"Фінал восьми" Кубка України з футзалу, який 25 квітня стартував у Луганську на "ЛТК Арені", відкривався, мабуть, центральним матчем всієї програми чвертьфінальної стадії. Чинний володар кубка країни повинен був відстоювати право володіння трофеєм у поєдинку з найпринциповішим суперником, з тих, що є в Екстра-лізі.

А якщо додати сюди ще й той факт, що всього два тижні тому "енергетики" були нещадно биті "Ураганом" на своєму паркеті (2:7), то зрозуміло, наскільки важливою для обох команд повинна була стати очна гра.

Особливий дебют відбувся ще до початку матчу. Вперше "Енергія" вийшла на майданчик під керівництвом Олександра Косенка, нашого найавторитетнішого футболіста, який багато років виводив на майданчики світових арен з капітанською пов'язкою збірну України. Тільки напередодні Косенко провів перше тренування зі своєю новою командою, а в офіційних матчах потрапив, що називається, з корабля на бал.

Бал цей почався дуже здорово для львів'ян. Вже на 15-й секунді Овсянніков прийняв довгу передачу з глибини, під кутом вийшов один на один з Ципуном, але в ближньому бою не зміг переграти воротаря. Куди більш майстерним виявився через 35 секунд Максим Павленко. Скориставшись позиційною помилкою франківців, один з наших найбільш найдосвідченіших футболістів вийшов по центру на рандеву з Ципуном, і несильним ударом повз воротаря закотив м'яч у сітку. Як підсумок, перша четвірка чемпіона України відпрацювала якісно, в пасив варто занести хіба що 2 фоли.

У грі других квартетів переваги її мав ніхто. Багато позиційної боротьби, контролю м'яча, але із загрозами воротах виходило не дуже. Варто відзначити хіба що несильний удар Коваля на 5-й хвилині, який у шпагаті відбив Ципун. Про те, що боротьба на майданчику була, свідчать порушення, яких до результату 8-й хвилині у обох команд на двох було стільки ж, у співвідношенні 4 в "Урагану" і 4 у "Енергії", що, погодьтеся, забагато.

Саме після розіграшу стандарту "Енергія" і збільшила рахунок. Правда, удар зі штрафного у Легчанова вийшов у стінку, але м'яч відскочив до Овсяннікова, той зліва зробив діагональ на дальню штангу, і там Павленко без проблем оформив дубль.

До честі франківців, вони не розгубилися і через хвилину один м'яч відіграли - Максим Павлюк відправив м'яч у сітку воріт Кардаша вивіреним ударом з дуги. Після пропущеного року "Енергія" стала більше діяти за рахунком, велика увага приділялася контролю м'яча, а попереду Кардаш намагався "запускати" м'яч на когось із своїх партнерів по команді. У свою чергу, позиційні атаки в "Урагану" не проходили, доводилося сподіватися на дальні удари, і на 13-й хвилині Кардаш насилу перевів м'яч після пострілу Кіндратіва з 13-ти метрів. Через три хвилини підопічні Сергія Гупаленка в кілька передач розтягнули оборону суперника, але завершальний удар Павлюка прийшовся набагато вище воріт.

"Енергія"
відповідала рідкісними контратаками, але іноді виходило небезпечно. На 18-й хвилині Роніньо після прострілу справа уздовж воріт зрізав м'яч, і той прокотився в сантиметрах від штанги. А удача львів'янам посміхнулася на 20-й хвилині. Черговий провал "Урагану" в обороні став для них фатальним - Рогачов праворуч вискочив на Ципуна, і з носка пробив того під опорну - 3:1. За такого рахунку через 40 секунд команди пішли на перерву.

Малюнок гри з початком другого тайму став простим. "Енергія" щільно сіла на свою половину, запас у два м'ячі дозволяв львів'янам повністю сконцентруватися на обороні, де досить було кожному грати з кожним, плюс тримати вільні зони і грати на підстрахування. І з цією тактикою "Енергія" цілком могла досягти успіху, коли на 26-й хвилині Овсянніков опинився віч-на-віч з Ципуном, але воротар виграв дуель.

На 28-й хвилині і Рогачов мав забійний момент, але з семи метрів пробив поруч зі штангою. Лише через хвилину Валєнко знайшов вільний простір для свого потужного удару, але Кардаш зіграв вище всяких похвал, причому, відбивши м'яч, тут же довгою передачею ледь не вивів Павленка один на один з голкіпером.

З кожною наступною хвилиною ставало очевидніше, що "чотири на чотири" "Ураган" "Енергію" не візьме. Не йшла гра у Валєнка та Шотурми, був відрізаний від м'яча Сімка. Цілком логічно, що за 5.42 до сирени Будняк вперше вийшов на майданчик у воротарській футболці. Треба було бачити, як "енергетики" самовіддано тримали оборону, коли треба, при реальній загрозі, не роздумуючи, кидаючись під м'яч.

Насилу, але "Урагану" іноді вдавалося розгойдувати оборону суперника, але м'яч не йшов у ворота. На 37-й хвилині Роніньо з восьми метрів небезпечно пробивав, але м'яч пролетів поруч зі стійкою. Останні корективи Сергій Гупаленко отримав можливість внести за 2.15 до кінця другого тайму, взявши тайм-аут. Але все було марно - схоже, "Енергії" ця перемога була потрібніша. Крапку ж у матчі поставив Валерій Легчанов, на 39-й хвилині з його ударом Ципун не впорався. 4:1 - перемога чинного володаря Кубка, який став першим півфіналістом луганського "Фіналу восьми".

Кубок України. 1/4 фіналу.
"УРАГАН" (Івано-Франківськ) - "ЕНЕРГІЯ" (Львів) - 1:4 (1:3)

25 квітня. 12:00. Луганськ. ЛТК Арена. 200 глядачів.
Арбітри: Івашина (Суми), Банасько (Фастів). Інспектор: Фролов (Київ). Делегат: Залойло (Київ).
Ураган: Ципун - Валєнко, Шотурма, Павлюк, Будняк - Кіндратів-к, Роніньо, Луїз Негао, Додо - Королишин, Сімка, Кордоба.
Енергія: Кардаш - Рогачов, Легчанов, Павленко, Овсянніков - Коваль, Якунін, Д.Бондар, Макаєв - Чепорнюк.
Голи: Павлюк (9) - Павленко (1, 8), Рогачов (20), Легчанов (39).
Попередження: Роніньо (4).