news-image: Громада робить "ЄРЦ" прозорішим
Минулого тижня в Івано-Франківську відбулося засідання громадської ради при КП "Єдиний розрахунковий центр". Мешканці годину слухали виступи колишніх та теперішніх керівників, а потім перейшли до зауважень, пропозицій та подяк. Загалом зустріч тривала три години. Охочих поговорити про свої проблеми було достатньо.

Галицький кореспондент зібрав найцікавіші запитання та відповіді на них.

Ольга Бачинська, голова Будинкового комітету (БК), вул. Вовчинецька, 198 Б:

"1. Скільки отримало "ЄРЦ" фінансової підтримки з бюджету у 2014 році?

2. Маємо тарифи по кожному будинку, хотіли б ще знати витрати по кожному будинку. Коли ми спілкувалися з секретарем міської ради, то пропонували вести облік: сплатили по будинку за місяць 3000 грн., а "ЄРЦ" понесло витрат 3015 грн., отже, 15 грн. – це заборгованість будинку. Наступний місяць знову рахуємо. Щоб гроші розподілялися виключно на цей будинок. Якщо є тарифи по кожному будинку, то мають бути і витрати.

Свого часу ми домоглися того, що жеки вивішували суми витрат. На жаль, "ЄРЦ" до сьогодні відповіді на це питання не дає."

Руслана Василюк, керівник КП "ЄРЦ":

"1. Цільового фінансування ми не отримуємо, є тільки на проведення роботи зі співфінансування (положення "про дольову участь"). За минулий рік це 13,237 млн. грн. Про усі ці кошти ми звітуємо.

2. Витрати по будинку в нас є. Робимо звіти, що виконано і на яку суму. Всі додаткові послуги фіксуються. Але звітів від підрядника про виконану роботу ми не беремо. Буде нелогічно брати в них звіт про те, скільки годин прибирали 12 двірників.

Раніше був загальний котел. Всі сплачували, а з коштів, що надійшли, роботи робилися вибірково. Зараз навпаки – ми маємо затрати по кожному будинку. Більше ви можете дізнатися у мене на прийомі: щопонеділка з 14 до 17 год."

Галина Бабіченко, голова БК, вул. Надвірнянська, 30:

"Недавно я дізналася, що три комерційні структури, які знаходяться у нашому будинку – це "Еліт-фіто" (фірма, яка займається ефірними оліями), гастроном із кафе (там же "розливайко") та аптека – три з половиною роки не платять за комунальні послуги. Вони "сіли" на наші мережі, забивають каналізацію і ще й такий цинізм – не платять за послуги.

Як можна, коли йде війна, коли такий стан у державі, щоб отакі-от бізнесмени отак "шикували"?

Руслана Василюк:

"Дійсно, не всі охоче беруть участь в утриманні будинку. Одні кажуть: ми тут орендуємо і нас це не цікавить. А спробуй знайти того власника приміщення. Навіть не в тому справа, щоб знайти фізично, а от – змусити платити. Особливо складно, якщо справи в судах. Це великі торгові центри. А виконавчі структури стягнення не здійснюють.

Беремо зауваження до уваги. Будемо відключати від мереж, якщо вони не платять".

Галина Гринюк, голова БК, вул. Стуса, 25:

"Знаю, що підвали слід облаштувати під сховища у двотижневий термін. Було б логічно нас до цього залучити. Яким чином це буде робитися? Бо наразі тільки де-не-де прибрали, і все. Знаю, що до сховища є вимоги. Там має бути передбачений запас води, вентиляція, підведене світло, має бути місце, щоб сісти. Має бути доступ до підвалу на випадок раптової тривоги. Люди якось мають туди потрапити. Чи правильно буде кожному роздати ключ? Треба продумати якийсь механізм".

Руслана Василюк:

"Привести до належного стану підвали так, як від нас вимагає МНС, є нереально. Дуже багато є підвалів, в яких приватизовані комори. Зараз це заборонено, а раніше таке робили, тож сьогодні з цим нічого не вдієш.

Є багато підвалів у сухому стані, а є будинки, де треба вивезти багато сміття. От заходимо у підвал і бачимо – при вході на сходинках торбини зі сміттям. Люди кидають і потім кричать: "Приберіть!" Ми це зробимо, але за гроші.

Наразі у нас є завдання поставити табличку "Сховище" і написати, в якій квартирі є ключ від підвалу. Також ми думали про універсальні замки. Треба поставити й свічки, але ж є проблема з безхатченками. Наприклад, викрали на вул. Вовчинецькій, 202 щойно поставлені мережі. І міліція нічого не зробила. Думаю, треба ініціювати нараду за участю громадських активістів. Ми теж не знаємо, де взяти бочки з водою та генератори. Проте "тривожний чемоданчик" в кожному будинку має бути. І всі мають про нього знати".

Мешканка вул. Тролейбусна, 3 Марія Басараб:

"Треба винести на сесію міської ради рішення про машини у наших дворах. Машини стоять на травичці, де б мали гратися наші діти, а ми платимо за цю територію. Чому я маю платити за те, що мій сусід, якого я дуже поважаю, тримає там своє авто? А поруч є сім’я медиків, які мають аж по три машини. Рада, що в них рівень життя такий високий, але ці машини мають мати місце.

До "ЄРЦ" в мене нема питань, але є питання, де нас, мешканців, треба "бити по литках".

Руслана Василюк:

"З цим питанням слід звернутися у департамент комунального господарства".

Людмила Терещенко, голова громадської ради при "ЄРЦ":

"Є багато дерев на прибудинковій території, де треба зрізати або гілки, або й самі дерева. Минулого року ми складали список таких дерев і подавали його в департамент. Прийшла відповідь, що це має робити "ЄРЦ". Чому ми перекладаємо проблему з плеча на плече?

Якщо скажете робити це за наші гроші, то будемо робити. Це ж краще, ніж самим шукати бензопилу і пиляти".

Михайло Смушак, керівник департаменту комунального господарства:

"Це те питання, стосовно якого ми сперечалися з "ЄРЦ". Наразі все фактично вирішили, але там є регуляторна процедура, і тому не можемо це рішення зараз прийняти. Маємо отримати погодження з міністерства. Отже, буде так: додаткові роботи оплачуватимуть мешканці. Проте до прийняття цього рішення будемо робити це за кошти департаменту.

У минулому році ми це не робили, тому що не було бюджетних призначень, а без них ми не маємо права виконувати роботу".

Дарія Тичківська, представник вул. Пасічна, 17:

"Багато дахів руйнується через проведення інтернету та кабельного телебачення. Вони проводять свої мережі і цим руйнують наші дахи. Треба ставити питання, щоб вони за свої кошти дахи заробляли".

Руслана Василюк:

"Там, де з нами інтернет-провайдери уклали договір, вони платять, і там будинок має додаткові доходи. У нас є таких два будинки. Оплачують ті компанії, які ставлять вишки. Все до копієчки йде на будинки, ми ці гроші собі не забираємо.

Інші нічого не оплачують. Але в нас є можливість впливати на тих, які своїми кабелями пошкоджують дахи, оголовки димканалів тощо. Ми можемо перерізати їхні комунікації, якщо вони не приведуть дах у належний стан. Тому що в нас є договір про те, що вони повинні в належному стані утримувати мережі і зобов’язані відновити конструктивні елементи будинків".

Пан Мусіюк, вул. Вовчинецька, 194 А:

"Ми платимо за обслуговування мереж: теплових, газових, каналізації… Минулого року ми зустрічалися з представниками "газу" і "тепла". Прийняли рішення, але хто контролює їх виконання? Якщо впродовж півроку ніхто з цих установ навіть не приходить і не дивиться до мереж?"

Руслана Василюк:

"Це тільки виглядає, що вони нічого не роблять. Вони зобов’язані двічі на рік провести огляд мереж. Перед опалювальним сезоном відбувається випробовування".

 

 

Записала Тетяна СОБОЛИК

02 Березня 2015, 10:34
Теги:

Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Життя:
Мобільний додаток IFCITY - твоя афіша Івано-Франківська
21 Січня 2018, 18:12
У Коломиї в матері забрали 3-річну доньку
30 Грудня 2016, 17:20
Власники 3-х закладів харчування Коломиї не дозволили провести перевірку якості продуктів
30 Грудня 2016, 16:57
УГКЦ планує збудувати на Прикарпатті клініку Святого Луки
30 Грудня 2016, 16:31
Ігор Пасічняк у Рожнятівському районі ознайомився із роботою освітянських закладів
30 Грудня 2016, 16:03
Новорічна красуня у горщику
30 Грудня 2016, 15:42
В Івано-Франківську виміряли Індекс публічності місцевих рад
30 Грудня 2016, 14:31
Святкові заходи з нагоди 108-ї річниці від Дня народження Степана Бандери
30 Грудня 2016, 14:05
За результатами моніторингу прийняття місцевих бюджетів Івано-Франківськ на сьомому місці
30 Грудня 2016, 13:40
В облдержадміністрації відбулася презентація Всеукраїнського журналу «Антикорупційний вісник «Ваша Надія»
30 Грудня 2016, 11:48
11 літрів спирту в каналізацію: Інспектори знешкоджували спирт на ринку Калуша
30 Грудня 2016, 10:57
Маленька косівчанка потребує допомоги
30 Грудня 2016, 10:33
У селі на Долинщині відкрили водопровід
29 Грудня 2016, 22:12
ЦНАП Івано-Франківська оприлюднив графік роботи на свята
29 Грудня 2016, 21:21
В Івано-Франківську відремонтували приміщення дитячої художньої школи
29 Грудня 2016, 20:56
Побачила світ книга поезій Олександра Букатюка “МАДОННА МИРУ (рЕволюція духу)”
29 Грудня 2016, 20:34
Юним глядачам показали прем’єру вистави “Красуня і чудовисько”
29 Грудня 2016, 20:05
В Івано-Франківську запрацював новий пологовий зал
29 Грудня 2016, 19:45
У середмісті створили музей-кімнату на честь патрона Івана Франка
29 Грудня 2016, 18:29
Правоохоронці застерігають водіїв: не сідайте за кермо у нетверезому стані!
29 Грудня 2016, 17:42
Увага! Попередження про лавинну небезпеку
29 Грудня 2016, 15:40
В Івано-Франківську відкрили спортивний майданчик
29 Грудня 2016, 14:55
Прикарпатські художники перенесли красу рідних пейзажів на полотна
29 Грудня 2016, 14:30
На Прикарпатті паспортизували 43 водойми
29 Грудня 2016, 13:13
1 січня в Івано-Франківську святкуватимуть 108-у річницю з дня народження Степана Бандери
29 Грудня 2016, 11:47