Підсумок тижня від Ігоря Дебенка (Тиждень №22)

Огляд хотілося б розпочати із віче з нагоди Дня Героїв, яке відбулося в останню неділю травня в Івано-Франківську. На тлі процесів, які зараз відбуваються в державі, широкомасштабного наступу на національні цінності та культуру, значення даної акції тільки зростає. Учасники віче не лише віддали шану Українській повстанській армії, її ветеранам, які стали своєрідними символами боротьби за незалежність українського народу та формування власної держави, але й внесли вагомий вклад у збереження національної пам'яті та процес підтримання національної самосвідомості населення. Однак, дане свято не є загальнодержавним, а тому й готувалися до нього не настільки ретельно, як скажімо, до прикладу, Дня Перемоги.

Разом з тим, неможливо не звернути увагу на той факт, що дуже часто заходи такого характеру використовуються політичними партіями заради власної самореклами. Примітно, що на віче, за наявності величезної кількості партійних прапорів, національних стягів практично не було помітно. У пересічного перехожого могло скластися враження, що учасники заходу вшановують не пам'ять Героїв України, а проводять якийсь партійний мітинг. І правий був мер, коли зауважив, що необхідно об'єднуватися не під партійними прапорами, а під єдиним прапором України.

Дивує й те, що жодна політична партія не виступила з публічним осудом законопроекту «позафракційного регіонала» В. Кисельова «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», який вже другий тиждень як зареєстрований у Верховній Раді й наразі опрацьовується в комітеті. Згідно законопроекту, передбачається змінити лише одну статтю на сьогодні чинного однойменного закону. Кисельов пропонує визначити, що «Голодомор 1932-1933 років в  Україні  є злочином тоталітарного режиму, трагедією Українського народу», одак в жодному разі не геноцидом українського народу. Можливо, в такому разі доцільніше було б взагалі звернутися до Табачника й стерти Голодомор із сторінок історії як такий??? На жаль, опозиційні й так звані національно-патріотичні сили дуже часто діють постфактум, а не намагаються взяти ініціативу в свої руки й не допустити подібних дій. Водночас, депутати Національної асамблеї Квебеку прийняли закон, в якому Голодомор визначено «актом геноциду українського народу в Україні 1932-1933 рр., жертвами якого стали мільйони українців. Голод був штучно створений радянським режимом Йосипа Сталіна, щоб знищити прагнення українського народу до побудови вільної та незалежної Української держави».

На політичних партіях хотілося б зупинитися дещо детальніше, адже цього тижня, окрім акцій протесту, в партійному житті відбулися ще кілька примітних подій.

Так, після візитів двотижневої давності лідерів «національно-демократичних» сил, вочевидь, дійшла черга й до представників протилежного табору. З робочим візитом до нас завітала запекла комуністка, депутат двох скликань, але маловідома на Прикарпатті Катерина Самойлик. Вона, що не дивно, розкритикувала помаранчевих, зауважила, що саме відсторонення їх від влади, було головним лейтмотивом вступу КПУ в коаліцію, адже вони робили все для того, щоб відібрати у народу пам'ять про вільне й демократичне радянське минуле, – мовляв тоді і дуби були грубші, і вітер їх не гнув… Сумування за минулим є в цілому характерним для КПУ – майбутні перспективи для комуністів не надто обнадійливі, а кожний новий день у зв'язку із природнім старінням їх прихильників, вкорочує життя й партії.  

Згадати минуле цього тижня вирішили й регіонали. Однак, сумували не за радянським, а за славним козацьким минулим… Члени однієї з районних організацій партії вирішили стати козаками і вступили до лав громадської організації «Українське реєстрове козацтво». Такий крок можна розцінювати й як спробу окремих прихильників Партії Регіонів продемонструвати громаді краю, що вони, незважаючи на дії влади, являються не меншими патріотами, аніж, скажімо, опозиційні сьогодні партії. А оскільки ніша національних героїв вже зайнята, то обрали не менш героїчних предків. Це – така собі спроба об’єднати навколо себе кілька, нововилізлих начальничків. Ну не було в Богородчанах козаків… одні опришки…

Стосовно «Нашої України», то її обласний лідер Зіновій Шкутяк виступив із доволі цікавою й неоднозначною заявою, що безпосередньо присвячена життю партії та її подальшим планам на майбутнє. Хоча й у доволі м'якій формі, однак Зіновій Васильович таки зауважив, що зараз партія не відчуває того піднесення, що було у 2004-2005 роках. Фактично, народний депутат визнав, що «Наша Україна» переживає жорстку кризу й до політичного банкрутства залишилось зовсім трохи. Для того, щоб не пережити остаточну політичну смерть, потрібно терміново щось змінювати, вносити корективи. Нібито саме цьому й було присвячене чергове засідання Ради Партії. Однак, чи вистачить терпіння, ресурсу й що запропонує партія покаже лише час.

У зв'язку з перебуванням Зіновія Шкутяка в Києві та відсутності конкретики й визначеності дещо змінюється ситуація й на місцевому опозиційному полі. Так, керівну й спрямовуючу роль в опозиційному середовищі все більше на себе перебирає «Свобода». Саме дана політична сила виступає головним ініціатором практично усіх акцій, які проводить опозиція в області.

Порадували після незначної паузи красномовністю й місцеві бютівці. Як завжди гострим на слово був Юрій Романюк. Більше того, БЮТ провів чергову звітну конференцію партії, на якій відбулося кілька подій, на які неможливо не звернути увагу. По-перше, головою обласної організації партії в черговий раз було обрано Дмитра Шлемка. Одноголосно. А хіба в БЮТі могло бути по іншому?! По-друге, було прийнято рішення про перехід в опозицію до місцевої виконавчої влади на чолі, як мовиться у заяві, «з януковичістом М. Вишиванюком».

Окрім того, бютівці піддали жорсткій критиці представників «Нашої України» за те, що ті, знаходячись при владі за колишнього губернатора Миколи Палійчука, віддано служили Віктору Ющенку, а сьогодні здалися на милість Віктора Януковича та Михайла Вишиванюка й здійснюють політику, що знищує українську державність. Члени ж БЮТу не працюватимуть в органах місцевої виконавчої влади.

Заради справедливості варто зазначити й згадати те, що провина БЮТу у трьохразовому непроголосуванню депутатами обласної ради звернення щодо засудження Харківських домовленостей не менша, аніж на інших, представлених в обласній раді, партіях. Окрім того, Василь Брус хоча й є позапартійним, однак, в адміністрацію працювати заступником голови ОДА пішов саме в статусі депутата обласної ради від фракції БЮТ. Напевно скоро слід очікувати низку вакансій, зокрема звільниться місце заступника голови ОДА Василя Бруса, звільнить своє продезинфіковане місце Михайло Яворський, визнають свою неправоту Галина Карп та Богдан Гидичинський, перестане ремонтувати дороги Сергій Сендерський, в жорстку опозицію перейде Богдан Лесюк, не будуть співпрацювати з владою Михайло Гнип та Олег Дащенко. Щось не віриться…

Доречі, з політичного обрію краю кудись пропав ще один відомий БЮТівець, екс-заступник губернатора – Василь Гладій. Він після звільнення з ОДА намагається не потрапляти на очі журналістам і скоріш за все зайняв вичікувальну позицію. Можливо, слід очікувати його перехід в іншу політичну силу.

Це ще раз змушує повернутися до розмови про принципи та критерії, за якими не лише БЮТ, але й інші політичні партії формували списки з метою участі в місцевих виборах. Списки формувалися в порядку значимості посад або величини касового вкладу, а не за ідейністю та здоровим глуздом.

Стосовно місцевої виконавчої влади, то безпосередньо напередодні публічного оголошення Президентом плану реформ в економічній та соціальних сферах, приурочених до ста днів В. Януковича на посаді Президента України, свою стратегію громаді області презентував й Михайло Вишиванюк. Вона розрахована до 2020 року й присвячена розвитку агропромислового комплексу області. Те, що дана стратегія була розроблена першою, не викликає жодного здивування – губернатор має імідж жорсткого господарника й з проблемами сільського господарства обізнаний не на словах.

Стратегія має забезпечити вихід агропромислового комплексу з кризового стану й сприяти прискореному розвитку сільських територій. Загалом, запропонована Вишиванюком стратегія охоплює різноманітні сфери, зокрема передбачається ефективне використання земель сільськогосподарського призначення, про що губернатор вів мову вже давно, нарощення всіх видів поголів'я, створення інтегрованих формувань… Однак, хотілося б більш детально ознайомитися з конкретними заходами, які плануються здійснюватися, зокрема найближчим часом. Окрім того, виконання стратегії можливе лише за належного фінансового забезпечення, відповідної правової бази. А з цим ж  можуть виникнути певні проблеми.

Цитатою ж тижня можна назвати висловлювання лідера громадської організації «Поклик Нації» Тараса Боднара, який дав оцінку та характеристику міській владі. Дослівно: «Влада в місті – це безплідна повія, яка єдине, що може запропонувати – це секс за ваші гроші». Як кажуть, без коментарів. Мабуть, з боку видніше, а тим паче, якщо це каже лікар-венеролог…

Насамкінець хотілося б привітати всіх журналістів з професійним святом і побажати Вам, окрім здоров'я та творчого натхнення, ще й свободи. Судячи із тенденцій, вона зараз нікому не завадить.
08 Червня 2010, 9:25

Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...


Коментарі:

Автор: Немудрий, 08 Червня 2010, 23:25
Кажуть. що Гладій пішов на фронт. Тьху ти, пішов у Фронт, а мо" брешуть
Відповісти

Автор: Гість, 13 Червня 2010, 8:41
Гладій, нормальний чоловік. Він єдиний стримував в ОДА апетити сімейної банди щодо повного обкрадання області. Він пішов,а лакеї залишилися.
Відповісти

Автор: Гість, 09 Червня 2010, 15:19
Невже пан Вишиванюк не розуміє, що антиукраїнський президент Янукович це не Кучма, як можна представляти свій проект розвитку на фоні проекту людини, що заперечує геноцид у темі голодомору, або ж збирається переписувати підручники по історії або ж каже, що українці на заході також мають жити добре - дякуємо за таку милість. Добре це як? А чи бачив пан Вишиванюк оте їхнє добре у якомусь, наприклад, шахтарському місті сходу , бо якщо його програма розвитку це впорвадження такого "добра" то стає дуже сумно. Та й є сумніви, що при теперішній владі комусь дозволять мати свою-власну програму чи думку.
Відповісти

Додати новий коментарОстанні новини по темі:
Кінець епохи: депутати звільнили Ольгу Бабій з посади директора ОТБ “Галичина”
26 Грудня 2016, 14:58
Обласне телебачення «Галичина» одержало ліцензію на супутникове мовлення
23 Грудня 2016, 7:41
Обласна рада запропонує керівництву країни прирівняти військових капеланів до учасників бойових дій
05 Грудня 2016, 10:09
У Вигоді ремонтують будинок культури – до приїзду депутатів
19 Жовтня 2016, 17:17
В Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку Богдану Дебенку
19 Серпня 2016, 20:57
В Івано-Франківську відкриють пам`ятну дошку одному із кращих нападників в історії прикарпатського футболу Богданові Дебенку
17 Серпня 2016, 20:04
В Івано-Франківську вимагають заборонити експортно-імпортні операції з Росією
18 Березня 2016, 15:20
Правоохоронці втручаються в діяльність партії?
20 Січня 2016, 10:09
У 2016 РОЦІ ВИПУСТЯТЬ РЕКЛАМНЕ ВІДЕО ПРО ІВАНО-ФРАНКІВЩИНУ
24 Грудня 2015, 17:43
В Івано-Франківську вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС
14 Грудня 2015, 20:10
В Івано-Франківську відбувся круглий стіл "Україна: спільна відповідальність за майбутнє"
23 Листопада 2015, 10:21
«Як будувати рідну хату?» - в Івано-Франківську відбувся круглий стіл, приурочений пам’яті Митрополита Андрея Шептицького
09 Листопада 2015, 7:43
В Івано-Франківську урочисто презентували сучасну українську книжкову продукцію «Сторінками української книги»
06 Листопада 2015, 18:33
Чиновники, топ-менеджери, підприємці й бюджетники. Кого обрала Івано-Франківщина до обласної ради
06 Листопада 2015, 15:43
Оприлюднили прізвища 84 депутатів Івано-Франківської обласної ради. СПИСОК
05 Листопада 2015, 22:20
В Івано-Франківську відзначили 97-му річницю створення ЗУНР
02 Листопада 2015, 11:19
Адамович, Дебенко, Сич і Чаплинська будуть депутатами Івано-Франківської облради
26 Жовтня 2015, 20:08
З помешкання Олександра Сича силовики вилучили флешку і нагородний пістолет
12 Жовтня 2015, 13:21
На Прикарпатті ініціювали продовження проекту «Книжкові мости єднають серця»
06 Лютого 2015, 13:52
В Івано-Франківській ОДА місяць стажуватимуть студентів-політологів
03 Лютого 2015, 12:17
На Прикарпатті вшанували учасників ліквідації наслідків Чорнобильської аварії
12 Грудня 2014, 15:45
Ігор Дебенко: Презентацію сучасної української книжкової продукції місцевих видавництв та авторів зробимо традиційною
14 Листопада 2014, 13:34
Політолог Ігор Дебенко: Зараз основне питання в тому чи буде змінена виборча система в Україні
25 Липня 2014, 15:44
Формування сприятливого і стабільного інвестиційного клімату для забезпечення надходжень інвестицій в економіку Івано-Франківської області
03 Липня 2014, 0:37
Просування інвестиційних можливостей і співпраці між малими та середніми підприємствами через розвиток транскордонних зв'язків у Карпатському регіоні
30 Березня 2014, 22:29