27 вересня – Всесвітній день туризму та День туризму в Україні

http://www.tyrizm.com/images/stories/02.jpgДля Івано-Франківської області – це особливе свято. Завдяки налагодженій співпраці між обласною державною адміністрацією, обласною радою та представниками туристичного бізнесу області, реалізації численних проектів з покращення туристичної інфраструктури та якості надаваних послуг, згідно з офіційною статистикою, Прикарпаття поступово увійшло у трійку лідерів туристичної індустрії України.

У 2007, 2008, 2009 роках туристичними послугами скористалося понад 1,0 млн. туристів та екскурсантів. За 6 місяців 2010 року туроператорами та турагентами області обслужено 642,9 тис. туристів і екскурсантів, обсяг наданих послуг склав 136,1 млн. грн., обсяг сплачених ліцензованими турагентствами платежів до бюджетів всіх рівнів становить 21,54 млн. грн.

На сьогодні в області функціонує 164 туристично-рекреаційні заклади, в т. ч. 98 готелів. Послуги розміщення також надають майже 700 приватних садиб сільського зеленого туризму. Туристичні послуги надають більше 100 зі 158 зареєстрованих туроператорів та турагентів.

Саме наша область виділяє чи не найбільше в Україні коштів на заходи з розвитку та просування туризму – понад 700 тис. грн. щороку протягом останніх п’яти років (в т.ч. для організації семінарів і стажувань для працівників галузі, підтримки реалізації проектів з розвитку галузі, представлення області на міжнародних туристичних виставках, видання рекламно-інформаційних матеріалів, проведення ознайомчих турів для засобів масової інформації тощо).

Окрім зусиль органів державної влади і місцевого самоврядування та виділених бюджетних коштів, важливим є діяльність інвесторів, які розбудовують туристичну інфраструктуру (курорт «Буковель», туристичний маршрут «Карпатський трамвай»), та громадських організацій (в області щороку тільки в галузі туризму реалізується до 10 великих і малих проектів міжнародної технічної допомоги - гранти ЄС, Посольства США, Нідерландів, Канади; Фонду Східна Європа, т.д.). Загалом протягом 2008 – 2010 років у розвиток туризму залучено більше 10 млн. грн. коштів міжнародної технічної допомоги.

 

Довідка

Відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 02.07.2010 № 391 «Про створення робочої групи з розробки проекту Програми розвитку туризму в області» розпочато роботу з розробки нової програми розвитку туризму в області на 2011-2015 роки.

Корім того, проводиться обласний конкурс проектів з розвитку туризму та їх фінансування: переможцями 2010 р. визначено 5 проектів: «Завершення створення мережі туристських маршрутів в гірському масиві Горгани» ІФ Регіональної Фундації «Карпатські стежки»; «Відродження етнічних традицій: створення історико-культурного комплексу «Бойківський хутір «Дзвінка» Асоціації інвестиційного бізнесу «Золоте кільце Прикарпаття» (м. Долина); «Еколого-туристичний маршрут «Гутівське кільце» Асоціації туристів-краєзнавців «Переходи» (с-ще Богородчани); «Облаштування пішохідного маршруту на полонину Малиновище (Богородчанський район), де знаходилися військові бази та вишкільний табір УПА» ІФ обласного історико-просвітницького товариства «Меморіал» ім. В. Стуса; «Встановлення туристично-інформаційного центру в м. Рогатині» ГО «Міський центр розвитку міста Рогатина».

Туристичні проекти в області у 2010 році

- «ВелоКраїна»

-Відкритий туризм: доступність відпочинку на Івано-Франківщині для людей з особливими потребами»

- «Знаємо, куди йдемо. Співпраця органів самоврядування у сфері розвитку Карпатської системи туристичної інформації (КСТІ)»

Перелік інвестиційних проектів, спрямованих на розвиток туризму в регіоні

- Розвиток Бескидсько-Горганського масиву Карпат шляхом сполучення основних туристичних центрів Івано-Франківської та Львівської областей.

- Розбудова туристично-рекреаційної інфраструктури за межами села Мислівка (Долинський район).

- Створення центру міжнародного туризму «Карпатський сфінкс» (Болехівська міська рада).

- Відновлення обсерваторії на г. Піп Іван (Верховинський район).

- Створення спортивно-тренувального комплексу санного спорту та обслуговуючої інфраструктури на території мікрорайону «Підзамче» (м. Долина).

- Облаштування інфраструктури туристичного маршруту “Карпатський трамвай» (Долинський район).

- Створення міжнародного еколого-туристичного центру «Старуня – парк льодовикового періоду» (Богородчанський район).

- Будівництво оздоровчого комплексу «Сіркова вода» в урочищі «Красний верх» (Надвірнянський район).

- Розбудова туристично-оздоровчого гірськолижного комплексу «Ганц» в с. Осмолода (Рожнятівський район).

- Будівництво спортивно-оздоровчого комплексу для заняття дельта-парапланеризмом в с.Одаїв (Тлумацький район).

- Створення «Шнуркового парку» в м. Яремче.

- Розбудова туристичний комплекс «Буковель» (Яремчанська міська рада).

 

Перспективи розвитку туристичної та курортно-рекреаційної галузі в регіоні

Галузь туризму – одна із найбільш обіцяючих і перспективних сфер економіки Івано-Франківщини, хоча сьогодні можливості для розвитку туризму (наявний природно-кліматичний потенціал, мальовничі ландшафти, чисте повітря гірських лісів, цілющі мінеральні води, туристичні маршрути, збережені національні традиції і фольклор, архітектурні пам’ятки, рекреаційні заклади) використовуються тільки частково.

В майбутньому ця сфера ділової активності може стати економічно визначальною для всього регіону. Розуміння цього вимагає від органів влади як на державному, так і на регіональному рівнях, активних кроків у напрямку формування та реалізації туристичної політики для забезпечення перспективного розвитку галузі.

На найближчу перспективу в основу туристичної політики слід покласти наступні пріоритети та напрямки:

- приведення до належного стану автомобільних доріг;

- розбудова туристичної інфраструктури для проведення зимових олімпійських ігор 2022 р.;

- підвищення рівня якості готельних послуг, їх сертифікація, категоризація, зважаючи на підготовку до фіналу чемпіонату Європи з футболу «Євро – 2012»;

- впровадження проекту подальшої розбудови гірськолижного комплексу «Буковель» (завершення будівництва нової альтернативної автомобільної дороги; будівництво нових витягів; збільшення загальної довжини трас; розширення готельної бази та інфраструктури);

- впровадження проекту розбудови туристично-рекреаційної інфраструктури за межами с. Мислівка Долинського району;

- впровадження транскордонного проекту «Гармонізація розвитку туризму в сільській місцевості Карпатського регіону» Асоціації економічного розвитку Івано-Франківщини;

- створення рекреаційно-відпочинкової зони для дітей та молоді в Косівському районі «Туристичне селище «Садиба Святого Миколая»;

- реалізація проекту розвитку пам’ятки природи загальнодержавного значення «Скелі Довбуша» як об’єкта туристичної інфраструктури та створення центру міжнародного туризму «Карпатський сфінкс»;

- будівництво гірськолижного комплексу в с. Осмолода Рожнятівського району;

- реалізація транскордонних проектів та проектів з залученням міжнародної технічної допомоги;

- розбудова придорожньої інфраструктури, облаштування туристично-екскурсійних об’єктів, їх ознакування;

- облаштування туристських маршрутів, будівництво притулків;

- розвиток туристичної інфраструктури вздовж р. Дністер;

- облаштування природних та культурно-історичних пам’яток, археологічних об’єктів з метою їх використання в туристичних цілях;

- відновлення обсерваторії на горі Піп Іван;

- створення сприятливого регуляторного середовища для діяльності фахівців туристичного супроводу на території області, надання якісних туристичних послуг, розвиток та просування екскурсійного продукту області;

- створення умов для розвитку сільського зеленого туризму, категоризація та еко-категоризація садиб;

- сприяння розвитку організованого туризму та рекреаційної діяльності на території природоохоронних об’єктів та на території лісокористувачів;

- сприяння розвитку оздоровчого туризму та курортних територій.

 

 

27 Вересня 2010, 11:55

ОДА
Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...


Коментарі:

Автор: Гість, 27 Вересня 2010, 12:29
Багато написано, а чи щось зроблено?. До сих пір туристу немає що робити в Україні, зокрема у карпатському краї, звичайно самі гори приваблюють людей, та на цьому все завершується. Основна заслуга тих мільйонів, що відвідують область за рік належить Буковелю, та це приватна структура. Всі поціновувачі гір можуть відмітити занедбаність "центрів" туризму Яремчі і в просто жахливому стані Ворохти це і є наглядний "результат" напевно отих 700000 грн потрачених на семінари та навчанння чиновників.
Відповісти

Додати новий коментарОстанні новини з категорії Життя:
Мобільний додаток IFCITY - твоя афіша Івано-Франківська
21 Січня 2018, 18:12
У Коломиї в матері забрали 3-річну доньку
30 Грудня 2016, 17:20
Власники 3-х закладів харчування Коломиї не дозволили провести перевірку якості продуктів
30 Грудня 2016, 16:57
УГКЦ планує збудувати на Прикарпатті клініку Святого Луки
30 Грудня 2016, 16:31
Ігор Пасічняк у Рожнятівському районі ознайомився із роботою освітянських закладів
30 Грудня 2016, 16:03
Новорічна красуня у горщику
30 Грудня 2016, 15:42
В Івано-Франківську виміряли Індекс публічності місцевих рад
30 Грудня 2016, 14:31
Святкові заходи з нагоди 108-ї річниці від Дня народження Степана Бандери
30 Грудня 2016, 14:05
За результатами моніторингу прийняття місцевих бюджетів Івано-Франківськ на сьомому місці
30 Грудня 2016, 13:40
В облдержадміністрації відбулася презентація Всеукраїнського журналу «Антикорупційний вісник «Ваша Надія»
30 Грудня 2016, 11:48
11 літрів спирту в каналізацію: Інспектори знешкоджували спирт на ринку Калуша
30 Грудня 2016, 10:57
Маленька косівчанка потребує допомоги
30 Грудня 2016, 10:33
У селі на Долинщині відкрили водопровід
29 Грудня 2016, 22:12
ЦНАП Івано-Франківська оприлюднив графік роботи на свята
29 Грудня 2016, 21:21
В Івано-Франківську відремонтували приміщення дитячої художньої школи
29 Грудня 2016, 20:56
Побачила світ книга поезій Олександра Букатюка “МАДОННА МИРУ (рЕволюція духу)”
29 Грудня 2016, 20:34
Юним глядачам показали прем’єру вистави “Красуня і чудовисько”
29 Грудня 2016, 20:05
В Івано-Франківську запрацював новий пологовий зал
29 Грудня 2016, 19:45
У середмісті створили музей-кімнату на честь патрона Івана Франка
29 Грудня 2016, 18:29
Правоохоронці застерігають водіїв: не сідайте за кермо у нетверезому стані!
29 Грудня 2016, 17:42
Увага! Попередження про лавинну небезпеку
29 Грудня 2016, 15:40
В Івано-Франківську відкрили спортивний майданчик
29 Грудня 2016, 14:55
Прикарпатські художники перенесли красу рідних пейзажів на полотна
29 Грудня 2016, 14:30
На Прикарпатті паспортизували 43 водойми
29 Грудня 2016, 13:13
1 січня в Івано-Франківську святкуватимуть 108-у річницю з дня народження Степана Бандери
29 Грудня 2016, 11:47