Керівництво області привітало Михайла Андрусяка з заслуженою нагородою

Голова обласної державної адміністрації Микола Палійчук та голова обласної ради Ігор Олійник зустрілись із цьогорічним лауреатом Національної премії ім. Тараса Шевченка письменником, автором трилогії «Брати грому», «Брати вогню», «Брати просторів» нашим земляком Михайлом Андрусяком.

Перші особи області привітали Михайла Андрусяка з заслуженою високою нагородою, яка стала гідним визнанням його творчого доробку, що присвячений темі національно-визвольних змагань українського народу. Микола Палійчук під час зустрічі поцікавився у письменника про його довгий творчий шлях, про те як відбувалася церемонію нагородження премією та про найближчі плани на майбутнє. Голова облдержадміністрації відзначив великий вклад Михайла Андрусяка у те, щоб наступне покоління українців могло виховуватися на власній історії. «Подвиги наших героїв, що описані у трилогії показують хто є українці, які  жили на цій землі, які подвиги вони робили в боротьбі за самостійну соборну Україну.»

Як зазначив автор він до останнього моменту не був впевнений чи здобуде звання лауреата: «Наскільки я знаю боротьба була буквально до останнього штриха в підписі Президента України, особливо якраз за мою трилогію». За Михайла Андрусяка в Києві зі здобуттям почесної нагороди ще до її офіційного вручення його привітали члени шевченківського комітету - поет Борис Олійник, художній керівник кримськотатарського академічного музично-драматичного театру Сімферополя Білял Білялов, Борис Писарєв. «Російськомовні члени шевченківського оргкомітету мали повне право не голосувати за мою кандидатуру, але навіть вони підходили й говорили, що голосували за мене. В кожного з них на це були свої причини.» До слова із 18 членів Національного комітету 15 підтримали кандидатуру Михайла Андрусяка на здобуття премії ім. Тараса Шевченка.

Якщо ж говорити про саму художньо-документальну трилогію у якій йдеться про національно-визвольну боротьбу українського народу, за словами автора, він писав цілих 20 років (із 1985 по 2005). У процесі написання вивчались архівні документи, проводилися зустрічі з учасниками та очевидцями національно-визвольної боротьби. Книга «Брати грому» у період з 2001 по 2009 рр. пережила уже 9 перевидань – загальний її тираж становить 80 тисяч примірників. «Брати вогню» перевидавались чотири рази. Єдиною книгою, яку ще не перевидавали залишається «Брати просторів», хоча уже зараз ведуться переговори щодо її додаткового тиражу.

Обласна влада заявила про свою підтримку в популяризації творчості прикарпатського письменника не тільки на теренах області, але й на сході нашої держави. Як розповів голова обласної ради Ігор Олійник: «Зараз на меті розповсюдження примірників комплектів трилогії між шкільними бібліотеками області. Наше основне завдання показати історію нашим дітям. Усе, що залежить від влади у фінансовому плані, зокрема доставка та розповсюдження примірників, ми виконаємо».

Сьогодні Михайло Андрусяк працює над черговою книгою, що буде також присвячена національно-визвольному рухові українців. Головним героєм твору стане Василь Кук, легендарна особистість, що був командиром «УПА-Південь» та керівником похідних груп на сході та півдні України. 

18 Березня 2010, 13:58

news.if.ua
Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини по темі: