У жовтні 2011-го виповниться десятиліття з того часу, як у м. Ополє було підписано угоду про міжрегіональну співпрацю між Івано-Франківською областю (Україна) та Опольським воєводством (Республіка Польща). Делегація регіону сусідньої країни на чолі із заступником маршалка воєводства Терезою Кароль у ці дні перебувала з візитом у нашому краї — разом з господарями аналізували й підсумовували розвиток співпраці за попередній період, окреслювали нові її вектори. Польські гості знайомилися з туристично-рекреаційним потенціалом області. Власне, до складу делегації входило 13 представників маршалківського уряду та комісії співпраці із закордоном і промоції воєводства.

З ними зустрівся голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк, відбулася зацікавлена розмова.

— Наша багаторічна співпраця повинна перейти в економічну площину. Для цього потрібно передусім активізувати роботу торгово-промислових палат двох регіонів. Ми готові підтримати польський бізнес на Прикарпатті. Для нас надзвичайно важливим є досвід Польщі у плані реформування економіки і входження країни до ЄС, зокрема досвід і в плані помилок наших партнерів, щоб ми їх врахували. Водночас тішимося з того, що ваша країна, — звернувся керівник виконавчої влади області до представників Опольщизни, — досягла досить високого рівня у світовому співтоваристві і на міжнародній арені завжди виступає адвокатом України...

М. Вишиванюк повідомив, що український уряд має намір вже у вересні розпочати будівництво Центру зустрічей української та польської молоді, який надалі об’єднуватиме молодь європейської спільноти.

Перед цим з польською делегацією зустрілися заступник голови облдержадміністрації Роман Іваницький, голова постійної комісії обласної ради з питань зовнішньоекономічних відносин і туризму іван Підлетейчук, керівники ряду профільних управлінь ОДА. Заступник маршалка воєводства Тереза Кароль відзначила те, що в рамках міжрегіональної угоди встановлено тісні взаємовигідні відносини двох регіонів на рівні органів влади, малих і середніх підприємств, закладів освіти, охорони здоров’я, культури і спорту. Туристичний потенціал Прикарпаття вже не раз представляли на туристичному ярмарку «В країну сонця», який щороку в травні відбувається на Опольщизні. Позаторік відповідно до рішення сесії сеймику воєводства було надано допомогу потерпілій від повені Івано-Франківщині на суму більше 3,7 млн. грн.

— Цінним вважаю як взаємний обмін досвідом у різних сферах, так і налагодження просто добросусідських зв’язків між жителями Опольщизни та Івано-Франківщини, — сказала пані Тереза. — Ми від вас хотіли б почути, скажімо, про те, як у вашому краї використовують відновлювані джерела енергії — ця проблема турбує нині і українців, і поляків з огляду на значне подорожчання природного газу та інших енергоносіїв у всьому світі. Наша співпраця, звичайно, не зводиться лише до поїздок офіційних делегацій регіонів у гості одні до одних. У галузі євроінтеграційного співробітництва представники вашої області щороку беруть участь у міжнародній літній школі «Розширення і поглиблення ЄС. Безпека Європи», яку ми проводимо. У рамках спільного українсько-польського проекту «Польща без упереджень – навчально-практичне турне для української та польської молоді» наші і ваші юнаки й дівчата  мають можливість пізнавати історичну та культурну спадщину, звичаї, побут і архітектуру двох регіонів. Зрештою, навіть проведений торік у нас товариський футбольний матч між командами владних структур Опольщизни та Івано-Франківщини, який виграли українські гості, прислужиться розвою дружніх взаємин між двома регіонами, двома народами. Хоча наша команда прагнутиме взяти реванш у наступному матчі.

До речі, уже в серпні наш край відвідає група бібліотекарів та працівників департаменту культури, спорту і туризму маршалківського уряду воєводства. Своєю чергою, влада регіону-партнера запросила спортсменів Івано-Франківщини взяти участь у V Опольському фестивалі стрибків, який відбудеться у вересні під патронатом маршалка воєводства.

Як підкреслив Р. іваницький, розвиваються партнерські зв’язки із жителями регіону сусідньої Польщі на рівні не лише області, а й районів та міст. Угоди про партнерство підписали й успішно реалізують або домовилися про майбутнє співробітництво з повітами і рмінами Опольського воєводства Богородчанський, Долинський, Тисменицький, Городенківський, Верховинський райони, міста Яремче та Болехів.

03 Серпня 2010, 14:14
Теги:

Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Влада:
Франківський виконком затвердив новий порядок розміщення вивісок
30 Грудня 2016, 18:09
На засіданні колегії департаменту охорони здоров’я ОДА обговорили стан справ у медичній галузі
30 Грудня 2016, 11:19
У прикарпатській поліції відбулося засідання поліцейської комісії
30 Грудня 2016, 8:52
Марія Савка: Івано-Франківська область готова до оперативного реагування на надзвичайні ситуації у період прийдешніх свят
30 Грудня 2016, 8:09
30 грудня - засідання виконавчого комітету
30 Грудня 2016, 7:14
Аграрії Прикарпаття проаналізували стан галузі за 2016 рік
28 Грудня 2016, 16:59
Відтепер ми співпрацюємо з Попасною
28 Грудня 2016, 8:30
Відбулося засідання колегії управління спорту
28 Грудня 2016, 8:08
Марія Савка: Опалювальний сезон на Івано-Франківщині проходить у злагодженому режимі
27 Грудня 2016, 14:04
У селі Слобідка, на Городенківщині, де проживає майже 700 громадян, відкрито новий заклад культури
27 Грудня 2016, 8:57
В облдержадміністрації відбувся семінар для новообраних голів ОТГ
27 Грудня 2016, 8:34
Оперативна нарада
27 Грудня 2016, 6:36
На центральне теплопостачання Івано-Франківська чекає повна модернізація
26 Грудня 2016, 18:30
В Івано-Франківську стартує проект оновлення тролейбусного парку
26 Грудня 2016, 18:06
Народний депутат з Коломиї Юрій Тимошенко зібрався у президенти
26 Грудня 2016, 16:01
Кінець епохи: депутати звільнили Ольгу Бабій з посади директора ОТБ “Галичина”
26 Грудня 2016, 14:58
Олександр Стратюк проінформував обласну раду про роботу органів прокуратури в 2016 році
26 Грудня 2016, 11:48
82-м учасникам АТО та їх сім’ям буде надано матеріальну допомогу на поліпшення житлових умов
26 Грудня 2016, 8:52
З нагоди Дня енергетика Президент відзначив прикарпатця
23 Грудня 2016, 19:43
Голова Франківської ОДА вибачився перед медиками за заборгованість по виплаті зарплати
23 Грудня 2016, 16:30
Для Снятинської ЦРЛ придбали новий УЗД-апарат
23 Грудня 2016, 13:42
Франківська міська рада затвердила надбавки меру, заступнику та секретарю
23 Грудня 2016, 13:13
Франківська міська рада планує будувати міст на Пасічну за кошти держави
23 Грудня 2016, 10:30
Франківський «Електроавтотранс» візьме кредит на 8 мільйонів для закупівлі тролейбусів
23 Грудня 2016, 10:08
У Франківську “Новий театр” став комунальним
22 Грудня 2016, 21:30