Матчі між "Говерлою" та "Пульсаром", які вже вирішили питання до наступного раунду Кубку Суперліги, однак боролися за розподіл місць групі, господарі поступилися рівнянам з рахунком 62:63...

Матч, у якому переможець прогнозувався чи не заздалегідь, розпочався для відвертих фаворитів цілковитим провалом. За 5 хвилин стартової чверті „Говерла” зуміла лише раз (!) вразити кошик рівненчан, та й той зі штрафного. Натомість гості за аналогічний період, зіграли у командний баскетбол, набрали 16 пунктів. Підопічні Євгена Мурзіна оговталися від такого початку майже під самий кінець першої 10-хвилинки, яка завершилася з рахунком 21:11 на користь „Пульсару”. У другій чверті невиразно зіграли вже обидві команди, свідченням чого стали численні втрати та неточні кидки. Все що змогли „говерляни”, так це підібратися до опонентів на відстань десяти пунктів (26:16), не більше.

Складалося враження, що якби на місці „Пульсару” в цей день була, приміром, команда з лідируючої групи, франківці з такою грою у першій половині могли би поступатися із втричі більшою різницею. З іншого боку, відчувалося, що з „Говерлою” зіграв жарт елементарна недооцінка суперника до якої додалися негативні наслідки новорічних канікул. В першу чергу це стосується легіонерів, які діяли занадто розслаблено. Приміром Майк Фрейзер знову був лідером під обома кошиками, але тільки у компоненті підбирань. Натомість заважав брак у виконані кидків, а також давня „хвороба” виконання штрафних кидків. Але не тільки канадець не міг знайти свою гру, її шукали усі без виключення гравці команди господарів. Відтак після першої половини доробок „Говерли” складав рівно стільки ж очок, скільки „Пульсар” здобув у першій чверті – 21.

Сподівання прикарпатських вболівальників на те, що команда зможе перевтілитися у другій половині почали справджуватися вже з перших секунд третього періоду. Здавалося, що на майданчику грає зовсім інша команда, яка „розриває” опонентів у нападі і стіною стоїть у захисті. Свідченням цього став ривок „Говерли” 16:2. Особливо постаралися вищезгадані легіонери – Фрейзер та Спаркс. Останній взагалі декілька разів зривав овації вболівальників, віддаючи чудові „НБА-ашні” передачі двічі на Кяушаса та алей-уп на того ж Фрейзера. Сам Майк ще й декілька разів вколочував м’ячі згори. Відтак ближче до завершення третьої 10-хвилинки франківці не тільки вийшли вперед, а й зробити собі невеликий запас. Чи не усі свої очки у періоді рівненчани здобули на останніх секундах, які дещо виправили становище гостей - 41:42.

Коли Патірк Спаркс у середині четвертій чверті самотужки організував черговий ривок 8:2 здавалося, що „Говерлу” вже не зупинити (55:48). Проте у складі гостей знайшовся гравець який зумів це зробити. Мова йде про досвідченого В’ячеслава Ковалевського, декілька влучань якого призвели до болючої відповіді „Пульсару”, якою став ривок 10:2. За хвилину до завершення періоду все той же Спаркс двома влучними штрафними довів перевагу своєї команди до трьох очок – 61:58. Але Анатолій Дубнюк, після дитячої втрати під своїм кошиком Шостухи, знову скоротив відстанню до мінімуму.

Далі команди здобули по одному очку, після 50-відсоткового виконання штрафних. Щоправда, після невдалого кидка Шемосюка, підбір у нападі зробив Улянко, після чого ще й одержав на собі фол. Білоруський форвард не схибив з лінії (62:63) і Євген Мурзін за 11 секунд до кінця логічно взяв тайм-аут. Незважаючи не те, що часу у господарів залишалося достатньо для проведення атаки і, відповідно, завершального кидка, Спаркс вирішив взяти гру на себе і зробив дуже передчасний кидок у проході, після якого м’яч оминув не одні руки. А вже за мить сирена сповістила про мінімальну перемогу „Пульсару” – 62:63...

КУБОК СУПЕРЛІГИ. "ГОВЕРЛА" - "ПУЛЬСАР" (Рівне) - 62:63 (11:21, 10:11, 21:9, 20:22).

Г: Спаркс (17 + 5 передач + 5 втрат), Фрейзер (14 + 11 підбирань), Кудрявцев (13), Кяушас (6 + 3 перехвати), Шостуха (6), Ревзін (4 + 6 підбирань), Коваленко (2), Такер (0).

П: Ковалевський (23 + 3 перехвати), Шелуха (13 + 7 підбирань), Улянко (8 + 5 підбирань), Дубнюк (9), Шемосюк (8), Рябінін (2), Гусаківський (0).
06 Січня 2010, 17:56