Розробка державної програми розвитку малих міст України

Життя майже половини жителів України безпосередньо пов'язане з малими містами, тобто містами з населенням менше 50 тисяч мешканців. Значна кількість малих міст віднесена до категорії депресивних міст, тобто таких, які потребують державної підтримки для забезпечення свого розвитку.

Під час «круглого столу», який організували Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй та президія Асоціації малих міст України, йшлося про те, що жителі малих міст часто мають подібні проблеми –  незадовільний благоустрій, проблеми з водозабезпеченням, освітленням та  погані дороги. Іншими складнощами є відсутність необхідних фінансових ресурсів в місцевих бюджетах, розробка нових генеральних планів розвитку міст, поводження з твердими побутовими відходами, мобілізація місцевих громад для співпраці з міською владою.

Саме для того щоб обговорити ці проблеми та спільно визначити потреби міст, наголосити на  необхідності затвердження та реалізації «Загальнодержавної програми розвитку малих міст України» на 2011-2017 р.р.», а також зробити конкретні пропозиції для такої Програми, в місті Українка зібралися міські голови більше двадцяти міст, представники національного Уряду, міжнародних організацій та громадянського суспільства.

Учасникам зібрання було презентовано нове унікальне видання під назвою «Історії успіху. До кращого життя – власними силами. Досвід українських міст», в якому зібрано кращий досвід у залученні місцевих громад до вирішення актуальних питань у більш, ніж 20 містах України.

Богдан Білик, Головуючий  у Національному  форумі  міст-партнерів проекту, начальник управління економічного та інтеграційного розвитку виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради поділився своїм досвідом в тому, як вони залучили  місцеву громаду у вирішення проблеми із збиранням та сортуванням твердих побутових відходів в місті. «Реформувати процедури збору та переробки твердих відходів в містах потрібно «знизу - догори», починаючи від громади. Роль громади полягає у виборі технології, встановленні тарифів, покращенні послуг, які їй надаються шляхом контролю», - сказав  Богдан Білик і запропонував малим містам об’єднуватися для спільної переробки та захоронення відходів та будівництва спільних полігонів.

Зібрання було організовано проектом Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй під назвою «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку», який працює над поліпшенням життя в українських муніципалітетах. Міські голови чотирьох міст-партнерів цього проекту  поділилися своїм досвідом, накопиченим за час їх вдалої співпраці з Проектом ПРООН.

На сьогодні проект ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» (ПРООН/МПВСР) має 28 партнерських міст та селищ міського типу. Всі міста використовують підхід до розвитку місцевого самоврядування за активної участі громади, все частіше отримують визнання міжнародних організацій та національних агенцій завдяки своїм досягненням. Від початку реалізації проекту з 2004 року було підтримано 232 проекти місцевих громад загальною вартістю 26,3 млн. грн.

03 Травня 2010, 12:51

news.if.ua
Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини по темі:
Надвірна виграла грант на встановлення в місті відеонагляду
21 Жовтня 2016, 10:09
ЯК УКРАЇНСЬКІ МІСТА МОЖУТЬ СТАТИ «СМАРТ»?
29 Березня 2016, 20:58
В Івано-Франківську презентували Інтернет-платформу «Екомісто»
26 Вересня 2013, 12:36
Виконавчий комітет Долинської міської ради впроваджує систему електронного документообігу
13 Вересня 2012, 10:41
29 муніципалітетів ділились досвідом врядування та співпраці з ПРООН у Яремче
20 Грудня 2011, 11:31
У Франківську розпочав роботу новий проект сприяння екологічній обізнаності населення
28 Жовтня 2011, 9:58
Петро Хмельовський: "Якби вчитель мав нормальну заробітну плату, йому було б соромно приймати подарунки чи подачки від батьків"
17 Жовтня 2011, 12:09
Підбиття підсумків конкурсу районів для участі у проекті "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду"
17 Серпня 2011, 13:52
Громада може — то й влада допоможе...
09 Серпня 2011, 14:32
Експерт ПРООН відвідав Івано-Франківськ
16 Травня 2011, 8:56
Міський голова зустрівся з Координатором системи ООН в Україні
24 Лютого 2011, 11:00
Міжнародний шкільний освітній проект з раціонального використання ресурсів та енергії – SPARE
08 Листопада 2010, 12:21
Прикарпатці ділились досвідом впровадження проекту з переробки твердих відходів
01 Березня 2010, 11:01