7 квітня - Благовіщеня

Православні всього світу Сьогодні відзначають одне з 12 головних церковних свят – Благовіщеня Пресвятої Богородиці.

Про те, де і як вперше з`явилося свято, невідомо. Перші відомості про Благовіщеня відносяться до 560 року, коли імператор Іустініан вказав дату святкування Благовіщеня - 25 березня (7 квітня за новим стилем). Католики святкують Благовіщеня 25 березня.

Благовіщеня – день, коли Пресвятій Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив їй благу вість про майбутнє народження сина, який стане Спасителем усього світу. За переказами, в руках архангел тримав білу лілію - символ чистоти і непорочності, яка зображена на всіх іконах Благовіщеня.

Події Благовіщеня описані єдиним євангелістом - апостолом Лукою. У Євангелії він повідомляє, що в 6-й місяць після зачаття праведною Єлисаветою святого Іоанна Предтечі Гавриїл був посланий Богом до Назарета до Діви Марії зі звісткою про прийдешнє народження від неї Спасителя світу: «Ангел, увійшовши до Неї, сказав: «Радій, Благодатна! Господь з Тобою; благословенна Ти між дружинами...» .

Згідно з церковним переказом, в той момент, коли Діві Марії з`явився Архангел Гавриїл, вона читала книгу пророка Ісаї, а саме - слова про народження Месії. "Я готова стати останньою служницею у тої, яка удостоїться народити Месію", - думала вона.

Цього дня було заведено відпускати птахів на волю. Ця традиція символізує звільнення душі від гріхів і святість помислів у таке світле свято.

Благовіщеня вважають святом весни і загального благоденства в природі.

Зі святом пов`язано багато народних прикмет: цього дня не можна виконувати будь-яку домашню роботу. Навіть «птах гнізда не в`є цього дня» - казали наші предки.

Вважається, що на Благовіщеня і Великдень в пеклі не мучать грішників.

Також цього дня прийнято було спалювати старі речі, обкурювати хати і хліви, щоб уберегти від хвороб себе і свійських тварин. За народним повір’ям, на Благовіщення не можна вдягати новий одяг, інакше його порвеш, або зіпсуєш.

 

07 Квітня 2010, 14:04

news.if.ua
Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини по темі: