«Полуничка» поза законом

Гасло «Сексу нема» знайшло нове втілення. Майже місяць тому, народні депутати  прийняли законопроект, який передбачає кримінальну відповідальність за ввезення в Україну, зберігання творів, зображень або предметів порнографічного змісту. Любителів полунички штрафуватимуть і саджатимуть за грати.

     При цьому самі законодавці необхідність прийняття цього закону мотивували  як боротьбу з дитячою проституцією. А в результаті під забороною опинилося все, що може завдати шкоди «суспільній моралі».

     Та  нововведеннями не надто продавці. Кількість точок в яких продають «полуничну» не поменшало, принаймні в Івано-Франківську. Лише на так званому ринку Пятачок ми нарахували три. Продавці навіть не ховають пікантне відео. Деякі з них про новий закон не чули. А щоб забрати такий товар з поличок, навіть не думають. «Голі жінки завжди популярні. Такий товар купують не лише чоловіки, а й жінки. Що поганого в такому DVD? Їх можна навіть віднести до навчальної літератури... А голими дівчатками я не торгую. Та й не бачу сенсу знімати такий (порнографічний – ред.) товар з продажу. В Інтернеті цього «добра» завалом, на любий смак. Інтернет депутати заборонять, чи що?” – ділиться своїми думками один із продавців відео дисків.

     У всесвітній мережі такого відео і справді не бракує. Більше того, воно з’являється на моніторі, навіть коли користувач того не хоче. Прес-секретар СБУ в Івано-Франківській області каже, вичислити адресу, з якого скачано порнографію можна, «якщо в рамках розслідування кримінальної справи є така необхідність», проте дане питання «це підзвітність міліції».

     В міліції кажуть, порнографія і  раніше була заборонена. За «ввезення, виготовлення та розповсюдження порнографічної продукції» передбачено позбавлення волі від 3 до 5 років. Те, що продається такий товар на ринку, прес-секретар міліції Василь Гультайчук заперечує. Каже, звідки ми можемо знати, що такий товар належить до порнографії. На аргумент, мовляв на обкладинці повністю оголена жінка відповідає «роздягнута жінка – це не порнографія». Відповідно до пояснень спеціальної комісії суспільної моралі, порнографія – це коли оголений чоловік чи показано статевий акт.

     З введенням нового закону, зізнаються правоохоронці, «точиться полеміка, що означає порнографія вдома. Якщо на ній заробляють, то за це каратимуть, якщо різні там «картинку» просто висять на стінах – то ні».

      Тим не менше, громадськість нововведеннями занепокоєна. Адже цю статтю можна застосувати практично до кожної людини, в більшості у домашній кінотеці завалялася пара-трійка фільмів порнографічного характеру чи журнали на зразок «Плейбой». Чи найбільше дане питання хвилює митців. В колекції майже кожного художника знайдеться картина із зображенням оголеного тіла. В знак протесту митці навіть організовували виставку під назвою “Упорно”. Не допомогло, Президент законопроект таки підписав.

      Один  із авторів законопроекту, народний депутат Геннадій Москаль каже, мовляв пересічним громадянам нічого боятися: «У нас завжди так: що глухий не дочув – додумає. Вихопили слово «зберігання», не дочитали до кінця, або не зрозуміли, що у законі написано про «зберігання з метою демонстрації стороннім людям», що означає створення домашніх порно-студій і демонстрацій фільмів у режимі реального часу», - пояснив депутат і додав «Ми ж не робимо замах на статеву свободу дорослих нормальних людей, на якісь їхні пристрасті чи еротичні фантазії! Мова про те, що не можна тримати вдома порно-студії і показувати порнофільми, особливо якщо у них беруть участь діти ...».

      У той же час член комітету ВРУ з  питань правосуддя Вадим Колесніченко на запитання, чи нове законодавство поширюється на людей, у яких вдома є, наприклад, відео «з полуничкою», відповів, «Згідно з прийнятим законом, формально можна притягти будь-кого до кримінальної відповідальності, і нехай ця людина потім скільки завгодно доводить, чому і навіщо у неї знаходилися ці журнали або касети – просто так чи з метою розповсюдження».

17 Липня 2009, 11:00

ІФО
Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...


Коментарі:

Автор: Гість, 21 Березня 2011, 12:46
якби депутати більше дивилися порно, їм би всяка херня в голову не лізла. а то сперма на мозги давить
Відповісти

Автор: Леся, 04 Червня 2011, 22:05
Законопроект просто чудовий. Для чого читати і дивитись про ті порнографічні речі, які нічого корисного не дають людині, а тільки розбуджують похоті і бажання тілесні. Що не корисне, те є шкідливе. Де є мораль - там є якісне виховання. Дивитись на фото, картини, фільми порнографічного змісту - це не етично і аморально, а навіть огидно.
Відповісти

Додати новий коментарОстанні новини з категорії Медіа:
Прес-конференція присвячена початку реалізації проекту «Назустріч письменнику»
26 Грудня 2016, 7:16
Прес-конференція членів комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності
16 Грудня 2016, 7:15
Прес-конференція Консула Аргентинської Республіки в Україні Арієля Макса Санчеса Ромеро
13 Грудня 2016, 7:10
До уваги представників ЗМІ!
07 Грудня 2016, 17:18
Прес-конференція з нагоди підбиття підсумків акції «Децентралізаційний марафон» на Прикарпатті
06 Грудня 2016, 7:39
Прес-брифінг з нагоди представлення компанією Google Україна результатів кампанії «Цифрове перетворення Івано-Франківської області»
28 Листопада 2016, 7:13
Брифінг голови Державної регуляторної служби України Ксенії Ляпіної
28 Листопада 2016, 6:40
Прес-конференція директора департаменту охорони здоров’я ОДА Мирона Матейка
25 Листопада 2016, 7:12
Брифінг представників Асоціації міст України
22 Листопада 2016, 7:18
Прес-конференція з нагоди Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом
14 Листопада 2016, 7:12
Прес-конференція народного депутата України Анатолія Матвієнка
10 Листопада 2016, 6:38
Прес-конференція начальника САД Василя Буджака щодо ходу проведення ремонтних робіт на дорогах Прикарпаття
04 Листопада 2016, 7:42
Прес-конференція про виявлення порушень законодавства прокурорами
06 Жовтня 2016, 6:39
Прес-конференція щодо скверу перед друкарнею
04 Жовтня 2016, 7:14
Обласний семінар з питань розвитку етнографічного руху на Івано-Франківщині
28 Вересня 2016, 6:34
Прес-конференція баскетбольного клубу “Говерла”
15 Вересня 2016, 7:18
На радіо «Вежа – 107 FM» щоденно виходитиме програма Тараса Прохаська – «Поради на щодень»
13 Вересня 2016, 10:05
Брифінг ідеолога реформи децентралізації влади в Україні, директора Інституту громадянського суспільства Анатолія Ткачука
13 Вересня 2016, 7:20
Брифінг керівництва Львівської залізниці
07 Вересня 2016, 17:42
Прес-конференція, присвячена "Святу хліба"
06 Вересня 2016, 7:17
В Івано-Франківському обласному військовому комісаріаті відбудеться брифінг
30 Серпня 2016, 22:21
Прес-кнференція з нагоди відкриття курсів чеської мови в Івано-Франківську
30 Серпня 2016, 7:16
Передсезонна прес-конференція НФК “Ураган”
26 Серпня 2016, 7:18
Прес-конференція “Дому Сірка”
23 Серпня 2016, 6:37
Прес-конференція міністра юстиції України Павла Петренка
22 Серпня 2016, 7:39