«Потяг до Яремче»: зупинка - 2010

 «Потяг до Яремче» - «Червона рута» - розкинув свої вагончики по маленькому рекреаційному містечку Яремче. Перша зупинка Центральна алея. Тут пасажири змогли отримати цікавий, проте нетривкий здобуток – боді-арт: від рослинно-фантазійного орнаменту на обличчі та монгольських символів на руках  до африканського бойового  розфарбовування обличчя племені «Тумба-Юмба». А розмальовували людей не хто-інший, як відомі івано-франківські художники: Мирослав Яремак, Ярема Стецик, Наталя Білик  та інші.

 Наступна зупинка «Потягу до Яремче» - Будинок культури. Саме тут відбувались тандемні виступи літераторів – Юрія Винничука, Тараса Прохаська, Юрка Прохаська, Катерини Бабкіною, Фоззі, Олександра Ірванця, Грицька Семенчука, Мірека Боднара, Юрка Завадського, Тараса Жеребецького та інших. А ще в холі Будинку Культури можна було придбати книги письменників й поетів - сучасників української літератури  за цінами видавництва.

Ще одна зупинка «Потягу до Яремче» - Сцена. Тут сконцентрувались різноманітні майстер-класи – з гончарства, ткацтва, писанкарства, плетіння ляльки-мотанки. Тут і «Музичний ганок» за участі  вуличних артистів, музикантів, танцювальних колективів, етно-музикантів, різних ансамблів та інших  творчих колективів.  А ще тут виставляли свої роботи народні умільці і майстри – прикраси з металу та вітражного скла, глини, деревини, вовни, гончарні вироби, ексклюзивні відкритки та автентичний одяг «Мокша», вишиті сорочки, запаски, крайки і багато чого іншого. Крім того, пасажири «Потягу до Яремче» плели вінки і  смакували гуцульську кухню.

Тут же першого фестивального дня відбувався конкурс  молодих гуртів, в якому приймали участь  гурти «Фіолет» (Луцьк), «Зе Стенс»(м. Івано-Франківськ), «Оратанія» (м. Львів), «Серцевий напад» (м. Чернівці) та Рокаш (м.Мукачево). Переможцем конкурсу молодих виконавців став гурт «Оратанія» (м. Львів). А приз глядацьких симпатій дістався гурту «Зе Стенс» (м. Івано-Франківськ). Окрім молодих гуртів, тішили своїм виступом гурт «Фліт» та шоу-юрба «ФлайzZzа»

Крайня зупинка «Потягу до Яремче» - конференц-зал готелю «Карпати», де відбувалась Велика Школа Дискусії  між представниками  бізнесу і творчими людьми на тему: «Для успішного бізнесу необхідне домінування Романтики над Прагматикою, чи навпаки?». Голосування кольоровими обгортками від цукерок і як результат - у дискусії переміг прагматичний романтизм.

Потяг доїхав до кінцевої станції і  повернувся знову до Великої Сцени, на якій ввечері виступали гурти «Оратанія»,  «Антре», «КораЛЛі», «ДахаБраха» та «ТНМК».

Неподалік сцени в Колибі «Гражда» відбувався слем-турнір літераторів. А потім – український Cartoon під оберегом Чугайстра.

Потяг їхав два дні. За цей час його пасажирами стали більше тисячі прикарпатців  та західноукраїнців. Вони гуляли, веселились, слухали літературні твори, створювали мультики, танцювали, читали, плели вінки й куштували гуцульську кухню, розмальовували себе і просто насолоджувались цікавим видовищем і явищем – «Потягом до Яремче».

26 Липня 2010, 22:04

news.if.ua
Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини по темі:
«Потяг до Яремче»…і уже вп’яте – поїхали!
17 Серпня 2012, 10:09
Цими вихідними відбувся фестиваль сучасної української культури «Потяг до Яремче»
30 Серпня 2011, 12:41
Київська співачка Росава виступить на "Потязі до Яремче"
26 Серпня 2011, 13:50
«Потяг до Яремча» присвятили Володимирові Івасюку
15 Серпня 2011, 11:58
Фестиваль "Потяг до Яремче" (фото)
26 Липня 2010, 9:10
У місті Яремче сьогодні розпочинається дводенний фестиваль сучасної української культури “Потяг до Яремче 2010”
23 Липня 2010, 14:52
«Потяг до Яремче»-2010: їдемо разом!
05 Липня 2010, 15:40
«Потяг до Яремче» на іменини
21 Липня 2009, 1:03
"Потяг до Яремче" відбудеться знову
24 Червня 2009, 12:00