Туберкульоз перекочував у супермаркети

Побутує думка, що туберкульоз - хвороба соціально неадаптованих людей, які погано харчуються, мають шкідливі звички і, як наслідок, дуже слабкий імунітет. Але медикам все частіше доводиться лікувати від туберкульозу дітей з матеріально забезпечених і щасливих родин. Як розпізнати симптоми цієї недуги у дітей та підлітків?

- Пані Оксано, які симптоми мали б змусити батьків запідозрити, що дитина, можливо, хвора на туберкульоз? І з якого віку діти можуть інфікуватися?

На туберкульоз може захворіти дитина будь-якого віку, фактично від народження. Щоб попередити захворювання, у пологовому будинку проводять вакцинацію БЦЖ, яка дає гарний захист на 7 років. Навіть якщо щеплена дитина й хворіє, туберкульоз протікає легко і такі дітки повністю одужують. А у невакцинованих дітей захворювання протікає важко і дуже погано лікується. За останніх 5 років в області від туберкульозу померло троє дітей, і всі вони були без вакцинації БЦЖ..

Симптоми туберкульозу у дітей і дорослих однакові, але у дітей туберкульоз починається так само, як будь-яке інше хронічне захворювання. Спостерігається загальна слабкість, втома, погіршується апетит, діти стають більш вередливими, в'ялими або навпаки -неспокійними, і батьки, як правило, не пов'язують ці скарги з туберкульозом. Тому єдиним важливим засобом, який дозволяє розпізнати хворобу та виявити інфекцію до початку захворювання, є постановка проби Манту.

- Де діти найчастіше заражаються туберкульозом?

Мікобактерія призводить до захворювання в ослабленому організмі. Тому найчастіше хворіють діти зі слабким імунітетом, які погано харчуються, мають шкідливі звички. Але інфекція може розвиватися в будь-якому організмі, і зараз якраз спостерігається ріст захворювання серед дітей, не обділених ні в харчуванні, ні матеріально, які ведуть здоровий спосіб життя.

Туберкульоз - особливо небезпечна інфекція, бо вона дуже контактна. Ця інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Заразитися туберкульозом можна де завгодно, де є великі скупчення людей. При спілкуванні людина розпилює слину на відстань до 5 метрів, і не факт, що ця людина не є носієм туберкульозної інфекції. До речі, майже 99% дорослого населення є інфіковані туберкульозом, але не всі ми хворіємо. Своєрідними зонами ризику є маршрутки, супермаркети, дискотеки, ринки.

- Чи правда, що заразитися туберкульозом можна через молоко?

Так, можна заразитися через молочні продукти від хворої худоби. Бо мікобактерія, яка спричиняє туберкульоз у великої рогатої худоби, притаманна і людському організму. Можна заразитися через сирі курячі яйця, некип'ячене молоко, сир, масло, сметану. Далеко не вся рогата худоба має щеплення від туберкульозу, бо це щеплення дорого коштує. А хвора на туберкульоз корова, як правило, дає багато молока. Особливо небезпечною є молочна продукція зі стихійних ринків. Я би не радила батькам купувати ці продукти з рук, а лише у магазинах. У некип'яченому молоці туберкульозна паличка до моменту скисання може зберігатися 2 доби, у масній сметані і маслі - протягом 3-4 тижнів. Під час кип'ятіння паличка руйнується.

- Який перебіг туберкульозу в дітей?

У дітей туберкульоз протікає важче, ніж у дорослих. Чим менша дитина, тим важчий перебіг хвороби. Але клініка хвороби така ж, як у дорослих: підвищується температура, розвивається інтоксикація, загальна слабкість, втома. З'являється кашель. Туберкульоз вражає будь-які системи органів, тому може бути туберкульоз ока, нирок, нервової системи тощо. Найчастіше зустрічається туберкульоз легенів, який на пізньому етапі проявляється кашлем, задишкою, болем в грудній клітці. Кашель супроводжується харкотинням, інколи навіть з домішками крові, гнійним харкотинням.

- А як лікують дітей від туберкульозу?

Ми закликаємо батьків проводити профілактику і пробу Манту, бо лікування є дуже складне і тривале. Мінімум 6 місяців, інколи діти перебувають на лікуванні й до півтора року. Лікування включає велику кількість тубпрепаратів, щонайменше 5, і велику кількість інших медикаментів. Тільки на венне введення препаратів йде до трьох місяців.

У нашому відділенні є 30 ліжок для дітей від 1 року до 18, і на жаль, вони завжди зайняті.

Специфіка хвороби така, що дітям заборонено контактувати з навколишніми. Оскільки вони змушені проводити у відділенні дуже багато часу, фактично жити там, працівники закладу подбали про те, щоб створити там майже домашню атмосферу. З дітками працює психолог. Для учнів молодших класів, які змушені через хворобу пропускати уроки, навчання організовано просто у лікарні.

- Лікування дороге?

Лікуватися від туберкульозу дуже дорого. Але держава повністю забезпечує медичні заклади відповідними медикаментами. Наш заклад цілком забезпечений необхідними ліками. Жодного препарату батьки не купують, єдине, що можуть докуповувати, - це вітаміни, захист для печінки.

Галицький кореспондент

25 Березня 2010, 12:33

Галицький кореспондент
Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Життя:
Мобільний додаток IFCITY - твоя афіша Івано-Франківська
21 Січня 2018, 18:12
У Коломиї в матері забрали 3-річну доньку
30 Грудня 2016, 17:20
Власники 3-х закладів харчування Коломиї не дозволили провести перевірку якості продуктів
30 Грудня 2016, 16:57
УГКЦ планує збудувати на Прикарпатті клініку Святого Луки
30 Грудня 2016, 16:31
Ігор Пасічняк у Рожнятівському районі ознайомився із роботою освітянських закладів
30 Грудня 2016, 16:03
Новорічна красуня у горщику
30 Грудня 2016, 15:42
В Івано-Франківську виміряли Індекс публічності місцевих рад
30 Грудня 2016, 14:31
Святкові заходи з нагоди 108-ї річниці від Дня народження Степана Бандери
30 Грудня 2016, 14:05
За результатами моніторингу прийняття місцевих бюджетів Івано-Франківськ на сьомому місці
30 Грудня 2016, 13:40
В облдержадміністрації відбулася презентація Всеукраїнського журналу «Антикорупційний вісник «Ваша Надія»
30 Грудня 2016, 11:48
11 літрів спирту в каналізацію: Інспектори знешкоджували спирт на ринку Калуша
30 Грудня 2016, 10:57
Маленька косівчанка потребує допомоги
30 Грудня 2016, 10:33
У селі на Долинщині відкрили водопровід
29 Грудня 2016, 22:12
ЦНАП Івано-Франківська оприлюднив графік роботи на свята
29 Грудня 2016, 21:21
В Івано-Франківську відремонтували приміщення дитячої художньої школи
29 Грудня 2016, 20:56
Побачила світ книга поезій Олександра Букатюка “МАДОННА МИРУ (рЕволюція духу)”
29 Грудня 2016, 20:34
Юним глядачам показали прем’єру вистави “Красуня і чудовисько”
29 Грудня 2016, 20:05
В Івано-Франківську запрацював новий пологовий зал
29 Грудня 2016, 19:45
У середмісті створили музей-кімнату на честь патрона Івана Франка
29 Грудня 2016, 18:29
Правоохоронці застерігають водіїв: не сідайте за кермо у нетверезому стані!
29 Грудня 2016, 17:42
Увага! Попередження про лавинну небезпеку
29 Грудня 2016, 15:40
В Івано-Франківську відкрили спортивний майданчик
29 Грудня 2016, 14:55
Прикарпатські художники перенесли красу рідних пейзажів на полотна
29 Грудня 2016, 14:30
На Прикарпатті паспортизували 43 водойми
29 Грудня 2016, 13:13
1 січня в Івано-Франківську святкуватимуть 108-у річницю з дня народження Степана Бандери
29 Грудня 2016, 11:47