Олег Рибаков: Директор Залучанського спиртового заводу професійно займається відмиванням державних коштів

Народний депутат України, голова Міжфракційного Депутатського Об'єднання у ВР Контрабанді - СТОП Ігор Рибаков заявляє, що директор Залучанського спиртового заводу професійно займається відмиванням державних коштів. На цьому заводі діє лозунг: «Все від держави – все особисто для мене».

До народних депутатів, як представників українського народу в парламенті, з достовірних джерел надходить інформація щодо численних порушень чинного законодавства в діяльності державних підприємств спиртової галузі, в тому числі і  «Залучанського  спиртового  заводу» (Івано-Франківська область) та його директора  Далибожика  Анатолія Мироновича.

Всі надані факти вивчаються і у межах компетенції народних депутатів направляються депутатські звернення до державної податкової адміністрації, Міністерство внутрішніх справ у Івано-Франківській області та до Державного концерну спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт».

Відреагувавши на депутатське звернення Міністерство АПК та концерн «Укрспирт» створив  комісію, до складу якої також  увійшли народні депутати України. Перший завод, на якому було проведено комплексну перевірку  - «Залучанський спиртзавод».

Під час перевірки комісією були виявленні грубі порушення в технології виробництва, нецільовому та нераціональному використанні грошових коштів, було виявлено штучне заниження обсягів прибутку державного підприємства, приховувались надлишки продукції з метою їх подальшого протиправного продажу, встановлено порушення закону України «Про охорону праці» - всі знайдені факти і змусили комісію рекомендувати розглянути питання доцільності перебування керівника на займаній посаді.

Крім того, на підставі матеріалів перевірки ДП «Залучанський спиртовий завод», слідчим відділом податкової міліції ДПА в Івано-Франківській області 29  травня 2009 року порушено кримінальну справу відносно директора підприємства Далибожика А.М., головного бухгалтера цього підприємства Капанюк М.В., за статтями, які передбачають покарання позбавлення волі строком від 5 до 12 років.

Дирекція ДП «Залучанського  спиртового заводу»,  своїми безвідповідальними діями наносить «багатомільйонні» збитки державі, підприємству і радить Далибожику  зробити "мужній крок", усвідомити відповідальність перед державою і прийняти єдине вірне рішення - залишити свою посаду і повернути награбовані кошти.

Найближчим часом  ми звернемося до Генеральної прокуратури  з вимогою порушити  кримінальну  справу проти директора «Залучанського спиртового заводу», а також  звернемося до Міністерства АПК та концерну «Укрспирт» про звільнення Далибожика з займаної посади. Депутатська група “Контрабанді-СТОП”  буде і надалі відслідковувати цю справу. Ми допоможемо Міністерству аграрної політики і концерну “Укрспирт” у протистоянні з покровителями корупції у спиртовій галузі. Навіть попри чисельні прохання про невтручання, в тому числі, і з боку деяких з наших колег по Верховній Раді. Ми будемо звертатися і до податкової, і до генеральної прокуратури, і до СБУ.   

03 Липня 2009, 22:38

Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини по темі:
Рада проголосувала амністію за сценарієм влади
30 Січня 2014, 10:11