Українські спортсмени повертаються з канадського Ванкувера без жодної олімпійської нагороди. Для когось такий підсумок став неприємним сюрпризом, але для більшості - підтвердженням того, що вітчизняний спорт продовжує знобити.

Найкращим результатом українців на Олімпіаді-2010 стало п'яте місце біатлоніста Андрія Дериземлі у спринті на 10 км. Лише сім разів представники нашої країни опинялися у десятці кращих у підсумкових протоколах змагань. Разом із тим, 11 спортсменів не зуміли пройти кваліфікаційні змагання у своїх дисциплінах і навіть не боролися за олімпійські нагороди, а ще тричі українці за різних обставин не змогли завершити змагання. Втім, чи чекали наші спортивні чиновники інших результатів? Адже медального плану на Ігри так і не було озвучено, а голова НОКу Сергій Бубка напередодні олімпіади зазначив, що для України за щастя була б бодай одна нагорода. Пріоритетним було і здобуття більшої кількості місць біля призового подіуму.

Ставка не зіграла

Зрозуміло, що в деяких олімпійських видах спорту сподівання побачити українців у першій трійці були цілком небезпідставними. Мова тут йде головним чином про біатлон, у якому, як у першому з пріоритетних видів, не було жодних проблем з підготовкою та фінансуванням. Але з нашою збірною постійно траплявся неприємний казус: хто добре біг на дистанції - погано стріляв, і навпаки. Відтак найкращим результатом в індивідуальних змаганнях стала вищезгадана 5-а позиція Дериземлі, який чи не єдиний уклався у плани збірної (3-6 місця). У жінок найкраще виступила беззаперечний лідер Оксана Хвостенко (8-е місце). Щодо командних змагань, жіноча збірна у Канаді фінішувала шостою, а чоловіча - восьмою. На цих результатах ми акцентуємо невипадково, оскільки саме вони стали найвищими для України.

Прикарпатський слід

Івано-Франківщина вперше делегувала на зимову Олімпіаду одразу п'ятьох спортсменів, які взяли участь у чотирьох видах змагань. Проте на високому рівні вдалося виступити тільки фрістайлістці Надії Діденко, яка посіла 13-е місце. Щоправда, воно не дало можливості франківчанці поборотися за медалі, адже до фіналу кваліфікували тільки... 12 кращих результатів. Хотілося б відзначити і помітний прогрес у результатах дебютантки Ігор, косівчанки Богдани Мацьоцької. Звісно ж, для деяких 37-е місце у слаломі та 44-е у слаломі-гіганті нашої гірськолижниці видасться посереднім, але якщо врахувати, що учасників було біля сотні, такі результати виглядають дуже пристойно. Набагато вищих результатів чекали від досвідченого лижника Романа Лейбюка, для якого нинішня Олімпіада стала вже третьою у кар'єрі. У трьох олімпійських стартах яремчанин жодного разу не ввійшов бодай до сорока кращих.