Помер Євген Нейко. Сумуємо, співчуваємо…

24 травня 2010 року на 78-му році життя році життя помер ректор Івано-Франківського національного медичного університету, академік АМН України, заслужений працівник вищої школи України, лауреат Державної премії, професорЄвген Михайлович Нейко.
Випускник Станіславського медичного інституту, Євген Михайлович Нейко пройшов  шлях  від аспіранта до професора, завідувача кафедри, проректора і впродовж 23 –х років очолював  вищий медичний навчальний заклад Прикарпаття, який у  листопаді 2008 року отримав статус національного.
Євген Нейко народився 7 жовтня 1932 р. в с. Смотрич Дунаєвецького району Хмельницької області. У 1956 році отримав вищу освіту в Станіславському медичному інституті і в цьому ж вузі став аспірантом кафедри патологічної фізіології. Здобув наукові ступені кандидата медичних наук, доктора медичних наук, вчені звання доцента, професора, академіка – дійсного члена Академії медичних наук України та міжнародне визнання - обраний Почесним членом Польської академії медицини (1998р).
Член президії Українського наукового товариства кардіологів і терапевтів; член  правління Українського наукового товариства гастроентерологів. Фундатор народної лікарні - першої в області благодійної лікувальної установи для малозабезпечених. Започаткував новий напрямок у клінічній медицині - застосування немедикаментозних засобів з лікувальною метою та нових способів введення ліків в організм людини.
Засновник прикарпатської терапевтичної школи Євген Михайлович Нейко – автор понад 600 наукових праць, більше 20 монографій і підручників. Підготував 10 докторів і 26 кандидатів наук. Автор, співавтор понад 530 наукових праць, зокрема 22 монографій і підручників. Автор 5 винаходів, понад 60 рацпропозицій.
Член наукової медичної ради МОЗ України.  Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (1992).
Нагороджений орденом «За заслуги» II ст., Почесною відзнакою Президента України, знаками «Відмінник охорони здоров’я», Золотою медаллю Альберта Швайцера.
Світлої пам’яті Євген Михайлович Нейко відзначався великою працелюбністю, ерудованістю, творчим характером. Користувався великим авторитетом серед колег та студентів, був лідером у медичних колах країни, активним у громадському житті Прикарпаття, великим патріотом України.
Висловлюємо глибоке співчуття сім’ї, родині Нейків, викладацькому та студентському колективам Івано-Франківського національного медичного університету та його численним  вихованцям.
Поховають Євгена Нейка на кладовищі у меморіальному комплексі Дем’янів Лаз. Похорон відбудеться 26 травня. Прощальна скорботна хода розпочнеться о 12.00 біля центрального корпусу Медичного університету на вул. Галицькій.
У зв’язку з цим буде обмежено рух транспорту на площі Ринок та вулиці Галицькій.

 Голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк

Голова обласної ради Ігор Олійник

Івано-Франківський міський голова Віктор Анушкевичус

24 Травня 2010, 16:01

news.if.ua
Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...


Коментарі:

Автор: Гість, 24 Травня 2010, 21:54
Смерть кожної людини це маленька трагедія. Але Нейка мені не шкода. Це людина, яка багато років брала рекордні хабарі за вступ в медакадемію. Якщо у вас в лікарні перед операцією вимагають гроші знайте, що це учні Нейка відбивають гроші витрачені на вступ і хабарі під час навчання.
Відповісти

Автор: Гість, 25 Травня 2010, 19:14
ти знаєш порівняно з іншими викладачами університету Євген Михайлович був дійсно людиною.допомагав, при потребі, студентам (знаю з власного досвіду) за просте дякую, а не за хабарі....
Відповісти

Автор: Гість, 25 Травня 2010, 9:25
Негарно так писати. Нейко насправді напевно хороша та велика людина, все що чув про нього то тільки добре.
Відповісти

Додати новий коментарОстанні новини по темі: