Юрій Луценко: «Основний пріоритет роботи МВС – працювати чесно, без «процентоманії»

Пріоритети роботи Міністерства внутрішніх справ України на цей рік залишаються практично без змін. Про це заявив 25 січня 2010 року Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко під час Колегії МВС України за підсумками роботи органів внутрішніх справ України в 2009 році.

І надалі основна увага приділятиметься повній реєстрації всіх повідомлень про злочини, за якими має бути прийнято об‘єктивне рішення, в тому числі й щодо порушення кримінальної справи. Торік до підрозділів органів внутрішніх справ надійшло 2,9 мільйона таких повідомлень. Це додало роботи міліції, однак жоден із сигналів не був залишений без уваги.

Іншим досить вагомим пріоритетом в роботі міліції залишається наведення порядку на дорогах. Завдяки посиленню контролю та відповідальності за порушення Правил дорожнього руху торік вдалося на 30 відсотків знизити рівень аварійності, а відповідно й знизити кількість загиблих та поранених в дорожньо-транспортних пригодах. У січні цього року спостерігаються теж 30 відсотків зниження, вже порівняно з досить непоганими показниками січня минулого року, і це говорить про те, що робота з наведення ладу на автошляхах є правильною, зазначив Юрій Луценко.

Водночас Міністр наголосив на необхідності заміни покарання за порушення Правил дорожнього руху у вигляді громадських робіт на інше, більш серйозне, особливо за перебування за кермом у нетверезому стані. Також Юрій Луценко зазначив, що потрібно проводити роботу з автоматизації ДАІ, починаючи від подальшого запровадження «Візирів» і закінчуючи комп‘ютеризацією екзаменаційних підрозділів.

- Водії повинні вчитися не на дорогах, - зазначив Юрій Луценко.

За словами Міністра, досить серйозним пріоритетом у роботі міліції залишається боротьба з наркозлочинністю. Торік лише на один відсоток більше викрито наркозбутників, щоправда вдев‘ятеро більше вилучено у них майна.

- Ми не нанесли прицільного удару наркомафії, - констатував Міністр. Водночас він зазначив, що опір з боку наркозлочинців досить великий, враховуючи те, яких шалених прибутків їх хочуть позбавити.

Юрій Луценко також підкреслив, що одним з нагальних поки що невирішених питань залишається внесення ефедриновмісних речовин до переліку ліків, котрі видаються за рецептами. Сьогодні на зміну «трамадолу» прийшли інші ліки, які легше безконтрольно купити і які продовжують травити нашу молодь.

- Я задоволений роботою міліції громадської безпеки, - підкреслив Юрій Луценко. На думку Міністра, саме завдяки достатній профілактичній роботі, зокрема з особами, які перебувають на відповідних обліках в МВС України, вдалося значно знизити рівень тяжких злочинів, таких, як умисні вбивства, нанесення тяжких тілесних ушкоджень тощо. Тож і надалі робота на цьому напрямку залишається однією з пріоритетів. Водночас Міністр зазначив, що позитивно оцінюючи роботу дільничних інспекторів міліції щодо профілактики, МВС дає собі звіт, що не виконало зобов‘язання перед цими правоохоронцями, зокрема щодо забезпечення їх засобами зв‘язку, автомобілями.

Не знімається з порядку денного пріоритетів в роботі міліції і «чистка власних лав».

- Ми будемо продовжувати публічно карати своїх зрадників, - зазначив Міністр, водночас підкресливши, що так чинять стосовно своїх підлеглих лише в МВС.

- Ми одні це робимо, в інших службах звільняють і судять тихо, - сказав Юрій Луценко. За словами Міністра, торік лише за матеріалами Служби внутрішньої безпеки МВС України було заарештовано 670 офіцерів, які порушили Закон.

На необхідності посилення адміністративної відповідальності за проституцію, збут самогону, насильство в сім‘ї, дрібне хуліганство наголосив Юрій Луценко.

-Я вважаю, що треба посилювати адміністративний тиск на правопорушників, - зазначив Міністр, наголосивши, що сьогодні цей інструмент профілактики злочинів використовується не повною мірою. Зокрема, за деякі види порушень законодавством визначено мізерні штрафи - від 50 до 170 гривень. Тож така форма покарання не є дієвою, що призводить до більш серйозних конфліктів із Законом, які вже караються Кримінальним кодексом України.

- Краще накласти адміністративні арешти, ніж дійти до насилля в сім‘ї, - зазначив Юрій Луценко. 

Міністр висловив впевненість, що вже найближчим часом законодавець розгляне закон про посилення адміністративної відповідальності, що сьогодні необхідний суспільству. А це, безумовно, сприятиме зменшенню кількості злочинів.

Також залишається чимало питань, які можуть претендувати на пріоритетність щодо їх вирішення. Так, потребує врегулювання питання щодо допуску та контролю за станом перебування за кордоном усиновлених дітей з України. Також посилення контролю потребує видача громадянам зброї, зокрема, членам добровільних народних дружини, які часто такими є лише на папері для видачі дозволів на зброю. За словами Міністра, такі «дружинники» або справді будуть брати участь у патрулюванні, або ж позбавлятимуться права на володіння травматичною зброєю.

ДОВІДКА

За 2009 рік до органів внутрішніх справ надійшло понад 2 мільйони 907 тисяч заяв та повідомлень про злочини. Зареєстровано 434,7 тисячі злочинів, у тому числі 398 тисяч загальнокримінальної спрямованості. У порівнянні з 2008 роком зменшилася кількість умисних убивств (–8,5%), умисних тяжких тілесних ушкоджень (–18,1%), зокрема таких, що спричинили смерть потерпілого (–31,5%). Також зменшилася кількість зґвалтувань (–13,9%), злочинів, скоєних неповнолітніми або за їх участю (–2,2%) та випадків незаконного заволодіння транспортними засобами (–10,5%).

Працівники міліції розкрили майже 300 тисяч злочинів, у тому числі 269 тисяч загальнокримінальної спрямованості, з яких 92,2 тисячі - тяжкі та особливо тяжкі, 26,1 тисячі - злочини минулих років.

Торік було припинено діяльність 379 організованих груп і злочинних організацій. Викрито 1570 осіб, які вчинили в їх складі 3514 злочинів, зокрема 25 умисних вбивств, 135 розбоїв, 72 грабежі, 949 злочинів, пов’язаних із незаконним обігом наркотиків, 64 – легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, та 680 крадіжок. Правоохоронці виявили 20 фактів бандитизму та 22 – створення злочинної організації.

У сфері економіки викрито понад 36,6 тисяч злочинів, у тому числі 15,8 тисяч тяжких та особливо тяжких видів. Викрито 2,1 тисячі фактів хабарництва, 342 – легалізації (відмивання) доходів, здобутих злочинним шляхом, 7,8 тисячі злочинів, пов'язаних із привласненням, розтратою майна або заволодінням ним шляхом зловживання службовим становищем, 7,3 тисячі – із використанням бюджетних коштів, 3,3 тисячі – у сфері банківської діяльності, у тому числі 1,5 тисячі – безпосередньо в банках, 539 – у сфері зовнішньоекономічної діяльності, 2,2 тисячі – в агропромисловому та 1,6 тисячі – паливно-енергетичному комплексах, 2,5 тисячі – у сфері приватизації і 707 – високих інформаційних технологій. Економічними злочинами (за закінченими кримінальними справами) завдано матеріальної шкоди на суму один мільярд 306 мільйонів гривень, з яких відшкодовано 724,1 мільйона гривень.

У сфері незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів викрито понад 57,6 тисячі злочинів. Задокументовано майже 16 тисяч фактів збуту наркотиків. Ліквідовано 2,1 тисячі наркопритонів, зокрема 579 – для виробництва та виготовлення наркотиків. Із незаконного обігу вилучено 10,8 тонн (за завершеними кримінальними справами) наркотичних засобів.

У зловмисників було вилучено майже 3,1 тисячі одиниць вогнепальної зброї, у тому числі 1,4 тисячі нарізної, 314 гладкоствольної, 1,4 тисячі іншої, 62 саморобні вибухові пристрої, 311 гранат та 130 тисяч набоїв.

Викрито понад 212 тисяч осіб, винних у скоєнні злочинів. Установлено 16,3 тисячі злочинців, які переховувалися від слідства і суду, та долю 4,1 тисячі безвісти зниклих громадян.

У результаті вжитих Міністерством заходів упродовж минулого року на 28% зменшилася кількість дорожньо-транспортних пригод із потерпілими, на 31% - загиблих та на 28% - травмованих учасників дорожнього руху. Таким чином у порівнянні з 2008 роком було збережено життя понад 2,3 тисячі людей та попереджено травмування майже 17,6 тисячі громадян.

27 Січня 2010, 9:21

МВС
Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Хроніка:
На Прикарпатті прокуратура викрила на хабарі у 2 тисячі доларів США посадовців контролюючих органів
30 Грудня 2016, 17:43
Рятувальники надавали допомогу туристам в горах
30 Грудня 2016, 15:20
За минулу добу на Івано-Франківщині зареєстровано 6 пожеж
30 Грудня 2016, 14:50
У Івано-Франківську роботодавець підозрює працівницю у шахрайстві
30 Грудня 2016, 13:16
Прикарпатська поліція розшукує 42-річного підозрюваного у скоєнні злочинів
30 Грудня 2016, 8:30
На Коломийщині сталась ДТП за участі спостерігача ОБСЄ
29 Грудня 2016, 19:20
В Івано-Франківську чоловіка покусала скажена кішка
29 Грудня 2016, 18:58
У Франківську «дев’ятка» збила двох пенсіонерів на пішохідному переході
29 Грудня 2016, 18:04
За минулу добу в області виникли 6 пожеж
29 Грудня 2016, 15:18
У Тисменицькому районі викрито злодія, підозрюваного у двох крадіжках
29 Грудня 2016, 10:30
Увага! Розшукується житель Коломийщини зниклий безвісти у зоні АТО!
29 Грудня 2016, 10:06
В Івано-Франківську нетверезий водій спричинив ДТП на перехресті
28 Грудня 2016, 22:08
На Прикарпатті телефонні шахраї продовжують виманювати гроші
28 Грудня 2016, 20:56
В Івано-Франківську в ДТП зіткнулись три автомобіля
28 Грудня 2016, 20:24
За минулу добу на Прикарпатті зареєстровано 6 пожеж
28 Грудня 2016, 14:33
Небайдужі громадяни та правоохоронці викрили кишенькову злодійку
28 Грудня 2016, 9:21
ЗСУ: «На Донбасі за рік загинули 211 українських військових»
27 Грудня 2016, 20:53
Франківські патрульні наздоганяли п’яного водія, який віз чотирьох дівчат
27 Грудня 2016, 20:08
У Калуші гість після чаркування викрав телевізор господаря
27 Грудня 2016, 17:47
За минулу добу в області зареєстровано 8 пожеж
27 Грудня 2016, 15:44
На Прикарпатті знешкоджено 29 застарілих боєприпасів
27 Грудня 2016, 15:20
Івано-Франківська область: в горах знайшли заблукалого туриста
27 Грудня 2016, 14:58
У Івано-Франківську жінка намагалася обміняти долари з ознаками підробки
27 Грудня 2016, 9:42
В горах тривають пошуки заблукалого туриста
26 Грудня 2016, 15:42
За минулу добу на території Прикарпаття виникли 11 пожеж
26 Грудня 2016, 15:17