на дорогах Як відомий вислів «гроші на вітер» набуває нового значення «гроші у воду»
28 Вересня 2010, 13:00
Водозабори — ремонтують, про свердловини — думають
25 Серпня 2010, 9:26
Комусь хліб з маслом, а комусь лише крихти? Суб’єктивні журналістські нотатки на полях звіту Держкомстату України
02 Серпня 2010, 11:00
Сто днів обласної влади: політ нормальний
22 Липня 2010, 13:40
МНС переконує, що повені не буде, але у кар’єрі йде обвал породи
01 Березня 2010, 13:39