Як запобігти екологічній катастрофі в м. Калуш

На Івано-Франківщину сьогодні прибули представники спільної місії ПРООН  та ЄС  під керівництвом Рене Наєнхайса. Причина спільною місії -  дослідження імовірності екологічної катастрофи в м. Калуші та визначення способів, щоб їй запобігти.

«В Калуші наразі існують дві проблеми. Перша – це збільшилась кількість відходів, яка зберігається в хвостосховищі. Кількість відходів перевищила той ліміт, який Калуш може прийняти.  Вода  з сіллю роз’їдають укріплення, тому є загроза проникнення  підземних вод і, як наслідок, попадання сольових розчинів в Дністер, що створить екологічну катастрофу.  Друга не мнеш важлива проблема – утворення порожнин в землі.  У місті Калуш 1300 житлових будинків  наразі розташовані над пустотами.  Крім того, є більше  20 млн. га шахтних пустот, які заповнені розсолом. Технологія  заповнення пустот розсолами є недосконалою і через прориви відбувається  засолення водоносних горизонтів розсолом» - повідомив голова Івано-Франківської ОДА Микола Палійчук.

У свою чергу професор ІФНТУНГу Едуард Кузьмін вважає, що основною проблемою Калуша є саме Домбровський кар’єр.  «З  56 млн. м3 об’єму кар’єра заповнено  розсолами з мінералізацію  250 мг/л 12 млн. м3.  Щороку  кількість розсолів в кар’єрі збільшується на  4 млн. м3. Через 6 років  рівень розсолів  досягне водоносних горизонтів і в басейн Дністра попадатиме 4 млн. м3 розсолів.  Крім того,  за 200 м. від кар’єру протікає річка Сівка Калуська. Навколо неї відбуваються карстові процеси. Тобто,  через 3-4 роки  буде прорив річки в кар’єр. А під час паводку річка заповнить кар’єр за 2 доби, що може спричинити екологічну катастрофу – витік розсолів в Дністер», - повідомив Едуард Кузьмін.

Проблемами Калуша є  полігон гексахлорбензолу, на якому  накопичено  11,8 тис. тон  цієї канцерогенної речовини І класу небезпеки та  засолення водоносних горизонтів, які рухаються в напрямку міста.

 Представники спільної місії  ПРООН та ЄС  заявили, що розуміють всю серйозність екологічної проблеми та готові «зняти сорочки і краватки» і йти працювати. Вони перебуватимуть на Івано-Франківщині  до 8 березня.  9 березня результати досліджень передадуть до відома  Президента України.

04 Березня 2010, 14:58

news.if.ua
Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини по темі: