http://upload.wikimedia.org/wikipedia/uk/d/d7/Prapor_kalush.jpgЯкщо процес оголошення Калуша та двох сіл району зоною екологічного лиха супроводжувався гучними обіцянками, численними прес-конференціями міського голови та зустрічами з потенційними інвесторами-рятівниками, то завершення терміну дії відповідного Указу Президента фактично залишилося поза увагою суспільства. Між тим, Указ не виконано навіть на половину. А про його продовження — наразі можна хіба що мріяти.

Зоною надзвичайної екологічної ситуації територія Калуша, сіл Кропивника та Сівки-Калуської стала 12 лютого цього року, після того, як 392 народні депутати підтримали відповідний Указ Віктора Ющенка. Тоді ж проанонсували: Калуш має отримати 560 млн. гривень для відселення людей, оздоровлення дітей, забезпечення медичних закладів необхідним медичним обладнанням та медикаментами, укріплення дамби хвостосховища, зменшення динаміки приросту розсолів у Домбровському кар’єрі, дослідження полігону гексахлорбензолу.
З усього цього за відведених 90 днів вдалося виконати лише один пункт: забезпечити Калуську ЦРЛ сучасним медичним устаткуванням на суму понад 40 млн. гривень.
Окрім Міністерства охорони здоров’я, якомога швидше скинути тягар із плечей спробувало і Міністерство у справах сім’ї, молоді, фізкультури і спорту, через яке калуські діти отримують путівки у кращі дитячі центри — “Артек” та “Молоду гвардію”. Однак, виконати цю програму — значно складніше. Щоб оздоровити на морських узбережжях понад 7 тис. школярів (саме про таку кількість дітей йшлося одразу після оголошення Калуша зоною надзвичайної екологічної ситуації. — Авт.), державі фактично довелося б перекрити доступ до цих таборів іншим дітям. Причому — на ввесь сезон. Звісно ж, на це ніхто не піде. Відтак, 100-150 путівок на кожен заїзд — наразі максимум, який Міністерство виділяє для школярів нашого міста. У результаті — порцію морського оздоровлення отримає значно менша, порівняно з прогнозованою, кількість калуських дітей.
Щодо інших програм, то вони досі залишаються “паперовими”. Жодної копійки на будівництво житла та відповідно відселення людей — не виділено. До реального вирішення бодай маленької частини екологічних загроз міста, схоже, — ще далі. 
— Надзвичайно важливе для життя Калущини питання просто заговорили, — вважає депутат міської ради, голова тимчасової депутатської екологічної комісії, голова громадської екологічної організації Зелений Рух “Карпати” Михайло Довбенчук. —  За останні 90 днів була створена ширма ілюзій віртуального благополуччя з вирішення невідкладних екологічних питань та з постачання медичного обладнання. Останнє, до речі, досі не оплачено із резервного фонду держбюджету. Як і кілька років тому, ми просто втрачаємо життєво важливий час. Так, у листопаді 2006 року депутати Калуської міської ради при розгляді питання про хід виконання “Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки у м. Калуші на 2005-2010 роки” прийняли рішення про надзвичайну екологічну ситуацію та звернення до Президента України, Ради національної безпеки і оборони України, Голови Верховної Ради, до профільних міністрів та голови Івано-Франківської облдержадміністрації. Виконавчий комітет Калуської міської ради та Івано-Франківська облдержадміністрації ще тоді зобов’язані були подати відповідні  документи у РНБО або Кабмін України. Але місцева влада так і не зробила цього. Відтак, через небажання регіональної та центральної влади активно працювати над поліпшенням екологічного стану у зоні виробничої діяльності Калуського промвузла, ми просто змарнували час. Нині фактично ситуація повторюється. Адже з дня набрання чинності Указу Президента України “Про оголошення території міста Калуш та сіл Кропивник і Сівка-Калуська зоною надзвичайної екологічної ситуації” — жодного конкретного екологічного заходу. Більше того — у Законі України “Про Державний бюджет України на 2010 рік” про кошти на вирішення екологічних проблем Калущини — жодного слова.
Утім, здаватися місто не збирається. Як повідомив “Вікнам” заступник міського голови Василь Петрів, Калуш — уже не зона. Проте, міська влада активно працює над продовженням терміну дії Указу Президента.
У середу, зокрема, у Калуш знову з’їхалися фахівці, науковці, народні депутати, міністри та інвестори. Нарада тривала понад дві години. У результаті, за словами  міського голови Ігоря Насалика, вдалося знайти технічне і наукове рішення для вирішення екологічних проблем Калуша. Отож, втрачені кілька тижнів ще не означають, що місто не боротиметься за екологічне благополуччя.
— Кабінет Міністрів, який ще очолювала Юлія Тимошенко, видав розпорядження, згідно з яким функції замовника і розпорядника коштів передали облдержадміністрації. Це — на тривалий термін вибило нас із ритму. Лише наприкінці минулого тижня відповідним розпорядженням голови ОДА Калуському міськвиконкому повернули ці повноваження. Тому я знову можу займатися екологічними проблемами міста. Переконаний, що якби цього не відбулося, то роботи на Домбровському кар’єрі вже би, принаймні, розпочалися.
Міський голова повідомив також, що на сьогодні головна затримка — через неготовність проектів. Натомість із фінансуванням проблем не прогнозується. Адже, за словами Ігоря Насалика, “екологічні” кошти для Калуша не перевели у стабілізаційний фонд, звідки їх отримати було б дуже складно, а залишили у резервному фонді.
— Гроші є, — запевнив міський голова. — Водночас хочу повідомити, що Міністерство фінансів підписало рішення про виділення перших 86 млн. гривень для початку робіт на Домбровському кар’єрі та 25 млн. гривень — на апаратуру для ЦРЛ.
Ще раз обнадіяв Ігор Насалик і школярів та їхніх батьків: Міністерство молоді і спорту має намір у повній мірі забезпечувати Калуш путівками для оздоровлення дітей.
— На цей місяць планували виділити 50 путівок в “Артек”, — зазначив міський голова. — Але ми додатково отримали ще 100 путівок в “Артек” та по 50 у “Молоду гвардію” і табір “Карпатські зорі” у Косові. Отож, якщо Міністерство не уповільнить темп, то хоча б 50-60% від запланованого (3-3,5 тис. дітей) будуть цьогоріч оздоровлені за державний кошт.

31 Травня 2010, 14:35
Теги:

Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Влада:
Франківський виконком затвердив новий порядок розміщення вивісок
30 Грудня 2016, 18:09
На засіданні колегії департаменту охорони здоров’я ОДА обговорили стан справ у медичній галузі
30 Грудня 2016, 11:19
У прикарпатській поліції відбулося засідання поліцейської комісії
30 Грудня 2016, 8:52
Марія Савка: Івано-Франківська область готова до оперативного реагування на надзвичайні ситуації у період прийдешніх свят
30 Грудня 2016, 8:09
30 грудня - засідання виконавчого комітету
30 Грудня 2016, 7:14
Аграрії Прикарпаття проаналізували стан галузі за 2016 рік
28 Грудня 2016, 16:59
Відтепер ми співпрацюємо з Попасною
28 Грудня 2016, 8:30
Відбулося засідання колегії управління спорту
28 Грудня 2016, 8:08
Марія Савка: Опалювальний сезон на Івано-Франківщині проходить у злагодженому режимі
27 Грудня 2016, 14:04
У селі Слобідка, на Городенківщині, де проживає майже 700 громадян, відкрито новий заклад культури
27 Грудня 2016, 8:57
В облдержадміністрації відбувся семінар для новообраних голів ОТГ
27 Грудня 2016, 8:34
Оперативна нарада
27 Грудня 2016, 6:36
На центральне теплопостачання Івано-Франківська чекає повна модернізація
26 Грудня 2016, 18:30
В Івано-Франківську стартує проект оновлення тролейбусного парку
26 Грудня 2016, 18:06
Народний депутат з Коломиї Юрій Тимошенко зібрався у президенти
26 Грудня 2016, 16:01
Кінець епохи: депутати звільнили Ольгу Бабій з посади директора ОТБ “Галичина”
26 Грудня 2016, 14:58
Олександр Стратюк проінформував обласну раду про роботу органів прокуратури в 2016 році
26 Грудня 2016, 11:48
82-м учасникам АТО та їх сім’ям буде надано матеріальну допомогу на поліпшення житлових умов
26 Грудня 2016, 8:52
З нагоди Дня енергетика Президент відзначив прикарпатця
23 Грудня 2016, 19:43
Голова Франківської ОДА вибачився перед медиками за заборгованість по виплаті зарплати
23 Грудня 2016, 16:30
Для Снятинської ЦРЛ придбали новий УЗД-апарат
23 Грудня 2016, 13:42
Франківська міська рада затвердила надбавки меру, заступнику та секретарю
23 Грудня 2016, 13:13
Франківська міська рада планує будувати міст на Пасічну за кошти держави
23 Грудня 2016, 10:30
Франківський «Електроавтотранс» візьме кредит на 8 мільйонів для закупівлі тролейбусів
23 Грудня 2016, 10:08
У Франківську “Новий театр” став комунальним
22 Грудня 2016, 21:30