Підсумок тижня від Ігоря Дебенка (Тиждень №31)

Монстрація… Незважаючи на те, що назва акції  «незгідних» за словами організаторів  немає жодного відношення до політики, даний термін певною мірою підходить для характеристики того, що нас очікує у найближчі місяці. Протягом передвиборчої кампанії спливе не лише море бруду та відвертої брехні, але й цілком можливо з’явиться низка місцевих політичних монстрів, образи яких з особливим натхненням «малюватимуть» один одному опоненти в суперництві за голоси виборців.

     Наразі  ж переважаюча частина місцевого політикуму, роз’їхавшись по курортах, набирається сил перед кампанією, яка багато в чому обіцяє визначити палітру політичного життя області на найближчі п’ять років. Ті ж кому не до відпочинку ведуть підготовчі роботи й намагаються хоча б чимось запам’ятатися виборцю...

     Благо, тем для піару на даний момент вдосталь. Це і підвищення вартості газу на 50%, і зростання вартості інших комунальних послуг, і певна проросійськість в риториці влади.  

     Взяти б до прикладу газ. Інформація про те, що НКРЄ планує підвищити вартість газу одразу на 50%, була відомою ще задовго до 1 серпня. Однак, до дня з якого ціни власне й підвищились особливої активності чи гучних акцій протесту щодо цього не спостерігалося. Втім, вже з 1 серпня це стало головною темою для обговорення та дискусій.

     Але якщо комуністи, незважаючи на обіцяні  масові протестні акції, продовжують  протестувати виключно «на папері»  шляхом поодиноких коментарів, то наприкінці тижня подібна акція все ж  таки відбулася.

       Під стінами облдержадміністрації її організувала «Свобода» разом із «Оновленням країни», «Батьківщиною Молодою» та «Нашою Україною». Звичайно про примирення вести мову не доводиться, однак це, до речі, одна з небагатьох акцій в якій «Наша Україна» брала участь поряд з «Батьківщиною», щоправда «молодою»...

     Щодо  самої акції протесту, то окрім  вже традиційних транспарантів, вона запам’яталася тим, що учасники прийняли звернення до голови обласної ради та голови ОДА з вимогою скликати позачергову сесію обласної ради та прийняти заяви до Кабінету Міністрів та Президента з вимогою скасувати підвищення цін на газ.

     Позачергова сесія з такої нагоди може не лише зібратись (з відпусток), але й  прийняти відповідну заяву. Напередодні  виборів окремими силами це може бути використано як ще один аргумент на користь відстоювання інтересів громади. Однак, значних дивідендів така заява й так не принесе. А якщо й принесе, то в першу чергу «Нашій Україні» як найбільшій фракції в раді, і в меншій мірі БЮТу та «Свободі», незважаючи на те, що саме останні фактично очолили опозицію в області.

     Водночас, згадуючи як обласна рада не так  давно приймала заяви по Чорноморському флоту та «харківських домовленостях» мимоволі жахаєшся, боячись повторення. Заяви подібного характеру в нас приймаються лише за погодженням з губернатором. Навіть незначне посилення позицій потенційних опонентів Михайлу Васильовичу напередодні виборів не потрібне. Тим паче, що адміністрація в особі Василя Плавюка вже засудила подібні акції протесту. Хоча, як компромісний варіант, заява у виключно толерантній формі може бути таки прийнята. Судячи з тенденцій та часу, необхідного на скликання сесії та прийняття заяви, значення її буде приблизно таке ж як сумнозвісних попередніх заяв.

     Окрім того, необхідно розуміти, що на зниження цін уряд не піде. Відповідно, такі акції протесту й подібні заяви є лише формою прихованої передвиборчої агітації, черговою технологією. 

       «Наша Україна» не лише прийняла заяву з вимогою заборонити меру Москви, який своїми висловлюваннями щодо України, зокрема статусу Севастополя, давно заслуговує провести решту життя десь в прип’ятських лісах або, що краще, в небайдужих йому кримських степах,  в’їжджати в Україну, але й провела і обласну конференцію партії…

     Новий закон про місцеві вибори цілком можливо може врятувати обласну організацію від здавалось б неминучої деградації. В орбіту партії з вимушених обставин повернулися переважаюча частина тих, хто вже здавалось б розпочав самостійне «плавання». Схоже, що на місцеві вибори під помаранчевими прапорами «Нашої України» підуть й «Оновлення країни», «Народний Рух ім. В. Чорновола», «Спільна праця», «За Україну»... Зібравши такий конгломерат постатей, «Наша Україна» може розраховувати на власну, хоча й нечисельну фракцію в обласній раді, окремі особи цілком ймовірно пройдуть по мажоритарних округах. До речі, цілком можливо, що Івано-Франківська область стане чи одним із тих небагатьох регіонів, в яких представництво «Нашої України» в місцевих радах може більш-менш зберегтися.

     Керівником  обласного штабу «Нашої України» цілком прогнозовано затверджено Зіновія Шкутяка, який окрім всього схоже таки намірився висунути власну кандидатуру на крісло міського голови обласного центру. Зважаючи на політичну ситуацію, певну ймовірність проведення наступного року позачергових виборів до Верховної Ради, низьку вірогідність подолання виборчого бар’єру «Нашою Україною», передислокація в крісло міського голови не самий гірший варіант для Зіновія Васильовича.

     Якщо  Шкутяк дійсно вирішить балотуватися, то передвиборча шахівниця зазнає значних змін. Поза всяким сумнівом Шкутяк не лише вплине на перерозподіл позицій ще до виборів, але й перетвориться на одного з головних фаворитів кампанії. Однак, вибори ще потрібно виграти. Шкутяк ж, незважаючи на високий авторитет, має й достатню кількість опонентів, які залюбки згадають цікаві факти з політичної й управлінської біографії вже колись мера… Хоча в будь-якому випадку балотування Шкутяка буде значним позитивним імпульсом для «Нашої України».

     Перед однопартійцями Шкутяк поставив завдання «втримати Україну на місцях». Україна  ж на місцях – це в першу чергу  Дзеса, Івасютин, Коржак, Олійник, Бабій, Береговський, Біляшова, Палійчук та інші…

     Цілком  прогнозовано й те, що зі складу Ради обласної організації партії вивели Миколу Круця. Перехід Круця в коаліцію, зумовлений бажанням уберегти власний бізнес, не міг залишитися поза увагою… та ще й напередодні місцевих виборів. Ще однієї зради суспільство не пробачило б точно. Схоже, що тепер народному депутату залишається одна дорога – у владу.

     Що  стосується влади, то Партія Регіонів розраховуючи вочевидь цю владу в  регіоні здобути остаточно, сформувавши  чи не в кожній раді власні фракції, до виборів готується особливо ретельно. Якщо на президентських виборах підтримка лідера партії коливалась в межах 5-7%, то такий результат на місцевих виборах, зважаючи на нові політичні умови, буде розцінено як повне фіаско. З цієї причини і запрацювали офіційно з початку місяця виборчі штаби партії, в яких вже поволі формуються списки, здійснюється набір членів ДВК, визначаються з кандидатами. Вже сьогодні можна буде прогнозувати, що значний акцент буде здійснюватися на мажоритарні округи, хоча надзвичайно багато залежатиме від того, хто очолить список…

     Вірогідно, що цією особою буде Михайло Вишиванюк. Перехід губернатора та інших ключових в області функціонерів у партію влади є цілком можливим, судячи із одного з останніх інтерв’ю губернатора. Окрім того, Михайло Васильович, як чи не найбільш авторитетна в області особа, схоже з особливою наснагою взявся працювати над пониженням рейтингу Тимошенко в регіоні. Критика на адресу Юлії Володимирівної лунає чи не в кожному інтерв’ю губернатора. Це можна пояснити як наближенням виборів, так і позицією самої «Батьківщини» в особі її місцевих лідерів. Цього разу, прогнозуючи зростання підтримки Януковича, Вишиванюк зауважив, що «ще трохи – і від Тимошенко залишаться одні спомини. Бо всі ті, хто її підтримував, розберуться з її сутністю… що це, будемо так казати, – партія брехні». 

     Саме  Вишиванюка можна відзначити й як автора цитати тижня – «Я колись був головою колгоспу, і знаю, що таке загальні збори колгоспників. Так от останні п’ять років ми з вами жили на основі принципу загальних зборів колгоспників: всі за все, але конкретно ніхто ні за що не відповідає.

       За принципом колгоспу вже не один місяць живе й Івано-Франківська міська рада. Схоже, що на сесію вчасно можуть прийти всі, окрім самих депутатів (прошу вибачення в тих, кого це не стосується). Щоб зібратися на останню сесію міським, обранцям було потрібно всього-на-всього близько півтора години. Щоправда згодом депутати запрацювали з натхненням, чому посприяла вочевидь відсутність міського голови, й похапцем ухвалили низку рішень, зокрема, щодо медицини. Що стосується бюджету розвитку, то пропозиція щодо його більш ніж двократного збільшення (з 39 до 81 млн. грн.) за рахунок продажу землі підтримки очікувано не знайшла. Напередодні виборів такі кошти в розпорядженні міського голови стали б вагомим адмінресурсом, який б стовідсотково працював на рейтинг Віктора Андрюсовича. Наразі ж спроба провести кампанію за рахунок бюджетних коштів відправлена на доопрацювання. 

     Що  стосується людини тижня, то нею можна було б назвати як Руслана Коцабу, так і Володимира Олійника. Для Коцаби звітний тиждень видався в значній мірі урочистим. Він не лише відзначив першу річницю свого дітища – «Народного ока», але й презентував громадськості історичний відео-портал «Дем'янів Лаз». Історична тематика не чужа Коцабі хоча б того приводу, що не так давно він очолював музей Визвольних змагань, історія з яким завершилася гучним скандалом. З цієї причини, якщо для Коцаби інтернет-журналістика не є новизною, то Володимир Олійник постав у дещо новій іпостасі. Олійник не лише знайшов себе в соціології, провівши соціологічне дослідження з приводу місцевого самоврядування, але й подав у розшук…Найближчим часом Олійник збирається зайнятися пошуком кандидатів на посаду міського голови, депутатів міської та обласної ради. З огляду на те, що головними вимогами до кандидатів є чесність, порядність, професіоналізм, незалежність від адмінресурсу і так далі стає зрозумілим, що з цим у соратників відчуваються певні проблеми…Хоча в самого Олійника проблем із потраплянням в список «Нашої України» виникнути не має.

Ігор Дебенко, політолог

08 Серпня 2010, 12:53

Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...


Коментарі:

Автор: Гість, 08 Серпня 2010, 17:57
Шкутяк поставив завдання «втримати Україну на місцях». Україна ж на місцях – це в першу чергу Дзеса, Івасютин, Коржак, Олійник, Бабій, Береговський, Біляшова, Палійчук...
Відповісти

Автор: Гість, 09 Серпня 2010, 21:44
Завдання поставлене - клоунів знову до влади. Виборці - голосуйте !?
Відповісти

Автор: Гість, 08 Серпня 2010, 21:16
Як на мене, то забагато уваги ніякому Володьці Олійнику. Може це у Дебенка по молодості?
Відповісти

Автор: Гість, 08 Серпня 2010, 23:24
а може по дружбі:)
Відповісти

Автор: Руслан Коцаба, 09 Серпня 2010, 7:58
Дякую за поширення інформації стосовно мого нового історичного відеопорталу "ДемЛаз"! Як автор правильно зрозумів, що замість того аби тратити сили та час на війну із старенькими і кумедними прихильниками Льохі-Мерседеса (голова КУНу), ми вирішили творити своє - новітнє і ефективне. Дякую за згадку. ПиСи. А от тема узгодження більшості мажоритарних кандидатів до облради із владою та участь в місцевій кампанії Вишиванюкового "Відродження" не висвітлена... ;)
Відповісти

Автор: Гість, 13 Серпня 2010, 16:59
Краще б Коцабу до влади, ніж тих скислих шкутяків,дзесів,коржаків,палійчуків,олійників,береговських...
Відповісти

Додати новий коментарОстанні новини по темі:
Кінець епохи: депутати звільнили Ольгу Бабій з посади директора ОТБ “Галичина”
26 Грудня 2016, 14:58
Обласне телебачення «Галичина» одержало ліцензію на супутникове мовлення
23 Грудня 2016, 7:41
Обласна рада запропонує керівництву країни прирівняти військових капеланів до учасників бойових дій
05 Грудня 2016, 10:09
У Вигоді ремонтують будинок культури – до приїзду депутатів
19 Жовтня 2016, 17:17
В Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку Богдану Дебенку
19 Серпня 2016, 20:57
В Івано-Франківську відкриють пам`ятну дошку одному із кращих нападників в історії прикарпатського футболу Богданові Дебенку
17 Серпня 2016, 20:04
В Івано-Франківську вимагають заборонити експортно-імпортні операції з Росією
18 Березня 2016, 15:20
Правоохоронці втручаються в діяльність партії?
20 Січня 2016, 10:09
У 2016 РОЦІ ВИПУСТЯТЬ РЕКЛАМНЕ ВІДЕО ПРО ІВАНО-ФРАНКІВЩИНУ
24 Грудня 2015, 17:43
В Івано-Франківську вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС
14 Грудня 2015, 20:10
В Івано-Франківську відбувся круглий стіл "Україна: спільна відповідальність за майбутнє"
23 Листопада 2015, 10:21
«Як будувати рідну хату?» - в Івано-Франківську відбувся круглий стіл, приурочений пам’яті Митрополита Андрея Шептицького
09 Листопада 2015, 7:43
В Івано-Франківську урочисто презентували сучасну українську книжкову продукцію «Сторінками української книги»
06 Листопада 2015, 18:33
Чиновники, топ-менеджери, підприємці й бюджетники. Кого обрала Івано-Франківщина до обласної ради
06 Листопада 2015, 15:43
Оприлюднили прізвища 84 депутатів Івано-Франківської обласної ради. СПИСОК
05 Листопада 2015, 22:20
В Івано-Франківську відзначили 97-му річницю створення ЗУНР
02 Листопада 2015, 11:19
Адамович, Дебенко, Сич і Чаплинська будуть депутатами Івано-Франківської облради
26 Жовтня 2015, 20:08
З помешкання Олександра Сича силовики вилучили флешку і нагородний пістолет
12 Жовтня 2015, 13:21
На Прикарпатті ініціювали продовження проекту «Книжкові мости єднають серця»
06 Лютого 2015, 13:52
В Івано-Франківській ОДА місяць стажуватимуть студентів-політологів
03 Лютого 2015, 12:17
На Прикарпатті вшанували учасників ліквідації наслідків Чорнобильської аварії
12 Грудня 2014, 15:45
Ігор Дебенко: Презентацію сучасної української книжкової продукції місцевих видавництв та авторів зробимо традиційною
14 Листопада 2014, 13:34
Політолог Ігор Дебенко: Зараз основне питання в тому чи буде змінена виборча система в Україні
25 Липня 2014, 15:44
Формування сприятливого і стабільного інвестиційного клімату для забезпечення надходжень інвестицій в економіку Івано-Франківської області
03 Липня 2014, 0:37
Просування інвестиційних можливостей і співпраці між малими та середніми підприємствами через розвиток транскордонних зв'язків у Карпатському регіоні
30 Березня 2014, 22:29