http://powerlifting.kiev.ua/images/his.jpgМинулих вихідних Калуш удруге приймав Чемпіонат України з пауерліфтингу та жиму лежачи за версією GPU. Як і минулого року, у змаганнях загалом узяли участь понад 70 спортсменів. Приїхала навіть команда з Ірану. Проте, через брак фінансових ресурсів, калуських атлетів виступило значно менше, ніж торік. Спасували й уболівальники та глядачі. Не брав участі у змаганнях і міський голова.

Перший відкритий чемпіонат з пауерліфтингу та жиму лежачи у Калуші відбувся минулого року за ініціативи та матеріальної підтримки міського голови Ігоря Насалика. Саме його виступ тоді став “родзинкою” змагань. Адже 135 кг у положенні жиму лежачи принесли меру перше місце і відповідно — золоту медаль у ваговій категорії до 100 кг і віковій групі 45-49 років.
Не безуспішними були виступи й інших калушан, які на фоні досвідчених спортсменів абсолютно не виглядали початківцями. Виступи атлетів торік перевершили сподівання як титулованих суперників, так і самих тренерів, які готували спортсменів до цих змагань. Так, справжньою “зіркою” чемпіонату став вихованець тренера спортивно-оздоровчого комплексу “СОК” Миколи Лесіва — Олексій Мельник, який, нагадаємо, приніс калуській команді 5 золотих медалей, встановивши водночас чотири рекорди України.
Не менш амбітними були плани калуських атлетів і цього року. Свої команди планували виставляти кілька тренажерних залів. Щоправда, у результаті показати свою силу та поборотися за нагороду змогли лише семеро калушан. За інформацією “Вікон”, більшості спортсменів, які мали намір брати участь у турнірі, довелося забути про нього через брак коштів. Адже близько 300 гривень за реєстрацію кожного учасника — немало, як для тренерів, так і для самих спортсменів.
Команду Калуша цьогоріч в основному представили вихованці Миколи Лесіва: троє чоловіків та стільки ж — жінок. Планували — удвічі більше. Проте, зізнається тренер, не дочекавшись спонсорської підтримки, довелося скорочувати кількість учасників змагань.
— Я дуже задоволений результатами чемпіонату, — переконує Микола Лесів. — Усі вихованці спортивного клубу “СОК” показали достойний результат. Так, Дмитро Білик у положенні жим лежачи здобув перше місце у ваговій категорії до 82,5 кг (версія Open). Йому підкорилася вага 205 кг. Цей же атлет у підсумку посів третє місце й отримав абсолютний кубок змагань. 140 кг у жимі лежачи принесли перше місце й іншому спортсмену — Сергію Яделовичу, який виступав у ваговій категорії до 82 кг (юніори).
Потішили тренера та вболівальників і результати з пауерліфтингу. Особливо — перемоги новачків. Зокрема, вперше у такого рівня змаганнях брали участь Андрій Рибчак (вагова категорія до 60 кг, вікова група — 15-16 років) та Ярина Судакова (вагова категорія до 56 кг, вікова група — 16-17 років). Обоє вибороли перші місця: Андрій Рибчак завдяки загальним 257,5 кг, Ярина Судакова — 190 кг.
Ще двоє вихованців-юніорів Миколи Лесіва виступили поза заліком і також вибороли перші місця: Уляна Павлишин у ваговій категорії до 48 кг, Оксана  Андрусів — до 44 кг.
Окрім команди “СОК”, Калуш представив ще один спортсмен-самородок — представник клубу “Нафтохімік” Володимир Андріїв. Йому дісталося перше місце у жимі лежачи серед юніорів у ваговій категорії до 90 кг.
— Загалом у Калуші побували представники з Івано-Франківська, Львова, Тернополя, Києва, кількох міст східної України. Також була делегація спортсменів з Ірану (майже 20 силовиків). Планували брати участь і спортсмени з Російської Федерації. Але — не приїхали, — підсумував Микола Лесів. — Від імені своєї команди хочу висловити подяку приватному підприємцю Миколі Полицькому, завдяки якому мої вихованці мають де тренуватися.
Варто відзначити, що змагання були етапом підготовки до чемпіонату Європи з пауерліфтингу, який відбудеться 24-29 травня у Відні (Австрія). Завдяки серйозним успіхам у калуських змаганнях, потрапити на чемпіонат Європи мають шанс і спортсмени нашого міста. Щоправда — не безкоштовно. Чи вистачить хлопцям власних коштів або ж фінансової підтримки спонсорів та меценатів, — наразі невідомо.

25 Травня 2010, 13:00