Моніторинг підвищує якість проведення ЗНО

Цьогоріч представники  Громадянської мережі  «ОПОРА» мають намір побувати  у всіх 96 пунктах спостережень. Кампанія громадського спостереження за зовнішнім незалежним оцінюванням у Івано-Франківській області є складовою загальнонаціональної кампанії і здійснюється за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Програми сприяння незалежному тестуванню в Україні.
Таким чином вдасться сформувати узагальнену картину про перебіг тестування  в області, тобто оцінити рівень дотримання  процедурних норм  і зафіксувати ймовірні порушення як з боку абітурієнтів, так і з боку адміністрації. У випадку правопорушення спостерігачі не мають право втручатись у ситуацію, перешкоджати порушенням, фотографувати, знімати на відео, пересуватись прміщенням, лише фіксувати інформацію.  По закінченню тестування  спостерігачі надають інформацію кол-центру  через смс. Кожен активіст в зашифрованому  повідомлення  надсилатиме  звіт, який сформований на основі 22 питань  та дасть  оцінку  якості  роботи відповідальних за пункт тестування, інструкторів, чергових та загалом організації ЗНО. Інформація автоматично потраплятиме до спеціально розробленої програми та опрацьовуватиметься без впливу людського фактору. Таким чином, через 1,5 години після закінчення написання робіт абітурієнтами ОПОРА у національному звіті дасть оцінку якості організації та проведення ЗНО.
Крім класичних методів громадського контролю, цьогоріч ОПОРА на Прикарпатті застосує і новий метод. Спостерігатимуть не лише зареєстровані спостерігачі, але й активісти організації, що зареєструвались на проходження ЗНО. Тобто серед учасників незалежного тестування є представники ОПОРИ, що спостерігатимуть за дотриманням процедури зсередини, на правах і в якості абітурієнта, що складає тест.
«Перебування спостерігача в аудиторії унеможливлює будь-яке порушення.  А якщо не скористуватись правом громадського контролю, то кількість порушень може збільшитись»,- вважає  регіональний координатор кампанії спостереження за зовнішнім незалежним оцінюванням 2010 року в Івано-Франківській області Іван Маруняк.

 

31 Травня 2010, 12:03

news.if.ua
Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини по темі:
Екватор тестування засвідчив, що до нововведень абітурієнтів потрібно готувати
15 Червня 2011, 10:30
Ажіотажні спеціальності
31 Серпня 2010, 13:00
Сьогодні тестування з іноземної мови
07 Червня 2010, 13:01