Михайло ВИШИВАНЮК: Наш край зробимо писанковим

Про це голова ОДА Михайло Вишиванюк заявив у вівторок на першому засіданні ради (в новому складі) з розвитку території регіону і протидії корупції та організованій злочинності.

— Ми починаємо з простого — з наведення порядку, — представивши всіх членів цього органу, сказав Михайло Вишиванюк. — Завтра у Снятинському районі, де найкраще впоралися з моїм дорученням, підіб’ємо підсумки підготовки до Великодніх свят і оголосимо про проведення двомісячника з благоустрою... Будемо творити Європу у своєму дворі, селі, місті, регіоні. Розробимо і затвердимо на сесії обласної ради широкомасштабну програму реконструкції всіх населених пунктів, щоб перетворити івано-Франківщину на чудовий писанковий край...

Оновлення перших сіл, селищ — створення належної інфраструктури, будівництво і ремонт доріг — розпочнеться вже з наступного року, що пов’язане з підготовкою відповідної технічної документації. Обласна влада фінансово підтримуватиме ті громади, де є ініціативні лідери, які хочуть працювати і вміють організовувати людей. Найкращих відзначатимуть преміями, а недбайливим вручатимуть «демократичний віник» як символ безпорядків на дорученій сільському голові території.

Новий-старий голова облдержадміністрації продовжить свої ж колишні напрацювання і у сфері інвестування економіки краю. Для цього буде створено департамент з питань підтримки підприємництва, де на підставі поданої заяви, розробленого бізнес-плану і довідки про фінансову спроможність людина через місяць матиме повний пакет дозвільних документів для ведення задуманої справи. Це значною мірою покладе край бюрократичній тяганині та унеможливить корупційні дії з боку чиновників. Крім того,  місцевим інвесторам буде дано «зелену вулицю».

З болем говорив М. Вишиванюк «про розформовані колективні господарства, взамін яких нічого не створили». Як наслідок родючі землі заростають бур’янами і чортополохом. Профільному управлінню доручено після проведення весняних польових робіт провести інвентаризацію всіх сільськогосподарських угідь, і там, де вони занедбані, організувати передачу їх у землі запасу сільських чи селищних рад. За нераціональне використання землі буде передбачено також матеріальну відповідальність. Це ж управління має розробити план завершення реформи у сільському господарстві, головним пріоритетом якого визначено виробництво екологічно чистої продукції.

Для інтенсивнішого розвитку туристичної галузі команда Вишиванюка планує запровадити нові форми стимулювання інвесторів — зокрема, надання на три роки в безоплатну оренду землі та звільнення від податків на цей же період. За такими ж критеріями розвивалася азіатська країна Сингапур, «голодна, холодна і невідома світові на час набуття незалежності в 1959 році, створивши найсприятливіші умови для розвитку саме туризму. А в 1991-му голова Ради Міністрів СРСР уже їздив туди за позикою в 50 млрд. доларів. Бо там не було корупції, а прем’єр-міністр Лі Хуан Ю посадив до в’язниці навіть свого брата».
Сподіваючись на «зміну підходів у висвітленні діяльності органів виконавчої влади», М. Вишиванюк пообіцяв матеріальну підтримку засобам масової інформації, і насамперед ТРК тих районів, які не охоплені передачами обласного телебачення. Доступ через інтернет-мережу до таких матеріалів матиме «кожен журналіст, а керівники адміністрацій, міські, селищні та сільські голови братимуть участь у селекторних нарадах з нагальних питань, не виходячи зі своїх кабінетів». 

На цій  мажорній ноті Михайло Вишиванюк передав слово Ігореві Олійнику. Голова обласної ради схвально поставився до концепції дій нової команди ОДА і запевнив, що депутати найближчим часом затвердять бюджет, програму соціально-економічного розвитку на 2010 р., внесуть відповідні доповнення до таких же програм, раніше ухвалених на термін до 2011 і 2015 років. Ігор Мирославович також зауважив, що в різних сферах «повинні конкурувати державні та фінансово-промислові групи, якщо ми хочемо, аби ціни падали , а зарплата зростала. інвестор має бути різновекторним... Що ж до використання землі, то доки вона не буде товаром, доти матимемо серйозні проблеми».
Слушні пропозиції пролунали і з вуст інших учасників цього засідання. Народний депутат України, голова ОО Партії регіонів Василь Чуднов, підтримавши ідею пріоритетності розвитку села, вважає за доцільне розробити програму «Сільські дороги», провести інвентаризацію територій машинобудівної галузі, підприємства якої простоюють, а також «суворіше контролювати надходження та використання бюджетних коштів» (з урахуванням гіркого досвіду їх розтринькування під час ліквідації наслідків липневої стихії 2008 року). А ректор ІФНТУНГу Євстахій Крижанівський повідомив, що очолюваний ним ВНЗ — єдиний заклад в Україні, який має право на проведення енергоаудиту, тут же можна здобути і таку спеціальність, як земельний кадастр, набути навиків енергоменеджменту й основ економічного розвитку територій. Ректор запросив державних службовців скористатися такою можливістю, щоб співпрацювати з університетом.

Підсумовуючи тему розмови, М. Вишиванюк пообіцяв, що виконавча влада разом із самоврядною працюватиме прозоро і відкрито, «уважно реагуватиме на побажання народу, бо її лозунг — «Україна для людей», а не навпаки».

08 Квітня 2010, 10:36

Галичина
Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...


Коментарі:

Автор: Гість, 08 Квітня 2010, 17:04
Совдепія повертається, заяви, засідання, базікання, бордюрки побілити і т.д.
Відповісти

Автор: Гість, 08 Квітня 2010, 22:18
Голово ОДА! Поїдьте на дорогу Пійло - Завадка через Сівку і Кропивник в Калуському районі. Побачите все: і наші дороги, і наш крадений ліс, і нашу калуську владу яку Ви так хвалите в Снятині і захищаєте. Ну і фішка поїздки - екологічне лихо. В анонсі вкажіть про зустріч із жителями сіл- типу :схід села.
Відповісти

Автор: Гість, 09 Квітня 2010, 18:07
Чого нова влада хвалить старих злодіїв з паршивого клану, а не виганяє їх пергшими???
Відповісти

Автор: Гість, 10 Квітня 2010, 21:44
Схоже й ще один губернатор буде підслуговувати сімейному злодійському клану!?
Відповісти

Додати новий коментарОстанні новини з категорії Влада:
Франківський виконком затвердив новий порядок розміщення вивісок
30 Грудня 2016, 18:09
На засіданні колегії департаменту охорони здоров’я ОДА обговорили стан справ у медичній галузі
30 Грудня 2016, 11:19
У прикарпатській поліції відбулося засідання поліцейської комісії
30 Грудня 2016, 8:52
Марія Савка: Івано-Франківська область готова до оперативного реагування на надзвичайні ситуації у період прийдешніх свят
30 Грудня 2016, 8:09
30 грудня - засідання виконавчого комітету
30 Грудня 2016, 7:14
Аграрії Прикарпаття проаналізували стан галузі за 2016 рік
28 Грудня 2016, 16:59
Відтепер ми співпрацюємо з Попасною
28 Грудня 2016, 8:30
Відбулося засідання колегії управління спорту
28 Грудня 2016, 8:08
Марія Савка: Опалювальний сезон на Івано-Франківщині проходить у злагодженому режимі
27 Грудня 2016, 14:04
У селі Слобідка, на Городенківщині, де проживає майже 700 громадян, відкрито новий заклад культури
27 Грудня 2016, 8:57
В облдержадміністрації відбувся семінар для новообраних голів ОТГ
27 Грудня 2016, 8:34
Оперативна нарада
27 Грудня 2016, 6:36
На центральне теплопостачання Івано-Франківська чекає повна модернізація
26 Грудня 2016, 18:30
В Івано-Франківську стартує проект оновлення тролейбусного парку
26 Грудня 2016, 18:06
Народний депутат з Коломиї Юрій Тимошенко зібрався у президенти
26 Грудня 2016, 16:01
Кінець епохи: депутати звільнили Ольгу Бабій з посади директора ОТБ “Галичина”
26 Грудня 2016, 14:58
Олександр Стратюк проінформував обласну раду про роботу органів прокуратури в 2016 році
26 Грудня 2016, 11:48
82-м учасникам АТО та їх сім’ям буде надано матеріальну допомогу на поліпшення житлових умов
26 Грудня 2016, 8:52
З нагоди Дня енергетика Президент відзначив прикарпатця
23 Грудня 2016, 19:43
Голова Франківської ОДА вибачився перед медиками за заборгованість по виплаті зарплати
23 Грудня 2016, 16:30
Для Снятинської ЦРЛ придбали новий УЗД-апарат
23 Грудня 2016, 13:42
Франківська міська рада затвердила надбавки меру, заступнику та секретарю
23 Грудня 2016, 13:13
Франківська міська рада планує будувати міст на Пасічну за кошти держави
23 Грудня 2016, 10:30
Франківський «Електроавтотранс» візьме кредит на 8 мільйонів для закупівлі тролейбусів
23 Грудня 2016, 10:08
У Франківську “Новий театр” став комунальним
22 Грудня 2016, 21:30