Грмадське спостереження за вступною кампанією до ВНЗ в 2009р.

Громадянська мережа ОПОРА вдруге проводить моніторинг вступної кампанії до вищих навчальних закладів. Цього року спостерігачі ОПОРИ працюють у 21 регіоні та спостерігають за роботою приймальних комісій у 30 ВНЗ. У рамках моніторингової кампанії спостерігачі відвідують приймальні комісії, спілкуються з абітурієнтами та слідкують за роботою системи «Конкурс». Також у кожному з 21 регіонів діє гаряча лінія для абітурієнтів.
За результатами спостереження було виявлено такі недоліки у проведенні вступної кампанії:
 Велика кількість пільговиків, серед бажаючих навчатися на престижних спеціальностях: подібно до минулого року кількість пільговиків на окремі спеціальності залишається дуже високою, через що абітурієнти навіть з максимальними балами втрачають шанс бути зарахованими. Такою є ситуація з спеціальністю «міжнародні відносини» в Київському національному університету ім. Т.Г.Шевченка — на 50 бюджетних місць вже претендує 35 пільговиків та 17 переможців олімпіад. Цієї проблеми можна було запобігти за умови встановлення вищого прохідного балу, проте навчальні заклади цього не зробили.
 Неготовність приймальних комісій деяких ВНЗ працювати з великою кількістю абітурієнтів, у результаті чого утворюються великі черги.
 Зафіксовано осіб, що фігурують в системі “Конкурс” як переможці олімпіад (і таким чином мають право на вступ поза конкурсом), проте їх імен немає в списку переможців олімпіад, затвердженому Міносвіти: Громадянська мережа ОПОРА планує перевірити імена усіх осіб, зазначених як переможців олімпіад, щоб виявити можливі порушення.
 Недопрацювання в роботі системи «Конкурс»: система фактично не функціонувала перший тиждень вступної кампанії. На даний момент доступ до «Конкурсу» в окремих регіонах ускладнений через велику кількість запитів. Окрім того, досі не функціонує сторінка «Як користуватись». На телефони гарячої лінії ОПОРИ регулярно надходять дзвінки з проханням пояснити, як знаходити необхідну інформацію на сайті.
Велика кількість технічних помилок у даних, які подаються вищими навчальними закладами, зафіксованих в системі “Конкурс”: типовими помилками є повторення даних одних і тих самих абітурієнтів у списках на одну й ту саму спеціальність; внесення у список людей із завідомо неправильними даними сертифікатів – при вступі за результатами двох іспитів (максимально можливий бал – 400) є абітурієнти, з кількістю балів понад 500; по деяким університетам досі немає даних по жодному абітурієнтові. Детальну інформацію з приводу зафіксованих помилок буде передано МОН для реагування.
 

17 Липня 2009, 9:44

news.if.ua
Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини по темі:
В університет — за новими правилами
04 Березня 2016, 12:10
Як абітурієнтові стати студентом
29 Травня 2013, 9:56
Спостерігачі ОПОРИ фіксують незадовільний стан роботи Єдиної державної електронної бази з питань освіти
05 Липня 2012, 11:19
Табачник проти освіти
20 Березня 2012, 9:29
Експеримент на абітурієнтах
22 Липня 2011, 14:13
Без ажіотажу і черг...
18 Липня 2011, 13:11
Прибуткова справа
27 Серпня 2010, 11:00
Абітурієнти, на старт!!!
19 Липня 2010, 11:00
Вузи, які порушуватимуть умови прийому абітурієнтів позбавлятимуть ліцензії
10 Липня 2009, 9:00