Про НАТО, газ, релігію і чого стомились від Ющенка

 Оцінку політичній ситуації в Україні дав сьогодні старший дослідник кафедри України університету Торонто Тарас Кузьо:
«Хоча, здається, що самим пронатівським кандидатом є Віктор Ющенко, це не так. За останні роки не підвищилась кількість людей, які прагнуть в НАТО, а, навпаки, знизилась. Не можна проводити справжню кампанію по підтримці НАТО, якщо уряд постійно міняється. Якщо президент сам не має хорошої підтримки, то питання, які він лобіює, теж не підтримають. В 90-роках 1/3 українців була за вступ до НАТО, 1/3 - проти і 1/3 - не визначилась. А зараз вступ в НАТО підтримують лише 25%. Після виборів і помаранчевої революції 2004 року очікувалось, що і Україна, і Грузія отримають ПДЧ, але цього не сталося. Шанс який Україна могла мати в 2005 вона втратила. Персональні конфлікти важливіші для президента, ніж питання національної безпеки. Зараз Україна серйозно віддалилась від курсу на НАТО.
Єдина сила, яка боролась проти Росукренерго є БЮТ. 2009 рік - перший рік в історії України, коли немає посередника. Корупція з Росукренерго впливала на всю політику в Україні, а корупція у питанні газу підірвала помаранчеву революцію. Під час газової кризи всі західні газети підтримували Україну, але Україна підписала дуже неприємний контракт. Це ще дивніше через те, що Голова «Нафтогаз України» є головою Конгресу Українських Націоналістів. Тобто, антиросійська політична сила підписує контракт, який прив’язує Україну до Росії. 
Актуальним наразі є і релігійне питання. Дивно, але канал «Інтер» показує візит патріарха Кирила в Україні в той час, коли метою приїзду патріарха Кирила до Україні є вплив на тисячі і мільйони українців через релігію, щоб змінити їх політичну орієнтацію. Тож релігійні питання для українців наразі дуже важливі – це один з способів духовного контролю Росією України.
4-5 років нестабільності, хаосу в країні, невизначеність Конституції. Невідомо, чи Конституція легальна. Сварка серед еліти, політичний хаос. Нестабільність у державі вплинула на те, як захід бачить Україну. Чи варто приймати таку нестабільну державу до НАТО? Як співпрацювати з Україною, якщо її уряд щодня може змінитися? Не знати що відбудеться в НАТО, якщо там буде Україна, чи Грузія. Але найбільше розчарування Ющенком відбулось минулого року, коли Балога пошкодив іміджу України. Все це призвело до того, що Європа втомилась від України і В. Ющенка», - вважає тарас Кузьо.


06 Серпня 2009, 22:56

news.if.ua
Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини по темі: