Підсумок тижня від Ігоря Дебенка (Тиждень №15)

Огляд хотілося б розпочати із ОДА, адже не секрет, що саме новий-старий губернатор є особою, до якої наразі прикута  найбільша в області увага. Значну зацікавленість з боку громадськості викликають не лише кадрові ротації, але й те, чим власне й планує займатись Михайло Вишиванюк найближчим часом.

    Варто зауважити, що Михайло Васильович протягом довгих років професійної діяльності на різних посадах здобув собі імідж типового господарника, який вдало поєднується з іміджем ефективного, хоч подекуди й жорсткого управлінця. Він звик тримати все під контролем, бути в курсі всіх справ й приймати однозначні, хоч подекуди й жорсткі рішення. До свого першого приходу на посаду губернатора у 1997 році М. Вишиванюк безпосередньо займався питаннями сільськогосподарської сфери.

    Відповідно, якщо для колишнього губернатора  Миколи Палійчука пріоритетним був  розвиток туризму, то новий очільник ОДА поруч із важливістю туристичної  галузі, перевагу віддає все-таки сільському господарству. Схоже, що найближчим часом в області можна буде стати свідками масового примусового обезземелення на користь громади господарів, що використовують земельні угіддя не за цільовим призначенням. Окрім того, судячи із заяв, планується налагодити процес виробництва та переробки сільськогосподарської продукції.

    Іншими  першочерговими заходами ОДА мають  стати впорядкування та розвиток населених пунктів, в першу чергу  звичайно сільських, будівництво доріг; створення сприятливого інвестиційного клімату; боротьба з корупцією. Все це, як заявляє губернатор, задля перетворення регіону на «писанку» й у напрямі виконання передвиборної програми Президента України В. Януковича «Україна для людей».  

    Допомагати в цьому М. Вишиванюку мають як його заступники та голови РДА, так й спеціально сформована Рада з питань соціально-економічного розвитку регіону, боротьби з корупцією та злочинністю, до якої увійшли практично всі найвпливовіші в області особи. Даний координаційний орган не лише убезпечить нове керівництво від жорсткої критики, дозволить тримати всі нитки управління в одних руках, але й суттєво змінить політичну ситуацію в області, як і перспективи деяких політичних сил. 

    Зміни в складі Ради від 13.04.2010р. роблять ці тенденції ще більш очевидними…

    З народних депутатів, які представляють нашу область, в Раду не ввійшли В. Келестин, Д. Шлемко та З. Шкутяк.

    Ситуація  з В. Келестиним та Д. Шлемком є доволі зрозумілою. В. Келестин досі не приймав надто активної участі в житті області, однак є близьким до Ігоря Насалила, що дає привід розраховувати на налагоджену співпрацю в майбутньому. Д. Шлемко, як ярий прихильник БЮТу, скоріш за все опиниться в опозиції.

    Щодо  З. Шкутяка, то тут не все так однозначно. З одного боку, Зіновій Васильович має дуже значний вплив в області й очолює анонсовану Віктором Ющенком депутатську групу «Наша Україна» у Верховній Раді (щоправда, наразі незрозуміло хто ще з нардепів туди входить). З іншого боку, напевно таки даються в знаки часи «колишнього протистояння» з губернатором. Разом з цим, Петро Шкутяк скоріш за все таки залишиться на посаді голови Долинської РДА.

    Зменшення впливу З. Шкутяка в області тягне за собою й послаблення позицій «Нашої України» в цілому. На цьому фоні задекларований спільний похід у місцеву владу «Нашої України», «Спільної праці» та «Народного Руху ім. В. Чорновола» виглядає доволі неперспективно. Хотілося б звернути увагу читачів на розпочатий ремонт фасаду будинку, де розміщений офіс «Спільної праці» (на фото). Організація, яка претендує на роль провідної громадської сили в області, проводить ремонт лише 1/6 частини фасаду. Можливо не все так добре… 

Можливо, ваш переглядач не підтримує формату цього зображення.

«Спільна праця» «впливає» на 1/6 свого фасаду. 

      Не  все так добре і з «Народним Рухом ім. В. Чорновола». Поспіхом створюючи громадську організацію з колишніх членів НРУ, Михайло Івасютин вочевидь забув спитати дозволу в самого НРУ й зареєстрував «Народний Рух ім. В. Чорновола» за адресою вул. Шевченка 5. Натомість Ігор Шумега та Ліліана Симонович, як нові очільники РУХу, не схвалили це рішення й залишили нову організацію практично без даху над головою. До цього всього М. Івасютин, на превеликий жаль, ще й потрапив в лікарню – чи то після «дорожніх розборок» з мером, чи то перед очевидно неминучим звільненням з посади заступника керівника апарату ОДА (по боротьбі з міським головою).

      Виходячи  із таких тенденцій, слід очікувати створення напередодні місцевих виборів нової політичної сили. Найбільш імовірним може стати створення об’єднання не трьох, а двох губернаторів – М. Вишиванюка та Р. Ткача. До них ще може приєднатися Микола Круць в якості серйозного джерела фінансування. Така сила змогла б консолідувати навколо себе різнопланову політичну еліту області, а також задіяти адміністративний ресурс для організації місцевих виборчих перегонів.

      Відсторонюючи З. Шкутяка від владного олімпу в області, М. Вишиванюк наврядчи забув й про обласну раду. В найближчому майбутньому нам, вочевидь, слід очікувати переформатування більшості і в цьому колегіальному органі під потреби Михайла Васильовича. Не виключено, що і частина БЮТу, орієнтована в першу чергу на В. Бруса та Б. Гдичинського, буде приймати участь в формуванні нової більшості. Так, заступник Міністра юстиції України Б. Гдичинський нещодавно був включений до Ради із питань… , а В. Брус вже є заступником ОДА. Внаслідок таких подій в опозиційній частині БЮТу можуть залишитись лише одіозний Юрій Романюк, його земляк з с.Отинії Олександр Левицький та, орієнтовані на них, хлопці, що проводили акцію «Нагодуй горобчика».

      Така  ж ситуація і з фракцією «Національний вибір»: Б. Борович в Раді з питань…, – фракція - в сформованій більшості, і нічого страшного, що підтримували БЮТ.

      «Український  народний блок Костенка і Плюща» організовувати будуть Р. Струтинський та Б. Остафійчук. Підконтрольне М. Вишиванюком «Відродження Прикарпаття» організовувати взагалі не потрібно. А Роман Ткач та Андрій Романчук ймовірно забезпечать незалежних від Зіновія Шкутяка депутатів з «Нашої України».

      Переформатування  більшості вочевидь призведе й до змін у керівництві обласної ради. Тут можна очікувати насамперед звільнення когось із заступників. Охочих на це місце знайдеться достатньо, однак найбільш реальною кандидатурою є «знову наближена» до Михайла Вишиванюка Ольга Бабій. За таких обставин постане дилема із пошуком наступника Ольги Михайлівни на посаді генерального директора ОТБ «Галичина». Ідеальним варіантом для неї була б можливість одночасного перебування на двох посадах… Головою обласної ради скоріш за все й надалі залишиться Ігор Олійник – мовляв: «Мушу слухати М. Вишиванюка, бо це на користь громади». 

      Такого  варіанту розвитку подій можна очікувати  ще до затвердження бюджету.

      Продовжується інтрига з призначенням «гуманітарного» заступника, обов'язки якого після звільнення Василя Гладія виконує керівник апарату Роман Струтинський. Ймовірною виглядає спроба губернатора скоротити одну посаду заступника. Можливо, що Михайло Вишиванюк чекає на перехід Ігоря Зварича до Верховної Ради, після чого віддасть економічний блок незамінному Василю Брусу і все-таки візьме гуманітарного заступника.

      Бліцкриг Партії Регіонів дещо скинув оберти. Мабуть, через велике бажання Президента проводити співбесіди з кандидатами на посади голів райдержадміністрацій особисто. Губернатор опинився у ситуації, коли змушений запрошувати на наради та колегії всіх голів: і ще не звільнених «старих», і ще не призначених «нових». Можливо, така ситуація спрацює на користь більш толерантної та цивілізованої передачі влади. Однак ініціатива залишати старих голів РДА на посадах заступників, наврядчи знайде схвалення серед новопризначених голів. Кожен «старий» голова буде намагатись приховати допущені ним недоліки і пригальмовувати ініціативи нового керівництва. А це – свого роду бомба сповільненої дії. Тому поки що незаміненим головам РДА краще, мабуть, потрохи починати шукати собі іншу роботу й постаратися поки ще є можливість підчистити всі хвости, особливо ті, якими можуть зацікавитися правоохоронні органи.

      Ще  одне наболіле питання – міський  голова Івано-Франківська. Тут також, як видно зі складу Ради з питань…, намітився певний прогрес. Активно почав проявлятися молодий банкір Андрій Рязанцев. Він – не нова фігура в місцевій політиці, але разом з тим в нього поки немає надоїдливої впертості, нечесних очей чи зіпсованої за роки влади репутації «інших» кандидатів. Не виключено, що нова владна команда спробує поставити на молодого банкіра й саме він буде грати основну скрипку в боротьбі за мерське крісло.

      Що  ж, роки правління колишніх комсомольців та теперішніх «європейців» підходять до кінця і, можливо, ми нарешті усвідомимо, що господаркою повинні займатися не політики, які просто піднімають тарифи на вивезення сміття, а професіонали, які здатні знайти спосіб здешевити цей процес.

Ігор  ДЕБЕНКО, політолог   

18 Квітня 2010, 14:56

Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...


Коментарі:

Автор: Гість, 18 Квітня 2010, 20:29
бліцкриг Вишиванюка в області
Відповісти

Автор: Бандерівець, 18 Квітня 2010, 23:12
Політолог Хуєнко накалякав замовну "муйню".
Відповісти

Автор: Максимчук, 19 Квітня 2010, 9:10
Дуже гарний останній абзац, а ці всі перестановки нічого не змінять - ці дядьки вже керували
Відповісти

Автор: Читач, 19 Квітня 2010, 9:25
Класно сказав за ремонт фасаду... Вони ще турнікет забули покласти. А щоб кращий контроль був, треба його покласти на початку Грушевського.
Відповісти

Автор: Гість, 19 Квітня 2010, 12:06
прогноз, який має всі шанси стати реальністю.
Відповісти

Додати новий коментарОстанні новини по темі:
Кінець епохи: депутати звільнили Ольгу Бабій з посади директора ОТБ “Галичина”
26 Грудня 2016, 14:58
Обласне телебачення «Галичина» одержало ліцензію на супутникове мовлення
23 Грудня 2016, 7:41
Обласна рада запропонує керівництву країни прирівняти військових капеланів до учасників бойових дій
05 Грудня 2016, 10:09
У Вигоді ремонтують будинок культури – до приїзду депутатів
19 Жовтня 2016, 17:17
В Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку Богдану Дебенку
19 Серпня 2016, 20:57
В Івано-Франківську відкриють пам`ятну дошку одному із кращих нападників в історії прикарпатського футболу Богданові Дебенку
17 Серпня 2016, 20:04
В Івано-Франківську вимагають заборонити експортно-імпортні операції з Росією
18 Березня 2016, 15:20
Правоохоронці втручаються в діяльність партії?
20 Січня 2016, 10:09
У 2016 РОЦІ ВИПУСТЯТЬ РЕКЛАМНЕ ВІДЕО ПРО ІВАНО-ФРАНКІВЩИНУ
24 Грудня 2015, 17:43
В Івано-Франківську вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС
14 Грудня 2015, 20:10
В Івано-Франківську відбувся круглий стіл "Україна: спільна відповідальність за майбутнє"
23 Листопада 2015, 10:21
«Як будувати рідну хату?» - в Івано-Франківську відбувся круглий стіл, приурочений пам’яті Митрополита Андрея Шептицького
09 Листопада 2015, 7:43
В Івано-Франківську урочисто презентували сучасну українську книжкову продукцію «Сторінками української книги»
06 Листопада 2015, 18:33
Чиновники, топ-менеджери, підприємці й бюджетники. Кого обрала Івано-Франківщина до обласної ради
06 Листопада 2015, 15:43
Оприлюднили прізвища 84 депутатів Івано-Франківської обласної ради. СПИСОК
05 Листопада 2015, 22:20
В Івано-Франківську відзначили 97-му річницю створення ЗУНР
02 Листопада 2015, 11:19
Адамович, Дебенко, Сич і Чаплинська будуть депутатами Івано-Франківської облради
26 Жовтня 2015, 20:08
З помешкання Олександра Сича силовики вилучили флешку і нагородний пістолет
12 Жовтня 2015, 13:21
На Прикарпатті ініціювали продовження проекту «Книжкові мости єднають серця»
06 Лютого 2015, 13:52
В Івано-Франківській ОДА місяць стажуватимуть студентів-політологів
03 Лютого 2015, 12:17
На Прикарпатті вшанували учасників ліквідації наслідків Чорнобильської аварії
12 Грудня 2014, 15:45
Ігор Дебенко: Презентацію сучасної української книжкової продукції місцевих видавництв та авторів зробимо традиційною
14 Листопада 2014, 13:34
Політолог Ігор Дебенко: Зараз основне питання в тому чи буде змінена виборча система в Україні
25 Липня 2014, 15:44
Формування сприятливого і стабільного інвестиційного клімату для забезпечення надходжень інвестицій в економіку Івано-Франківської області
03 Липня 2014, 0:37
Просування інвестиційних можливостей і співпраці між малими та середніми підприємствами через розвиток транскордонних зв'язків у Карпатському регіоні
30 Березня 2014, 22:29