«Для Прикарпаття відкривається чудова можливість перетворитися на «туристичну Швейцарію» Делегація Івано-Франківської області презентувала Україну в Швейцарії

Недавня поїздка делегації Івано-Франківської області до Швейцарії для презентації України викликала інтерес і столичної преси. Про цю подію цікаву публікацію від свого швейцарського автора помістила газета «День». Її у скороченому вигляді й пропонуємо увазі читачів.

Ніде правди діти — середньостатистичний мешканець західноєвропейської країни небагато знає про Україну. Залишається лише дивуватися регулярним прокламаціям про поліпшення іміджу України за кордоном, які лунали раніше, тоді як протягом трьох років в самому центрі Європи — Швейцарії, країні високого інвестиційного потенціалу й одному з найпотужніших фінансових центрів світу, наша країна не мала посла.

Із 2008 року ситуація прийшла у відповідність до міжнародного дипломатичного протоколу. Представник молодого покоління українських дипломатів ігор Дір з часу призначення на пост посла України в Швейцарії проводить святкування Дня незалежності України в посольстві одночасно з презентацією однієї з областей України. Цього року швейцарцям і зарубіжним гостям було запропоновано ознайомлення з Івано-Франківською областю.

Делегація Прикарпаття на чолі з головою облдержадміністрації Михайлом Вишиванюком привезла до Берна не лише барвисті стенди з інформацією, зразки народного промислу, прекрасний пісенний колектив, а й українські сало, шинку, домашні голубці та квашену капусту (до речі, вона чудово поєднується з горілкою з перцем, яка вже давно смакує іноземцям). Веселощі й тости стали заслуженим завершальним етапом дводенної напруженої роботи членів делегації: відвідини торговельно-промислової виставки Ліхтенштейну, зустріч з меценатом і давнім другом України бароном Едуардом фон Фальц-Фейном, дядько якого заснував заповідник «Асканія-Нова», зустрічі та переговори з керівниками швейцарської програми підтримки імпорту SIPPO, з держканцлером Аргау Петером Грюненфедером і міністрами кантону, з представниками фінансових і бізнесових кіл Швейцарії.

На думку голови Івано-Франківської ОДА, кантон Аргау багато в чому схожий на прикарпатський регіон. І не лише в природному плані. Такі ж добрі, щирі, приємні люди, з якими легко вести переговори. Під час ділових зустрічей було знайдено багато цікавих тем у різних сферах — освіті, культурі, промисловості, туризмі. Найближчим часом делегація кантону Аргау відвідає з візитом у відповідь Івано-Франківськ з метою підписання надалі угод про партнерство.

При першому детальному ознайомленні з розвиненими кантонами Швейцарії країна вражає своїми потенційними можливостями практично у всіх сферах економіки. Як будь-який господар своєї землі, що обстоює поступ і добробут, Михайло Вишиванюк швидко оцінив ситуацію: «У нас в області величезний природний потенціал, у них — новітні технології, які спільно з нашими економічними можливостями дадуть надзвичайний результат — нові робочі місця». Після зустрічей зі швейцарськими підприємцями та представниками великого бізнесу прикарпатський чільник повертається на батьківщину з повним портфелем гарних пропозицій — численні можливості відкриваються для області та для України загалом. Керівники кількох великих швейцарських компаній висловили бажання відвідати івано-Франківську область. Мова піде про створення й організацію підприємств на території України.

За перший квартал нинішнього року загальний обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку області зменшився на 17% порівняно з початком року. Як виправити цю ситуацію? Вочевидь, зниження інвестиційних показників — це результат внутрішньополітичної нестабільності, яка найрізкіше позначилася в передвиборний період наприкінці 2009 року. Керівник Прикарпаття вважає, що коли в країні немає політичної стабільності — не може бути й мови про інвестиції.

Навесні цього року Президент України В. Янукович озвучив ініціативу про подання заявки від України на право проведення Зимових Олімпійських ігор 2022 року в Карпатах. Цей амбітний план, на думку М. Вишиванюка, можна повністю виконати: «Ми маємо 12 років, щоб реально створити відповідну інфраструктуру. Чесно кажучи, в облдержадміністрації вже лунають дзвінки і з’являються інвестори, які зацікавлені взяти участь у цих масштабних проектах».

Таким чином, Івано-Франківська область готова стати базовою для проведення Зимових Олімпійських ігор 2022 року. Для Прикарпаття відкривається прекрасна можливість перетворитися на «туристичну Швейцарію». Вже сьогодні на спортивній базі «Буковель» щодня катаються на лижах близько 15 тис. людей, багато родин з дітьми різного віку. Активний відпочинок, наголошує М. Вишиванюк, це здоровий спосіб життя, виховання дітей, зміцнення сім’ї, здоров’я нації. «У нас такі чудові природні ресурси, що гріх їх не використовувати на благо людини і для її оздоровлення; щоб мешканці східних промислових регіонів України — Донбасу, Луганська, Запоріжжя, Дніпропетровська — могли приїжджати до нас на відпочинок і дихати свіжим повітрям», — каже він про плани на майбутнє. Тому місцева влада вже виділила в гірській місцевості Прикарпаття 9 тисяч 800 гектарів під будівництво нової курортної бази відпочинку.

Можна стверджувати, що перша презентація Івано-Франківської області в Швейцарії пройшла успішно і викликала велику зацікавленість з боку як швейцарських, так і багатьох зарубіжних підприємців. Та й святковий прийом у посольстві України був дуже представницьким. Як відомо, рівень прийому (а може, й країни) визначається за присутністю (а не за розісланими офіційними запрошеннями). До нашого посольства з привітаннями прибули посли більшості країн, чиї дипломатичні представництва розташовані в Берні, а також заступники міністрів економіки і закордонних справ Швейцарії, голова Антимонопольного комітету, представники керівництва Міністерства оборони, керівники компаній і фінансових структур. До речі, цього ж дня і в цей же час у посольстві однієї з латиноамериканських країн в Берні також було призначено офіційний прийом. і всезнаючі язики перешіптувалися: «Там — нікого, всі пішли до українців...»
20 Вересня 2010, 12:29

Галичина
Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...


Коментарі:

Автор: Гість, 20 Вересня 2010, 13:11
Цинізм від влади, хваляться Буковелем і разом з тим арештовують його землі.
Відповісти

Автор: Гість, 20 Вересня 2010, 13:14
Треба було розповісти швейцарцям, як тут можуть усе відбирати, тільки спочатку почекають, щоб ти збудував, а далі справа техніки. Інвестиції в Україну ...простіше викинути свої гроші у мусорне відро.
Відповісти

Додати новий коментарОстанні новини з категорії Влада:
Франківський виконком затвердив новий порядок розміщення вивісок
30 Грудня 2016, 18:09
На засіданні колегії департаменту охорони здоров’я ОДА обговорили стан справ у медичній галузі
30 Грудня 2016, 11:19
У прикарпатській поліції відбулося засідання поліцейської комісії
30 Грудня 2016, 8:52
Марія Савка: Івано-Франківська область готова до оперативного реагування на надзвичайні ситуації у період прийдешніх свят
30 Грудня 2016, 8:09
30 грудня - засідання виконавчого комітету
30 Грудня 2016, 7:14
Аграрії Прикарпаття проаналізували стан галузі за 2016 рік
28 Грудня 2016, 16:59
Відтепер ми співпрацюємо з Попасною
28 Грудня 2016, 8:30
Відбулося засідання колегії управління спорту
28 Грудня 2016, 8:08
Марія Савка: Опалювальний сезон на Івано-Франківщині проходить у злагодженому режимі
27 Грудня 2016, 14:04
У селі Слобідка, на Городенківщині, де проживає майже 700 громадян, відкрито новий заклад культури
27 Грудня 2016, 8:57
В облдержадміністрації відбувся семінар для новообраних голів ОТГ
27 Грудня 2016, 8:34
Оперативна нарада
27 Грудня 2016, 6:36
На центральне теплопостачання Івано-Франківська чекає повна модернізація
26 Грудня 2016, 18:30
В Івано-Франківську стартує проект оновлення тролейбусного парку
26 Грудня 2016, 18:06
Народний депутат з Коломиї Юрій Тимошенко зібрався у президенти
26 Грудня 2016, 16:01
Кінець епохи: депутати звільнили Ольгу Бабій з посади директора ОТБ “Галичина”
26 Грудня 2016, 14:58
Олександр Стратюк проінформував обласну раду про роботу органів прокуратури в 2016 році
26 Грудня 2016, 11:48
82-м учасникам АТО та їх сім’ям буде надано матеріальну допомогу на поліпшення житлових умов
26 Грудня 2016, 8:52
З нагоди Дня енергетика Президент відзначив прикарпатця
23 Грудня 2016, 19:43
Голова Франківської ОДА вибачився перед медиками за заборгованість по виплаті зарплати
23 Грудня 2016, 16:30
Для Снятинської ЦРЛ придбали новий УЗД-апарат
23 Грудня 2016, 13:42
Франківська міська рада затвердила надбавки меру, заступнику та секретарю
23 Грудня 2016, 13:13
Франківська міська рада планує будувати міст на Пасічну за кошти держави
23 Грудня 2016, 10:30
Франківський «Електроавтотранс» візьме кредит на 8 мільйонів для закупівлі тролейбусів
23 Грудня 2016, 10:08
У Франківську “Новий театр” став комунальним
22 Грудня 2016, 21:30