Про воду з крана краще забути

http://www.vseobovsem.org/_nw/15/25633.jpgПідтоплення, які були на Калущині минулих вихідних, не йдуть у жодне порівняння із повінню 2008 року. Проте, відзначають медики, цьогоріч дощі наробили значно більше лиха. Найбільша загроза зараз — забруднена вода, яку не рекомендують використовувати навіть для вмивання та миття посуду. Вода настільки погана, що санепідстанція заборонила проведення операцій у лікарнях, закрила всі заклади громадського харчування та дитячі садки. Отож, у місті — надзвичайний стан.

У Калуші давно назріла потреба будівництва очисної станції. Адже після будь-яких більш-менш тривалих опадів у місті виникають проблеми з очисткою води. Проте, наразі ситуація не вирішується. Тим часом, якщо раніше проблемним був лише Хотінський водозабір, то сьогодні турбує вже і Добрівлянська насосна.
— Минулих вихідних у Калуші була оголошена надзвичайна ситуація регіонального рівня, — каже завідувачка санітарно-гігієнічного відділу Калуської райсанепідстанції Оксана Ананєвич. — І, хоча підтоплення у місті відносно незначні, вода, яку споживають калушани, наразі не відповідає жодним гігієнічним нормам. Так, якщо у період паводку нормою вважається мутність води, що не перевищує 2 мг/куб. дм, то ми фіксуємо показники у межах 42-64 мг/куб. дм. Окрім цього, спостерігається також високе мікробне забруднення води. Причому, люди ризикують підхопити не лише бактеріальне, але і вірусне захворювання, зокрема, гепатит А та різні кишкові інфекції. Важко пояснити чому, але ця вода дуже важко відстоюється. Тому ми рекомендуємо кип’ятити її. Для миття посуду та рук також краще використовувати кип’ячену воду. А от вживати бажано лише пляшкову воду. Ми, до речі, нещодавно проводили моніторинг фасованої води, яка є на прилавках наших магазинів. Вона — справді добра. Тому її можна вживати цілком безпечно. Щодо їжі, то ліпше утриматися від споживання сирих фруктів, ягід, овочів, які були під водою навіть короткий час. Не варто їсти також рибу чи готувати страви із м’яса птиці, яка загинула від води.
З 28 червня Калуш мав залишитися без водопостачання. Адже головний державний санітарний лікар району підписав розпорядження про заборону використання водопроводу. Утім, щоб не породжувати ще гіршу антисанітарію, подачу води не припинили. Але медики попереджають: використовувати її можна, фактично, лише для туалету.
— Слід бути обережними навіть тоді, коли вода з кранів потече нібито прозора і чиста, — наголошує Оксана Ананєвич. — Мутність, звичайно, зменшується. А от мікробне забруднення ще досить високе. Варто запам’ятати, що розмноження мікробів в організмі людини відбувається дуже швидко. І вже через декілька годин при гострих шлунково-кишкових інфекціях розвивається різка слабкість, підвищення температури, болі у животі, нудота і рвота, пронос. Особливо важко хвороба перебігає у дітей, старших людей та осіб, організм яких ослаблений іншими недугами. Тому, як мінімум, до кінця тижня про воду з крана краще забути. Далі — ми будемо відстежувати ситуацію і повідомляти людей про результати.
Наразі санепідстанція була змушена видати приписи про тимчасове закриття закладів харчування у місті, приватних стоматкабінетів, дошкільних закладів. Також — у ЦРЛ відмінили всі заплановані оперативні хірургічні втручання і навіть — пологи.
— Екстрені операції, медики, звичайно, роблять, — переконує Оксана Ананєвич. — А от усіх хворих, яких можна виписати, відпускають додому. Крім того, якщо ще дозволяє час, то вагітних жінок відправляють родити до обласного центру. Ситуація складна. Адже стаціонар — великий, і забезпечити лікарню привізною водою не так легко. Утім, чисту воду завозять щодня із відомчого проводу ЗАТ “ЛУКОР”. Тому все — під контролем.
Більшість калушан у перші дні тижня створили чималий ажіотаж у чергах за пляшкованою водою. Ще більші черги — за водою, яку щоденно роздають безкоштовно. Влада обіцяє: за потреби води завозитимуть більше. Тому хвилюватися — не варто.
Між тим, на сьогодні місто, фактично, рятує водозабір ЗАТ “ЛУКОР” у Вістові, який єдиний функціонує нормально. За словами Оксани Ананєвич, це свідчить лише про одне: водозабір був збудований згідно з усіма нормами, правильно експлуатується і вчасно ремонтується.
Загалом КП “Водотеплосервіс” перейшов на посилений контроль та інтенсивне очищення води. У місті відбувається гіперхлорування води. Тому ситуація поліпшується. Так, якщо у понеділок мутність води була 42 мг/куб. дм, то у середу показник знизився вже до 26 мг/куб. дм.
Щодо району, то, за даними санепідстанції, минулих вихідних було підтоплено 72 криниці. Найбільше — у Студінці та Боднарові. Засоби для дезінфекції є. Тож, як тільки впаде рівень води, криниці будуть знезаражувати.
Водночас у вівторок та середу було зареєстровано по два випадки гастроентероколітів. Із чотирьох людей, які захворіли, — двоє дітей. Утім, заспокоюють медики, для цього періоду року це — у межах норми.

У 141 криниці району виявлені нітрати. Вивести їх — нереально
Протягом червня фахівці Калуської районної санепідстанції проводили аналіз води з криниць у селах району та Калуші. У воді, яку вживають діти віком до 3-х років, шукали нітрати. Результати — не катастрофічні, але досить несподівані.
За словами завідувачки санітарно-гігієнічного відділу Калуської райсанепідстанції Оксани Ананєвич, на Калущині проживає 2 243 дитини віком до 3-х років. Тож, обстежити довелося 2 057 криниць. Наразі повний аналіз ще не завершений. Проаналізовано 96,4% криниць.
— Наразі ми вже виявили 141 пробу з підвищеним умістом нітратів, — каже Оксана Ананєвич. — Тобто приблизно 7% криниць — не придатні для використання. Такого результату ми не очікували. Адже зазвичай підвищений уміст нітратів характерний для сільськогосподарських районів та територій із чорноземами. Між тим, при нормі 45 мг/куб. дм ми виявляли і 48,6 мг/куб. дм, і навіть 62,4 мг/куб. дм. При цьому загрозливим для здоров’я і навіть життя є вміст нітратів понад 50 мг/куб. дм.
Наразі найбільше нітратів виявлено у селах Мостищі (22,2%), Кулинці (36,4%), Гуменові (25%), Станькові (19%). Водночас абсолютно безпечними є криниці у Ріп’янці та Яворівці. Щодо решти сіл, то показники коливаються. Є нітрати й у калуських криницях, зокрема, у районі вулиць Мостиської та Глібова. Характерно, що нітрати не дають воді специфічного запаху чи кольору. Тому на вигляд вона — цілком придатна. Однак пити таку воду категорично заборонено. Вивести нітрати з криниць — нереально. Не допомагає навіть повне перекачування води. Тому найкраще — повністю відмовитися від використання криниці, у якій виявлена ця отрута.
— Нітрати — дуже небезпечні, оскільки характеризуються високим спектром токсичної дії, — акцентує Оксана Ананєвич. — Особливо небезпечні вони для дітей, яких годують сумішами дитячого харчування, розведеними криничною водою, що містить велику кількість нітратів. Нітрати провокують отруєння, й у результаті діти страждають проносами, розладами серцево-судинної системи. Унаслідок порушення нормального формування кров’яних тілець, погіршується надходження кисню у тканини, а тому шкіра дитини набуває сіро-синього відтінку.
Для запобігання отруєння нітратами слід дотримуватися кількох рекомендацій медиків: 1) не купувати та не вживати ранніх овочів без наявності лабораторних досліджень на вміст нітратів; 2) не використовувати для приготування сумішей дитячого харчування криничну воду, лабораторно не перевірену на вміст нітратів; 3) при перших клінічних проявах отруєння у дітей негайно звертатися до лікаря.

06 Липня 2010, 12:18

МНС
Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...


Коментарі:

Автор: Хехе, 06 Липня 2010, 15:27
А ви хочете шоб після цього Насалик мером у ІФ пішов? Ніколи в житті! Хай там розгрібається!
Відповісти

Автор: Гість, 07 Липня 2010, 20:20
Зате він вікна в під"їздах поставив. Це дешевше і краще впливає на виборця.
Відповісти

Додати новий коментарОстанні новини з категорії Життя:
Мобільний додаток IFCITY - твоя афіша Івано-Франківська
21 Січня 2018, 18:12
У Коломиї в матері забрали 3-річну доньку
30 Грудня 2016, 17:20
Власники 3-х закладів харчування Коломиї не дозволили провести перевірку якості продуктів
30 Грудня 2016, 16:57
УГКЦ планує збудувати на Прикарпатті клініку Святого Луки
30 Грудня 2016, 16:31
Ігор Пасічняк у Рожнятівському районі ознайомився із роботою освітянських закладів
30 Грудня 2016, 16:03
Новорічна красуня у горщику
30 Грудня 2016, 15:42
В Івано-Франківську виміряли Індекс публічності місцевих рад
30 Грудня 2016, 14:31
Святкові заходи з нагоди 108-ї річниці від Дня народження Степана Бандери
30 Грудня 2016, 14:05
За результатами моніторингу прийняття місцевих бюджетів Івано-Франківськ на сьомому місці
30 Грудня 2016, 13:40
В облдержадміністрації відбулася презентація Всеукраїнського журналу «Антикорупційний вісник «Ваша Надія»
30 Грудня 2016, 11:48
11 літрів спирту в каналізацію: Інспектори знешкоджували спирт на ринку Калуша
30 Грудня 2016, 10:57
Маленька косівчанка потребує допомоги
30 Грудня 2016, 10:33
У селі на Долинщині відкрили водопровід
29 Грудня 2016, 22:12
ЦНАП Івано-Франківська оприлюднив графік роботи на свята
29 Грудня 2016, 21:21
В Івано-Франківську відремонтували приміщення дитячої художньої школи
29 Грудня 2016, 20:56
Побачила світ книга поезій Олександра Букатюка “МАДОННА МИРУ (рЕволюція духу)”
29 Грудня 2016, 20:34
Юним глядачам показали прем’єру вистави “Красуня і чудовисько”
29 Грудня 2016, 20:05
В Івано-Франківську запрацював новий пологовий зал
29 Грудня 2016, 19:45
У середмісті створили музей-кімнату на честь патрона Івана Франка
29 Грудня 2016, 18:29
Правоохоронці застерігають водіїв: не сідайте за кермо у нетверезому стані!
29 Грудня 2016, 17:42
Увага! Попередження про лавинну небезпеку
29 Грудня 2016, 15:40
В Івано-Франківську відкрили спортивний майданчик
29 Грудня 2016, 14:55
Прикарпатські художники перенесли красу рідних пейзажів на полотна
29 Грудня 2016, 14:30
На Прикарпатті паспортизували 43 водойми
29 Грудня 2016, 13:13
1 січня в Івано-Франківську святкуватимуть 108-у річницю з дня народження Степана Бандери
29 Грудня 2016, 11:47