«Той, що тримає дах» у Івано-Франківську

В Івано-Франківську готується реалізація   мистецького проекту  Юрія Бакая «Той, що тримає дах».

 Проект полягає в створенні  інсталяцій  на відритому простору, які буде розміщено  на вулицях міста.  Інсталяції складатимуть  конструкції з старих  віконних рам, демонтованих  в процесі  реконструкції з будинків, що були споруджені  в давній період історії  Івано-Франківська, з будинків, що складають архітектурну та історичну цінність  міста. В такі рами  буде поміщено скло  з фотодруком світлин, на яких зображені  ще збережені до сьогоднішніх днів  старі вікна. Інсталяції буде розміщено  на вулицях центральної частини  Івано-Франківська.

Мистецький проект «Той, що тримає дах» має на меті  звернути увагу  громадськості до процесів  руйнування  історичних архітектурних споруд, коли замість реставрації  автентичних  будинків  вони реконструюються і модернізуються, старі дерев’яні рами,  що досі залишаються якісними і надійними, придатними для використання, змінюються  метало-пластиковими склопакетами, які руйнують органічність фасадів  старих  будинків  Івано-Франківська, псують  та викривляють архітектурну форму.

Людина в своїй погоні за  матеріальними цінностями і комфортом, нажаль, все  менше звертає увагу  на те, що поруч. В даному випадку йдеться про обличчя міста, того,  яке ще залишилось, міста в місті, STANISLAVOVA, те, що створено в  інший час і за інших умов, те, чим Ми (тобто Місто) може бути цікавим і неповторним, і ще якийсь «час»  в інтервалі до нескінченості.

 Через мистецьку акцію  привернути увагу  на руйнування та створення архітектурних фасадів, проект покликаний  попередити та припинити згубну  для міста тенденцію.

 Проект отримав  підтримку з боку Товариства краєзнавців Івано-Франківська, Благодійної громадської  фундації  імені Короля Юрія.    Автор та ініціатор проекту – фотограф та художник Юрій Бакай.

 

16 Квітня 2010, 14:30

news.if.ua
Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини по темі: