Підсумок тижня від Ігоря Дебенка (Тиждень №13)

Тиждень напередодні Великодня став першим для М. Вишиванюка після його повернення  на посаду голови Івано-Франківської ОДА.  Варто зазначити, що початок діяльності нового-старого губернатора характеризувався значною символічністю. Так, прийняття рішення про демонтаж турнікетів при вході в адмінприміщення мало знаменувати відкритість нової влади, її налаштованість й готовність до ведення діалогу, співпраці та вирішення проблем громадськості. Водночас, ще під час свого представлення М. Вишиванюк зазначив, що кардинальних кадрових перетурбацій очікувати не слід, як і не слід з першого дня створювати черги у його приймальні. Фактично, губернатор дав зрозуміти, що «свататися» до нього не потрібно, адже й так прекрасно володіє інформацією про переважну більшість чиновників. 

Наразі  Михайло Васильович зайнятий формуванням  власної команди. Судячи із перших призначень, можна зробити висновок, що губернатор в першу чергу розраховує на перевірені кадри й до керівництва областю  поступово повертаються люди, з якими М. Вишиванюку доводилося працювати в минулому.

Так, на зміну О. Коржака керівником апарату  ОДА було призначено Р. Струтинського, а за стан справ в економіці  відповідатиме регіонал І. Зварич, який при М. Вишиванюку вже обіймав цю посаду протягом семи років. Натомість очікується, що агропромисловий комплекс й надалі очолюватиме В. Брус.

Скоріш  за все найближчими днями можна  очікувати на призначення й інших  заступників, адже Ю. Бодоряку, Т. Парфану  та В. Гладію слід не надто сподіватися на продовження діяльності. Гуманітарну сферу цілком ймовірно може отримати О. Пилип'юк. Можна очікувати й того, що певні керівні посади отримають й нові особи. Зокрема, найбільш очікуваним є призначення Р. Гусака, якому скоріш за все доведеться займатися питаннями регіонального розвитку та капітального будівництва, хоча не виключеною є й інша посада. М. Вишиванюк, таким чином, намагається продемонструвати плинність кадрів та влади загалом.

Ще  один висновок, який можна зробити, полягає в тому, що новий губернатор взяв курс на формування команди шляхом кооптації представників різних політичних сил. Це може свідчити про наміри уникнути можливої критики у майбутньому й водночас у певній мірі йти всупереч сподіванням регіоналів, які не маючи фракції у обласній раді, сподіваються на якомога більшу кількість призначень для своїх людей.

Колишній  ж губернатор М. Палійчук, натхненний вочевидь словами М. Вишиванюка про  працю, працю і ще раз працю, поділився  враженнями над тим, чим буде займатися  у майбутньому. Його громадська організація «Спільна праця», назва якої дещо перегукується із сродною працею Г. Сковороди, планує взяти активну участь у місцевих виборах. Однак, наразі невідомо за рахунок кого, окрім самого Миколи Васильовича, «Спільна праця» планує завойовувати електорат, адже рейтингу самого М. Палійчука може не вистачити. Прикладом цього є остання президентська компанія в Україні.

По  справжньому чорним видався 13-ий тиждень  нового року для мера Івано-Франківська  В. Анушкевичуса. В ролі мера-господарника, турботливого, але водночас й суворого, Віктор Андрюсович і всезагальну толоку організовував, і заборгованість по заробітній платі обіцяв повністю ліквідувати. І все було б прекрасно, якщо б не чергова сесія міської ради, яка напередодні 1 квітня зіграла злий жарт із мером. Намагаючись проштовхнути рішення про ремонт міських доріг шляхом укладання багатомільйонної угоди, В. Анушкевичус наштовхнувся на різку критику своїх вічних опонентів й звинувачення у намірах забезпечити собі безхмарне майбутнє за рахунок міської громади. Таким чином, якщо б дане рішення було ухвалене й ремонтні роботи розпочались, меру б вдалося доволі серйозно покращити свої претензії на другий термін. А так, внаслідок суспільного розголосу, особистий рейтинг міського голови ризикує отримати нищівного удару. Втім, час у мера ще є, а, врегулювавши бюджетні питання, можна отримати доволі серйозний ресурс.

    Головним  критиком В. Анушкевичуса традиційно виступає БЮТ. Роль опозиційної політичної сили в нових українських реаліях інших методів діяльності не передбачає. БЮТ працює, незважаючи на те, що депутати тікають, причому навіть на місцевому рівні (мова йде про депутата обласної ради Д. Гдичинського, який став заступником міністра юстиції України). Втім, Д. Шлемко переконаний, що очищення від зрадників піде лише на користь. Водночас, перебіжництво представників будь-яких політичних партій змушує вкотре акцентувати увагу на проблемі формування виборчих списків й недосконалості пропорційної системи за закритими списками. Необхідно сказати й те, що бютівці чи не єдині, хто офіційно й у категоричній формі виступили проти неоднозначних заяв віце-прем'єра з гуманітарних питань В. Семиноженка. Очікувати негайного звільнення з посади Семиноженка не доводиться, однак В. Янукович доволі різко відреагував на заяви, які в багатьох аспектах були діаметрально протилежними заявам самого Президента. Тому, якщо в майбутньому не буде зроблено належних висновків, В. Янукович цілком ймовірно таки дасть «зелене світло» на звільнення.

Ще один аспект, на якому б хотілося зосередити увагу, полягає в тому, що характерною рисою політичного життя обласного центру стає все більша політизація свідомості молодого покоління. Так, нещодавно відбулися вибори студентського мера, на черзі – вибори мера учнівського. Чи не є це зайвим і чи можлива політична боротьба без втягнення наймолодших та зомбування їх батьків? А що чекає далі? Давайте будем вибирати мера в кожній сфері діяльності і серед різних категорій населення. Може тоді кількість й переросте в якість?!!
 
Ігор  ДЕБЕНКО, політолог   
03 Квітня 2010, 19:44

Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...


Коментарі:

Автор: Гість, 06 Квітня 2010, 9:40
Анушкевичуса треба гнати з Франківська поганою мітлою, так щоб навіть в історії про нього не згадували. Місто перетворилося на суцільне гетто.
Відповісти

Автор: Олька, 06 Квітня 2010, 15:34
А як тепер Ольга Бабій буде лизати задниці таким поганим кучмістам-янучарам, яких так обси-ра-ла у 2004 році? І Плавюк, і Вишиванюк, і Зварич - це ж були "вороги українськості, представники ядерного кучмізму". О то буде "принципово" тепер лизати їм Олька дупи... УРА!!!
Відповісти

Автор: Гість, 09 Квітня 2010, 10:37
Чого варта тільки оця стаття "політолога" Дебенка, ніякого аналізу - тільки хронологія подій з позитивом у сторону нової влади.
Відповісти

Додати новий коментарОстанні новини по темі:
Кінець епохи: депутати звільнили Ольгу Бабій з посади директора ОТБ “Галичина”
26 Грудня 2016, 14:58
Обласне телебачення «Галичина» одержало ліцензію на супутникове мовлення
23 Грудня 2016, 7:41
Обласна рада запропонує керівництву країни прирівняти військових капеланів до учасників бойових дій
05 Грудня 2016, 10:09
У Вигоді ремонтують будинок культури – до приїзду депутатів
19 Жовтня 2016, 17:17
В Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку Богдану Дебенку
19 Серпня 2016, 20:57
В Івано-Франківську відкриють пам`ятну дошку одному із кращих нападників в історії прикарпатського футболу Богданові Дебенку
17 Серпня 2016, 20:04
В Івано-Франківську вимагають заборонити експортно-імпортні операції з Росією
18 Березня 2016, 15:20
Правоохоронці втручаються в діяльність партії?
20 Січня 2016, 10:09
У 2016 РОЦІ ВИПУСТЯТЬ РЕКЛАМНЕ ВІДЕО ПРО ІВАНО-ФРАНКІВЩИНУ
24 Грудня 2015, 17:43
В Івано-Франківську вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС
14 Грудня 2015, 20:10
В Івано-Франківську відбувся круглий стіл "Україна: спільна відповідальність за майбутнє"
23 Листопада 2015, 10:21
«Як будувати рідну хату?» - в Івано-Франківську відбувся круглий стіл, приурочений пам’яті Митрополита Андрея Шептицького
09 Листопада 2015, 7:43
В Івано-Франківську урочисто презентували сучасну українську книжкову продукцію «Сторінками української книги»
06 Листопада 2015, 18:33
Чиновники, топ-менеджери, підприємці й бюджетники. Кого обрала Івано-Франківщина до обласної ради
06 Листопада 2015, 15:43
Оприлюднили прізвища 84 депутатів Івано-Франківської обласної ради. СПИСОК
05 Листопада 2015, 22:20
В Івано-Франківську відзначили 97-му річницю створення ЗУНР
02 Листопада 2015, 11:19
Адамович, Дебенко, Сич і Чаплинська будуть депутатами Івано-Франківської облради
26 Жовтня 2015, 20:08
З помешкання Олександра Сича силовики вилучили флешку і нагородний пістолет
12 Жовтня 2015, 13:21
На Прикарпатті ініціювали продовження проекту «Книжкові мости єднають серця»
06 Лютого 2015, 13:52
В Івано-Франківській ОДА місяць стажуватимуть студентів-політологів
03 Лютого 2015, 12:17
На Прикарпатті вшанували учасників ліквідації наслідків Чорнобильської аварії
12 Грудня 2014, 15:45
Ігор Дебенко: Презентацію сучасної української книжкової продукції місцевих видавництв та авторів зробимо традиційною
14 Листопада 2014, 13:34
Політолог Ігор Дебенко: Зараз основне питання в тому чи буде змінена виборча система в Україні
25 Липня 2014, 15:44
Формування сприятливого і стабільного інвестиційного клімату для забезпечення надходжень інвестицій в економіку Івано-Франківської області
03 Липня 2014, 0:37
Просування інвестиційних можливостей і співпраці між малими та середніми підприємствами через розвиток транскордонних зв'язків у Карпатському регіоні
30 Березня 2014, 22:29