27 червня 2014 року в м. Івано-Франківську відбулося засідання експертної групи проекту  «Просування інвестиційних можливостей і співпраці між малими та середніми підприємствами через розвиток транскордонних зв'язків у Карпатському регіоні», що реалізується Асоціацією економічного розвитку Івано-Франківщини в партнерстві з Центром розвитку малого та середнього бізнесу Марамуреського повіту (Румунія) та управлінням з упровадження економічних реформ, євроінтеграції та інвестицій Івано-Франківської обласної державної адміністрації в рамках Програми прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013.

Під час засідання Марія Ковалів - заступник голови Ради Асоціації економічного розвитку Івано-Франківщини, керівник проекту ознайомила учасників засідання з впровадженням проекту «Просування інвестиційних можливостей і співпраці між малими та середніми підприємствами через розвиток транскордонних зв'язків у Карпатському регіоні», з результатами аналітичного дослідження з аналізу та оцінки інвестиційного  середовища Івано-Франківської області, проведенням соціологічного дослідження з вивчення думки малих та середніх підприємств з визначення можливостей, ризиків та перешкод для інвестиційної діяльності в Івано-Франківській області.

Як зазначила Марія Ковалів на сьогодні актуальним завданням соціально-економічного розвитку є формування сприятливого і стабільного інвестиційного клімату для забезпечення надходжень інвестицій в економіку регіону та прискореного економічного зростання. Дослідження проблем інвестування економіки завжди перебувало в центрі уваги економічного розвитку. Така ситуація зумовлена тим, що, визначаючи процес економічного зростання в цілому, інвестиції мають вплив на всі галузі господарської діяльності. Завданням дослідження є вивчення стану інвестиційної діяльності підприємств, основних тенденцій розвитку бізнесу, а також визначення можливостей, ризиків та  перешкод для ведення бізнесу, підготовка рекомендацій  щодо їх усунення. Проведене аналітичне дослідження базується на аналізі чинних нормативно-правових документів, статистичних даних Головного управління статистики в Івано-Франківській області Державної служби статистики України, офіційних річних звітів органів місцевого самоврядування та органів державної влади, матеріалів періодичних видань та електронних матеріалів засобів масової інформації, результатів соціально-економічних досліджень, попередніх досліджень, проведених Асоціацією економічного розвитку Івано-Франківщини. Метою  аналітичного дослідження є вивчення сукупності методів і прийомів, за допомогою яких можна визначити стан та основні характеристики інвестиційного середовища регіону.  Предметом дослідження є теоретичне та методологічне забезпечення формування інвестиційної привабливості та сприятливого інвестиційного клімату регіону з метою підвищення його конкурентоспроможності, тоді як об’єктом дослідження є його соціально-економічне становище.  Поняття інвестиційної привабливості регіону визначене як здатність регіону залучати інвестиції, яка формується під впливом сукупності соціально-економічних факторів. Оскільки самі фактори потребують певного рівня конкретизації то в дослідженні їх описано за допомогою системи статистичних індикаторів з різними одиницями виміру. У дослідженні охарактеризовані регіональні фактори, які впливають на прийняття інвестиційних рішень та визначають якість середовища, в якому функціонують підприємства – суб’єкти інвестування. Дане дослідження сприятиме підвищенню інвестиційної привабливості регіону, залученню інвестиційних ресурсів, а також налагодженню контактів з потенційними інвесторами. 

Під час соціологічного дослідження опитано 100 респондентів – представників малого і середнього бізнесу, об’єктом якого є  певні сфери інвестиційної діяльності підприємств в Івано-Франківській області,  а саме: промисловість, будівництво, сільське господарство, торгівля, послуги. На основі зібраної інформації плануються приймати управлінські рішення, конкретні рекомендації щодо покращення інвестиційного клімату в регіоні, підвищення інвестиційної привабливості підприємств регіону, створення їх позитивного іміджу у суспільстві.

Членами експертної групи опрацьовано SWOT – аналізу інвестиційної привабливості Івано-Франківської області, розглянуто рейтинг інвестиційної привабливості Івано-Франківської області та успішний досвід реалізації інвестиційних проектів (кращі практики).

Віктор Кузьмин - доцент  кафедри економіки підприємництва Івано-Франківського національного технічного університету,  к.е.н. охарактеризував рейтинг інвестиційної привабливості Івано-Франківської області.

Зіновій Мазур –  заступник начальника відділу євроінтеграції та інвестицій управлінням з упровадження економічних реформ, євроінтеграції та інвестицій Івано-Франківської обласної державної адміністрації охарактеризував успішний досвід реалізації інвестиційних проектів (кращі практики).

Віктор Петренко – професор кафедри менеджменту і адміністрування Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, доктор економічних наук та Вікторія Дебенко – начальник відділу з інформаційно-ресурсного забезпечення інвестиційної діяльності та маркетингу територій ДБУ "Івано-Франківський регіональний центр з інвестицій та розвитку" висловили свої пропозиції щодо SWOT – аналізу інвестиційної привабливості Івано-Франківської області.

Віталій Дідійчук – директор ТОВ «Куверт Україна» та  Роман Шевчик – бізнес-консультант СП «МБЕРІФ – Бізнес-центр» охарактеризували конкурентні переваги регіону, відображені в соціологічному дослідженні.

Учасники експертної групи висловили свої пропозиції щодо рекомендацій та висновків проведених досліджень, обговорили важливість діяльності експертної групи проекту як дорадчо-консультативного органу та впровадження заходів проекту.

03 Липня 2014, 0:37
Теги:

Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Життя:
Мобільний додаток IFCITY - твоя афіша Івано-Франківська
21 Січня 2018, 18:12
У Коломиї в матері забрали 3-річну доньку
30 Грудня 2016, 17:20
Власники 3-х закладів харчування Коломиї не дозволили провести перевірку якості продуктів
30 Грудня 2016, 16:57
УГКЦ планує збудувати на Прикарпатті клініку Святого Луки
30 Грудня 2016, 16:31
Ігор Пасічняк у Рожнятівському районі ознайомився із роботою освітянських закладів
30 Грудня 2016, 16:03
Новорічна красуня у горщику
30 Грудня 2016, 15:42
В Івано-Франківську виміряли Індекс публічності місцевих рад
30 Грудня 2016, 14:31
Святкові заходи з нагоди 108-ї річниці від Дня народження Степана Бандери
30 Грудня 2016, 14:05
За результатами моніторингу прийняття місцевих бюджетів Івано-Франківськ на сьомому місці
30 Грудня 2016, 13:40
В облдержадміністрації відбулася презентація Всеукраїнського журналу «Антикорупційний вісник «Ваша Надія»
30 Грудня 2016, 11:48
11 літрів спирту в каналізацію: Інспектори знешкоджували спирт на ринку Калуша
30 Грудня 2016, 10:57
Маленька косівчанка потребує допомоги
30 Грудня 2016, 10:33
У селі на Долинщині відкрили водопровід
29 Грудня 2016, 22:12
ЦНАП Івано-Франківська оприлюднив графік роботи на свята
29 Грудня 2016, 21:21
В Івано-Франківську відремонтували приміщення дитячої художньої школи
29 Грудня 2016, 20:56
Побачила світ книга поезій Олександра Букатюка “МАДОННА МИРУ (рЕволюція духу)”
29 Грудня 2016, 20:34
Юним глядачам показали прем’єру вистави “Красуня і чудовисько”
29 Грудня 2016, 20:05
В Івано-Франківську запрацював новий пологовий зал
29 Грудня 2016, 19:45
У середмісті створили музей-кімнату на честь патрона Івана Франка
29 Грудня 2016, 18:29
Правоохоронці застерігають водіїв: не сідайте за кермо у нетверезому стані!
29 Грудня 2016, 17:42
Увага! Попередження про лавинну небезпеку
29 Грудня 2016, 15:40
В Івано-Франківську відкрили спортивний майданчик
29 Грудня 2016, 14:55
Прикарпатські художники перенесли красу рідних пейзажів на полотна
29 Грудня 2016, 14:30
На Прикарпатті паспортизували 43 водойми
29 Грудня 2016, 13:13
1 січня в Івано-Франківську святкуватимуть 108-у річницю з дня народження Степана Бандери
29 Грудня 2016, 11:47